V zápase plném vyloučení tým Zubrů zdolal Nový Jičín

P ř e r o v – Po úspěšném utkání v Havířově se Zubři znovu představili na ledě své MEO Arény a v utkání s Novým Jičínem chtěli také naplno bodovat. Plán se podařil, protože přerovský tým soupeře zdolal v poměru 3:1. Domácí z velmi ostrého startu vytěžili dvougólový náskok, ale poté se střetnutí rozbilo velmi vysokým počtem vyloučení. Nový Jičín v závěru druhé periody snížil, ovšem konečné slovo patřilo Zubrům, kteří třetím gólem v hodně emotivním závěru pečetili svou výhru. Střelecky se prosadili Hanák, Vlček a Goiš.
24.kolo, středa 12.12.2012
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Hanák (Sakrajda), 11. Vlček (Ditrich, Sakrajda), 59. Goiš (Ditrich) - 38. Chvostek . Rozhodčí: Škach - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 10:7, navíc Blinka (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Foltýn (Nový Jičín) 5 minut + do konce utkání, Kabeláč (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1289. Buly: 36:26. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Málek, Blinka, Sakrajda, Ditrich, Brančík, Kundrátek, Kolář, Brada, Matušenko, Hanák
Kozák - Mičůlka, Kabeláč, Fišera, Skyba, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Tomášek, Hradil, Gulda, Foltýn, Škumát, Zedník, Chvostek, Uhlár

První třetinu zahájil Přerov hodně velkým náporem, z něhož se zrodilo několik nadějných šancí. Goiš a Osina však stříleli vedle a po chvíli tuto dvojici napodobil i Hanák. Zubři si poté aktivní hrou získali přesilovku, kterou brzy proměnili. Před brankou byl správně důrazný Pavel Hanák a domácí díky jeho dorážce vedli. Nový Jičín mohl za necelou minutu odpovědět Škumátem, ale radost mu pokazil dobře postavený Vojtkův beton.

Znovu tak platilo v hokeji tradiční pořekadlo „nedáš – dostaneš“. Z pohledné spolupráce Sakrajdy s Ditrichem putoval puk na hůl volného Tomáše Vlčka, který v pohodě zakončoval do poloprázdné branky. O snížení se pak pokoušel Mičulka, jenže drobnou chybu v obraně Zubrů nepotrestal. Na druhé straně měl posléze tutovku Ditrich, z mezikruží nastřelil kotouč jen do brankáře Kozáka.

Úvod druhé třetiny byl na větší šance skoupý, i když v něm přerovský tým získal další přesilovku. Goiš se svou střelou cíl nezasáhl, a tak vážnější možnost přišla až téměř v deváté minutě z hole Kabeláče, ale Vojtek si své čisté konto díky bravurnímu zákroku udržel. V polovině utkání se začal více zvětšovat počet trestných minut, o což se postarali především domácí. Během přesilovky Nový Jičín opět zaútočil zkušeným Škumátem, proti jehož bombě bez přípravy musel gólman Vojtek znovu ostře zasahovat.

V závěru prostředního dějství si Přerov, kvůli zbytečnému faulu Blinky, který byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání, zkomplikoval situaci. Novému Jičínu se rychle podařilo snížit, ale s velkým přispěním domácího Ference. Přerovský zadák si po nepříliš tvrdé střele Filipa Chvostka puk nešťastně srazil do vlastní svatyně.

Přesilovka soupeře pokračovala i na začátku třetí „dvacky“, ale Zubři si zbytek hry ve čtyřech bez potíží pohlídali. I v dalších minutách byli trestoměřiči v pozoru, protože série vyloučení pokračovala. Modrožlutí mohli svůj náskok zvýšit po střele Koláře, který zkoušel pozornost brankáře Kozáka hned z buly. Větší šance přišla na řadu osm minut před koncem, ovšem tentokrát na druhé straně. Hruška připravil výbornou palebnou pozici pro Bryneckého, který však nechal vyniknout brankáře Vojtka.

Závěrečné minuty pak zvedly emoce na stadionu. Hlavně po tom, co Foltýn ostře u mantinelu srazil Brančíka, za což si také vysloužil pětiminutový trest. Pykal však i tým Zubrů a musel dokonce řešit oslabení ve třech. Nový Jičín už se ale k nadějnější možnosti nedostal, naopak Přerov udeřil agilním Jiřím Goišem, který si před brankou počíhal na puk a Kozáka překonal mezi betony. V posledních vteřinách ještě hosté zariskovali bez brankáře a Kolář málem trefil opuštěnou novojičínskou klec.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Do stavu 2:0 jsme měli mnohem více ze hry a Nový Jičín nepředvedl téměř nic. Pak jsme ale přestali hrát a soupeř převzal iniciativu. Byli jsme velmi často vylučovaní a už se nám do zápasu nepodařilo nějak více vrátit. Nikdy jsem se k rozhodčím moc nevyjadřoval, ale dnes se do utkání velmi necitlivě míchal a udělal z toho holomajznu. Vyhráli jsme, ale radost ze hry rozhodně nemáme.