V posledním přípr. utkání Zubři nestačili na Uničov

P ř e r o v - Svůj poslední přípravný zápas odehráli Zubři již na domácím přerovském ledě. Z důvodu prozatím ještě nedokončené rekonstrukce zimního stadionu se hrálo bez diváků. Premiéra na novém, o 2 metry užším kluzišti však Přerovu nevyšla. V zápase, který dlouho postrádal góly, neměli ani příliš mnoho gólových příležitostí. Jediným hráčem Přerova, který dosáhl branky byl Kohút, který dorážel prudkou Novákovu střelu od modré čáry.
přát., úterý 8.9.2009
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 54:32 Kohút (Novák) - 26:02 Jurák (Pavlas), 40:42 Komínek (Malý, Pavlas), 56:14 Komínek (Malý). Vyloučení: 2:6 navíc Handl (Uničov) 2x10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Buly: 30:29. Střely: 42:32.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska, Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Sedlář, Klimecký, Kundrátek
Pekař - Pavlas, Růžička, Stříteský, Molota, Žákovčík, Řezáč, Heča, Satora, Handl, Komínek, Peška, Malý, Sršeň, Bartošek, Diviš, Přikryl J., Jurák, Cik, Čížek, Skácel

Zápas s Uničovem byl vůbec prvním utkáním, které Meo odehrálo na svém ledě po rekonstrukci zimního stadionu. Ledová plocha se zúžila o dva metry. Protože na zimním stadionu je ale ještě spoustu práce k dodělání, musely zůstat jeho ochozy prázdné. Fanoušky to ale moc mrzet nemuselo, zápas se Zubrům příliš nepovedl, prakticky nic jim nevycházelo. Hosté byli oproti prvnímu přátelskému utkání v Uničově již posílení o Pavlase a bylo to znát.

V první třetině se sice hodně střílelo, hlavně Přerov by velmi střelecky aktivní, ale šancí, které by stály za zaznamenání bylo jako šafránu. Tu největší ze stranu Meo si vytvořila hned ve 2.minutě dvojice Menšík - Kohút, kteří najížděli na branku hostí v akci dvou proti jednomu. Při následném vyloučení hostujícího Žákovčíka, Zubři Pekaře hodně potrápili, ale ani dvě Palovy pověstné střely od modré v síti neskončily. Necelou půl minutu ještě hrál Přerov dokonce proti třem uničovským hráčům, ale branku soupeřů vůbec neohrozil. Největší šancí hostí byla akce z 5.minuty. Bylo to po skončení jejich prvního trestu a pokračujícím oslabení 4 na 5. Těsně u brány z první střílel jen do Tihláře Malý. V dalších minutách si vyložené šance žádný celek nevytvořil, se střeleckými pokusy si brankáři obou celků bez problémů poradili.

Druhou třetinu zahájili hosté velkým náporem. Úvodních 5 minut se hrálo jen před Tihlářem. Na počátku 23.minuty vylekala přerovského brankáře rána hostujícího Čížka, který mířil přesně do vinklu přerovské svatyně. Tihlář sice ránu zneškodnil, nebyl si však chvíli jist, kde je kotouč. Naštěstí v síti neskončil. Zdálo se, že nápor Uničova bude zastaven ve 26.minutě, kdy sudí vyloučil uničovského Stříteského za hákování. Přerov se probojoval do pásma, vytvořil si i "zámek", ale nejen že se mu nepodařilo vůbec vystřelit, ale záhy se soupeřům podařilo puk vyhodit. Pavlasova přihrávka z kruhů našla u levé Tihlářovy tyče Juráka, který pohotovou střelou otevřel ve vlastním oslabení na počátku 27.minuty skóre - 0:1. V dalších minutách se Meo snažilo odpovědět, ale Martinákova střela letěla kousek vedle spojnice břevna a tyče, neuspěl Kočara a následnou dorážkou ani Ditrich. Největší šanci třetiny ze strany Zubrů tak byla ve 36.min akce Kočary, který se probojoval až před Pekaře, ale puk měl bohužel na bekhend a tak nemohl přesně zakončit. Uničov mohl svůj náskok ještě zvýšit, když v 38.minutě se do sólového úniku dostal Sršeň, ale mířil vedle pravé Tihlářovy tyče.

Nejvíce branek přinesla až poslední třetina. Hned po 42 sekundách zvýšili hosté své vedení na 0:2. Po Pavlasově přihrávce nahrával Malý z kruhů před branku, kde již číhal Komínek. V závěru 46.minuty mohl snížit Faltýnek, jehož prudká střela se odrazila od vnitřní strany tyče, ale brankovou čáru puk nepřešel celým objemem. Po dalších 7 minut se na ledě nic významného nedělo. Oživení přišlo až v 53.minutě, kdy se vesla chopili Zubři s cílem ještě něco se stavem zápasu udělat. V polovině 55.minuty dosáhlo Meo svého dnešního jediného gólového úspěchu. Prudkou střelu Nováka dorážel u brány Kohút - 1:2. Vyrovnat se Zubrům už ale nepodařilo. Soupeř je nechtěl pustit do třetiny a o všem rozhodl v 57.minutě hostující Komínek, který před Tihlářem zužitkoval přihrávku od Malého - 1:3.