V přípravném zápase v Uničově Zubři suverénní

U n i č o v - Příznivci Zubrů, kteří dnes navštívili Uničov viděli zcela odlišný zápas oproti čtvrtečnímu přípravnému utkání ve Frýdku Místku. Přerov zvláště v prvních dvou třetinách ovládal hru, Uničov si významnější akci dokázal vytvořit až ve 2.třetině a teprve ve 3.třetině se domácím podařilo hru vyrovnat. Skvělý výkon podal opět brankář Tihlář, na kterého se Zubři mohli spolehnout i dnes a který si tak v dresu Přerova vychytal první nulu.
přát., sobota 29.8.2009
HC Uničov - HC ZUBR Přerov
0:6
(0:3, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 11:20 Kočara (Ditrich), 16:45 Hanák (Pala, Sprušil), 17:27 Kočara (Martinák), 31:29 Pala (Sprušil), 32:32 Vlček (Hanák, Martinák), 36:46 Žibrita. Rozhodčí: Přikryl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Buly: 15:27. Střely: 31:46.
Pekař - Růžička, Stříteský, Molota, Žákovčík, Hodulák, Řezáč, Heča, Satora, Handl, Komínek, Peška, Malý, Sršeň, Bartošek, Diviš, Přikryl, Jurák, Cik, Čížek, Pur
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Kupec, Sedlář, Holík.

Utkání se začalo poměrně brzkým vyloučením Koláře. Domácí se však prakticky nedostali přes modrou čáru a Tihlář si tak připsal první zákrok až v úvodu 4.minuty. Od té chvíle však získalo obrovskou převahu Meo a svému soupeři nedovolilo celých 7 minut vůbec vystřelit. Naopak Zubři domácího Pekaře neustále prověřovali velkou sprškou střel ze všech možných pozic. Gólem už zaváněla Sprušilova střela od modré čáry a následná Kočarova dorážka bezprostředně před bránou v 11.minutě, v síti však skončil puk až minutu poté. Ditrich z kruhů přihrál šikovně před bránu najíždějícímu Kočarovi a ten měl u tyče prázdnou branku - 0:1. Rozjetý Přerov byl na chvíli přibržděn vyloučením Paly, ale střelecké pokusy domácích se daly označit spíše za propagační. V 17.minutě udeřilo podruhé. Při signalizované výhodě předvedla pěknou kombinační akci trojice Sprušil - Pala - Hanák a posledně jmenovaný u levé tyče zvýšil vedení Zubrů na 0:2. Třebaže se domácím díky inkasované brance trest neuložil, už za 20 sekund uničovský Pur hákoval a domácí šli stejně do čtyř. Stačilo 21 sekund, Martinák přihrál Kočarovi, který si poradil i s obránou domácích a opět měl před sebou prázdnou uničovskou svatyni - 0:3. Další okamžiky přinesly nepříjemnost přerovskému hráči Staňkovi, když jej u ucha zasáhl puk nastřelený soupeřem do obranného pásma Zubrů. Zranění si vyžádalo návštěvu nemocnice, kde mu musela být rána zašita. Až do konce třetiny se hrálo před Pekařem a přispěla k tomu i přesilová hra v poslední minutě.

V úvodu 2.třetiny nedříve Meo v klidu dohrálo svou přesilovku, soupeře dostalo pod zámek, přes Pekaře ale neprošla Sprušilova střela ze dvou metrů, ani Palova střela od modré čáry. Po jejím skončení se ale začali pomalu probouzet i domácí a dvakrát nebezpečně zahrozili. Nejdříve ve 22.minutě trefili boční síť (možná i tyč) a na počátku 23.minuty tvrdá Divišova střela orazítkovala břevno Tihlářovy svatyně. Uničov ale v akci v útočném pásmu pokračoval a při signalizované výhodě za Novákův pád nohy znovu zahrozil. Přesilovka domácích vypadala podobně jako předchozí - Přerovu se dařilo držet soupeře daleko od své brány. Ve 24.minutě však poslal rozhodčí Přikryl Zubry na 46 sekund do tří a hra se tak přestěhovala znovu před Tihláře. Přerov však tento nápor ustál. Ve 28.minutě si ještě Uničov vytvořil akci dvou na jednoho, přerovská obrana však vůbec nedovolila soupeři ani vystřelit. A pak už znovu "úřadovalo" na ledě Meo. Při hře 4 proti 4 se ve 32.minutě protlačil Sprušil s pukem až před Pekaře, ale nepřekonal jej. Jen o několik sekund později však našel před prázdnou brankou Palu a ten upravil již na 0:4. Střelecké hody Zubrů pokračovaly dále a už o minutu později po přihrávkách Martináka a Hanáka střílel přesně Vlček - 0:5. Ve 37.minutě nebyl daleko od hattricku Kočara, jeho ránu z kruhů však stačili domácí tečovat jen na tyč Pekařovy sítě. Za 20 sekund poté se domácí špatně spočítali a zaplatili za to nejen vyloučením, ale také posledním gólem, který v utkání padl. Už za 17 sekund se povedlo skórovat po ledě z poměrně velkého úhlu Žibritovi - 0:6. Teprve poslední minuta 2.třetiny se odehrála znovu v režii Uničova. Nejdřive se dostal znovu k šanci dvou na jednoho, ale ani nyní mu Meo nedovolilo vůbec zakončit, o chvíli později Sršeň trefil pravou tyč Tihlářovy klece.

Celý zápas se vyznačoval tím, že hra se poměrně málo kouskovala a platilo to zejména ve 3.třetině. Po dvou třetinách, které mělo pod kontrolou Meo se v té třetí podařilo Uničovu hru vyrovnat. Rozdíl skóre byl vysoký a tak se chtěl pokusit alespoň o nějakou korekci výsledku. Hra se už přelévala nahoru dolů, dost často se hrálo dlouho bez přerušení. Největší šanci této třetiny měli domácí asi v 50.minutě. Dvojice Jurák-Komínek se ocitla před Tihlářem zcela osamocena. Ale ani nyní puk přes Tihláře díky jeho perfektnímu zákroku nepřešel. Zubři měli ještě dvě tutovky, nejdříve v 57.minutě nevyšel ani napodruhé pokus o hattrick Kočarovi, který neproměnil akci dvou na jednoho a 12 sekund před koncem se opakovala situace z Frýdku Místku jen v opačném provedení - na červené čáře Uničov nepohlídal zcela volného Martináka, jeho sólo však gólem neskončilo.

Meo tedy zvítězilo vysokým rozdílem 0:6, nutno však vzít v úvahu, že soupeř má na ledě zatím natrénováno méně než Přerov.

Video ze zápasu nebylo pořízeno

Trenér Lubomír Oslizlo: Dneska ten zápas vypadal úplně jinak než ve čtvrtek, i když víme, že Uničov šel později na led než my a asi má odehráno i méně přípravných zápasů. Nebyl rozehraný, ale my jsme ho zvládli dobře. Trochu problémy jsme měli v prvních osmi minutách druhé třetiny, když Uničov trefil dvě tyčky. Kdyby snížili, ten zápas by se mohl pak vyvíjet jinak, ale pak jsme dali na 4:0, mužstvo se uklidnilo a zápas jsme už pod kontrolou dohráli.