V úvodním duelu soutěže Zubři neuspěli, na ledě Třebíče po boji prohráli o dva góly

T ř e b í č – Příprava je pryč, od teď už se hraje o body. Zubři zahájili WSM ligu zápasem v Třebíči, kde se jim úvod nepodařil a brzy inkasovali. Poté sice přišlo zlepšení, jenže na vyrovnání Přerova dokázal tým Bílých hvězd vždy odpovědět. V hodně nervózním závěru utkání modrožlutí toužili vyrovnat a splnit cíl zisku bodů, to však kvůli vyššímu trestu za faul nevyšlo. Zubři se tak po výsledku 5:3 vrací s prázdnou.
1.kolo, středa 7.9.2016
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Kusko (Milfait), 30. Havránek (Zohorna), 35. Zdráhal (Lojek, Erat), 53. Zohorna (Dolníček, Erat), 60. Zdráhal – 22. Dostálek (Chmelíř, Pala), 32. Sikora (Plášek), 58. M. Kratochvíl (Procházka, Pšurný). Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 9:11, navíc M. Kratochvíl (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1640. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Vejmelka – Zdráhal, Lojek, Bartejs, Niko, Čejka, Koch, Schejbal – Erat, Dolníček, Vondráček – Kusko, Milfait, Mrázek – Wasserbauer, Havránek, Zohorna – Dymáček, Juráň, Kristl
Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký

Na začátku první třetiny se oba celky pomalu dostávaly do tempa zápasu. Hrál se především tvrdý a útočný hokej. Po třech minutách hry se ke střele dostal Ižacký, který se prosmýkl mezi dvěma obránci, najel si do mezikruží, ale pálil jen do připraveného třebíčského brankáře. To domácí svoji velkou šanci využili. Střelu od modré čáry tečoval před Horčičkou Silvester Kusko, který tak zařídil první branku Třebíče v nové sezóně.

Přerovští se urputně hnali za vyrovnáním, ale brankář Vejmelka předváděl výborný výkon a držel svůj tým. Následovala pasáž zápasu, kdy měl Přerov více ze hry a brankář Vejmelka musel být velmi obezřetný. Tvrdá hra Zubrů byla znát. Sám by o ní mohl vyprávět Jan Zdráhal, který při jednom ze soubojů přišel o helmu. Za domácí pálil nebezpečně Roman Erat, jehož střelu vytěsnil Horčička mimo tři tyče. Na Erata navázal Zohorna, který se prokličkoval až před branku, jeho střela však orazítkovala jen mantinel. V závěru třetiny byla hostům nabídnuta přesilovka pět na tři, která ovšem zůstala nevyužita.

Ve druhé periodě se do větší šance dostal Petr Mrázek. Střela mu sice nevyšla, ale i tak s ní měl Horčička spoustu práce. Zohorna se poté provinil vysokou holí v obličeji soupeře a Přerov si tak zahrál další přesilovou hru. Tu se mu podařilo využít díky šťastné trefě Vlastimila Dostálka.

Zubři se stále více snažili strhnout vedení na svoji stranu. Třebíčský strážce klece však dále odolával. Na ledě se postupně začalo přiostřovat. Vzápětí ovšem přišla další akce hostů, kterou Vejmelka jen reflexivně vyrazil do rohu kluziště. Třebíč si vytvořila velice pohlednou akci, kterou načal a zakončil Tomáš Havránek. Ten nejprve vybídl ke střele jednoho ze svých spoluhráčů a pak sám dorazil kotouč do branky Přerova. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Plášek našel před brankou volného Marka Sikoru a ten propálil Vejmelku.

V sedmé minutě druhé periody dostala Třebíč příležitost zahrát si přesilovou hru pět na tři. Na rozdíl od Přerova, ji ale domácí Bílé Hvězdy přetavily v branku. Jan Zdráhal se napřáhl a jeho bomba skončila za Horčičkovými zády. Náskok si domácí přenesli i do závěrečné části základní hrací doby.

Do poslední třetiny vyrazil Přerov s jasným cílem vyrovnat a případně otočit utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři se při svých nelehkých zákrocích zapotili. Zubrům se podařilo dostat kotouč do sítě. Branka ale nebyla uznána, protože kotouč byl tečovaný jedním ze Zubrů vysokou holí.

Následovala potyčka a Třebíči byla nabídnuta další přesilová hra. Po přihrávce od Davida Dolníčka pálil z mezikruží Radim Zohorna, díky němuž vedli domácí o dvě branky. Všechny souboje se ve třetí třetině sečetly a došlo k bitce mezi Čejkou Kovaříkem. Co by to ale bylo za utkání bez zápletky. O tu se postaral přesnou ranou pod víko Matouš Kratochvíl. Ke konci třetiny byl ještě zezadu naražen Roman Erat, který následně otřesený odešel do kabin, čímž se Zubři připravili o možnost vyrovnat. Naopak výhru Třebíče ještě vteřinu před sirénou potvrdil gólem do prázdné brány Jan Zdráhal.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Jsme rádi za vítězství nad silným soupeřem. Přerov se tady prezentoval výbornou hrou a jde vidět, že má zkušený mančaft. Byl i trochu lepší v osobních soubojích, ve kterých máme rezervy. Náš tým je mladý a začínali jsme doma, takže kluci byli trochu nervózní. V kombinacích to nebylo ono. Naštěstí nám vyšly přesilovky, které jsme dnes využili. Je to ale jen první vlaštovka. Musíme jít dál zápas od zápasu.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme v Třebíči předvést takový výkon, abychom sahali po nějakém tom bodu. Myslím si, že v prvních dvou třetinách se nám to dařilo. Soupeře jsme přestříleli, ale ve třetí třetině jsme mu vlastní nekázní pomohli dát branky. Domácí byli v přesilovkách produktivnější, zatímco my jsme svoji výhodu pět na tři neproměnili. Hra bez brankáře už byla vabank. Musíme se zaměřit na nedostatky, které jsme měli hlavně v obranné činnosti.