V odvetě šťastnější Opava, série čtvrtfinále je vyrovnaná

O p a v a - Dnes zajížděli Zubři ke svému druhému čtvrtfinálovému utkání play-off na led Opavy. Oba týmy vycházely zvláště v první třetině ze zabezpečených obran a tak v úvodu příliš šancí k vidění nebylo. Přesto měli domácí větší část třetiny více ze hry a zaslouženě se ujali vedení. Zubři se více osmělili až v polovině zápasu a brzy jim to přineslo kýžené vyrovnání. Až do konce třetiny drželi soupeře pod tlakem, ale další gól už bohužel nepřidali. Poslední třetina byla vyrovnaná a byla o tom, kdo dá gól vyhraje. Příležitosti si vypracovaly oba týmy, avšak zatímco největší šance Zubrů skončila ve 47.minutě na tyči, opavská v 54.minutě s velkým štěstím v brance. Zubři byli krátce na to vyloučeni a do větší šance se nedostali už ani v závěrečné power play. Opava tak v zápase zvítězila 2:1 a vyrovnala sérii na 1:1.
ČF2, pondělí 20.2.2012
HK Opava - HC ZUBR Přerov
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Vítek (Koschatzký), 54. Vítek (Pavelek) - 31. Ditrich (Brančík, Kolář). Rozhodčí: Mrkva - Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Buly: 33:37. Střely: 38:41 z toho na branku: 29:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Ditrich, Kolář, Brančík, Menšík, Hanák, Kotásek, Kočara, Kolařík, Sakrajda, Sedlák, Kundrátek, Blinka, Coufal

V zápase točili Zubři tak jako v sobotu tři pětky a drtivou část zápasu jim chyběl opět Zdeněk Sedlák. Ve třetí třetině vystřídal Lukáše Menšíka asi na 10 minut, závěr zápasu dohrál na tomto postu Matěj Blinka.

Zápas začal podle předpokladů. Obě mužstva ho zahájila velmi opatrně, snažila se především vyvarovat chyb v obraně a do vyložených šancí se příliš nedostávala. Drtivá většina střel směřovala k brance z velkých vzdáleností a jak domácí Šafránek, tak hostující Tihlář si s nimi bez potíží poradili. Jako první více přitlačili Slezané mezi 7. až 9.minutou když hráli svou první přesilovku. Zámek, který si při ní vytvořili, byl sice silný, ale také bezzubý. Jen o pár sekund později si hru v početní výhodě vyzkoušeli i Zubři, ale těm se nepodařilo vytvořit ani déle trvající zámek. V 15.minutě se protlačil obranou Zubrů až k bráně Grofek, ale Tihlář skvělým zákrokem chybu obrany napravil. Jen o půl minuty ale po přihrávce Koschatzkého z kruhů v jeho brankovišti hořelo znovu a puk do brány tentokrát dopravil Vítek - 1:0. Po vstřelené brance domácí zatlačili Zubry do defenzívy a snažili se jim utéct. Do konce třetiny ještě z prostoru mezi kruhy zahrozil Grofek a o žabičku od červené čáry se pokusil Tichý. Červené světlo se ale podruhé nerozsvítilo.

Ve druhé třetině nejdříve pokračoval nápor Slezanů, hned ve 21.minutě měl špatně seštelovanou mušku Koschatzký, ve 25.minutě zlikvidoval vznikající přečíslení Opavy 2 na 1 skvělým vypíchnutím puku holí Vlček. Ve 27.minutě v přesilovce ještě střílel z první z prostoru mezi kruhy Kukol, ale naštěstí branku minul. Vyloučení Koschatzkého nápor domácích ukončilo. Zubři při něm převzali iniciativu, která postupně sílila. Ve 30.minutě se v podobné situaci jako před chvílí domácí ocitl i Kočara, tomu akci zlikvidoval Šafránek. Už o 20 sekund později se ale početně obsazený sektor fanoušků hostů už radoval. Pěknou situaci 2 na 1 zakončoval střelou do opavské sítě Ditrich - 1:1. Také Meo díky vstřelenému gólu ještě více ožilo a až do konce třetiny diktovalo hru. Ve 32.minutě mohl stejný hráč dokonce strhnout vedení na stranu Zubrů, ale střela šla po teči domácího hráče vedle a přerovskou ofenzívu nezastavilo ani oslabení. Opava se na dostřel k Tihlářovi ani nedostala. Své šance pak neproměnili ani Sakrajda ani Kolařík. Excelentnímu, žel už bezgólovému, desetiminutovému představení Přerova udělala konec siréna po druhé třetině.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala a obě mužstva se ve střeleckých příležitostech střídala. Ve 43.minutě mířil výše než zamýšlel z prostoru mezi kruhy Koschatzký, o 90 sekund později pořádně vyděsil Šafránka Sakrajda. Ve 47.minutě si domácí ve středním pásmu dobře nepohlídali Zubry a v přečíslení 2 na 1 přihrával zleva doprava Kolařík na výborně najíždějícího Kočaru. Jeho střela se však jen odrazila od levé tyče Šafránkovy branky. Zubři pak sice ještě chvíli atakovali domácí svatyni častěji než Opava přerovskou, ale opravdu vyloženou šanci si už nevytvořili ani v následné přesilové hře. Přišla rozhodující 54.minuta. Zahájila ji nepřesná Kolaříkova dorážka Kočarova střeleckého pokusu a následný protiútok domácích, který zakončoval střelou přímo na Tihláře Grofek. Zubrům se nepodařilo po buly opustit své obranné pásmo, špatně rozehráli a z hranice kruhů prudce vypálil Vítek. Střela se sice otřela o Tihlářovu vyrážečku, ta ale puk z jeho původního směru vychýlila jen mírně a ten skončil pár centimetrů vedle levé tyče z vnitřní strany - 2:1. O větší nápor se Zubři krátce poté připravili zbytečným podražením ve středním pásmu. Rozhodnout mohl tři minuty před koncem opět zcela volný Vítek, ale díky Tihlářovi dnes hattricku nedosáhl. Asi dvě minuty před koncem si Meo vzalo oddechový čas a protože konec se blížil už velmi rychle, zůstala po návratu od střídačky přerovská svatyně prázdná. Zubrům se sice dařilo dlouho držet puk v útočném pásmu, několikrát i vystřelili, při největší šanci pomohla Opavě jejich posunutá branka. Až 13 sekund před koncem mohl od mantinelu zamířit do prázdné brány Grofek, ale ani tentokrát puk z jeho hole v síti neskončil. Zubři tak odjíždějí z Opavy po dramatickém zápase poraženi 2:1 a Opava tím vyrovnává sérii na 1:1. Ta pokračuje ve středu v 18 hodin třetím utkáním v Přerově.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Dnes bylo utkání z naší strany opatrnější než to, které jsme odehráli v Přerově. Nemohli jsme si dovolit hrát vabank. Říkal jsem hráčům, že dneska to musíme urvat, i kdybychom měli vyhrát jen 1:0 a kluci to poctivě splnili. Ve druhé třetině nás soupeř trochu zmáčkl, trošku jsme propadli a nechali si dát vyrovnávací gól. Do třetí třetiny jsme ale šli s tím, že ten gól dáme a vyhrajeme. Fantastický byl také závěr utkání, kdy nás Přerov tlačil v šesti, ale kluci to skvěle odbojovali a vedení už jsme tak udrželi.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Dneska se nám bohužel nedařilo tak jak v Přerově, větší část zápasu a zvlášť ta první třetina se hrála hodně ze zabezpečené obrany z obou stran, proto gólů nepadlo příliš mnoho. Ve druhé části jsme vyrovnali na 1:1 a do konce třetiny jsme byli lepším týmem. Nepodařilo se nám však soupeři odskočit. V poslední třetině jsme nevyužili dvě vyložené šance, zatímco soupeř potrestal naší chybnou rozehrávku, která se ukázala rozhodujícím okamžikem zápasu.