V Opavě Zubři doplatili na ospalý začátek

O p a v a - V posledním přípravném utkání před startem nového ročníku 2.ligy zamířili Zubři do Opavy, kde změřili síly s tamním Slezanem. Zubři zahájili utkání velmi zakřiknutě až skoro ospale a byli za to potrestáni třemi góly Slezanu během úvodních šesti minut zápasu, aniž by prakticky vystřelili na opavskou branku. Teprve potom se Meo "probudilo" a hra se ihned vyrovnala. Od té chvíle se hrálo celkem rovnoměrně na obě strany a oba týmy do konce zápasu ještě dosáhly dvou gólů. V úvodu poslední třetiny se museli Zubři bránit asi čtyřicetisekundové přesilovce domácích 5 na 3, ale soupeře v ní do šance nepustili. Třetina byla chudá i na vyložené šance, oba týmy si během ní vytvořily jen po jedné a oba je dokázaly proměnit. Utkání tak skončilo celkem zaslouženou výhrou domácích 5:2.
přát., pátek 2.9.2011
HK Opava - HC ZUBR Přerov
5:2
(4:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3.Polok (Tichý), 5.Polok (Mlýnek), 7.Mlýnek (Bednárek), 16.Herman (Měch), 53.Koschatzký (Vítek, Wolf) - 20. Sedlák (Vlček, Kundrátek), 53.Brančík (Sprušil, Jedlička). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Buly: 28:39. Střely celkem: 41:40 z toho na branku: 33:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
Šafránek - Tichý, Jurčík, Kukol, Bednárek, Tůma, Chalupa, Vrábel, Černý, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Wolf, Koschatzký, Baďura, Vitek, Pavelek
Tihlář - Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Krajíček, Jedlička; Sklenář, Pírek - Kočara, Hanák, Goiš; Kundrátek, Sedlák, Kolařík; Černý, Brančík, Ditrich; Menšík, Vaněk, Kolář, Sprušil

Domácí Opava vstoupila do zápasu velkým náporem, zatímco Zubři se celých 7 minut nemohli "rozehřát na provozní teplotu". První propagační střelu sice vyslali chvíli po úvodním buly oni, ale na dlouho to bylo naposledy. Hráči Slezanu si po dvou minutách tlaku vynutili faul Černého a už po 27 sekundách své přesilovky otevřeli skóre zápasu, když po přihrávce Tichého prostřelil Tihláře Polok - 1:0. Zubři se ještě nestačili vzpamatovat a po dalších dvou minutách už musel Tihlář lovit puk ze své sítě podruhé. Po Mlýnkově pasu si najel až před branku Přerova Polok a i když to musel zkusit na dvakrát, nakonec se mu kotouč za brankovou čáru dopravit podařilo - 2:0. Kalich hořkosti ještě ale Meo nemělo stále dopito až do dna. V závěru 5.minuty poslal hlavní rozhodčí zahřívat trestnou lavici i opavského Tůmu, ale hra Přerova se vůbec nezlepšila. Naopak, opavský Mlýnek 7 sekund před koncem oslabení vypálil od modré čáry a puk nad levým ramenem gólmana Tihláře vletěl až do levého vinklu jeho branky - 3:0. Teprve nyní se konečně hra Zubrů zlepšila a do vyložených šancí se dostávali i oni. Například v 8.minutě se před Šafránka dostal zcela volný Kundrátek, ale na opavského gólmana si nepřišel. Přesně o minutu později měl šanci Goiš, který si najel až před Šafránkovu svatyni, která byla téměř prázdná, přihrávku však minul. Ve 13.minutě se až před Šafránka probojoval Kolařík, ale nepodařilo se mu nakonec zakončit. A tak přišel další trest. Po chybné rozehrávce přerovské obrany naopak získali domácí ve svém útočném pásmu puk a střelou z kruhů zvýšil Herman už na 4:0. Domácí tak byli suverénně "na koni" a vytvářeli si další čisté příležitosti. Například v 17.minutě puk po střele od modré čáry tečoval před Tihlářem Mlýnek a o minutu později už Vítek zásáhl puk ležící bez kontroly před přerovskou svatyní, ale Tihlář byl přeci jen rychlejší. V poslední minutě první třetiny udělil hlavní rozhodčí čtyřminutový trest Tichému a Zubři tuto výhodu dokázali využít hned za 2 sekundy. Po vyhraném buly se puk dostal k Vlčkovi a ten prudce vypálil z 10 metrů. Šafránek ještě dokázal puk vyrazit, ale na Sedlákovu dorážku už nestačil - 4:1.

Druhá třetina byla oboustranně celkem vyrovnaná, ale neuspěl v ní žádný tým. Přerováci měli největší šance ve 25.minutě, když prudkou ranou z prostoru mezi kruhy trefil Šafránka do masky Ditrich a jen o 16 sekund později přečíslila domácí hráče dvojice Brančík - Ditrich. Brančík se rozhodl pro střelu, ale Šafránka nepřekonal. Stejně tak si už vylámali zuby opavští ve 26.minutě na Tihlářovi, který vyrazil Polokovu střelu a nekapituloval ani před Mlýnkovou dorážkou. Další velkou šanci měla Opava ve 34.minutě, když se dostali dokonce do přečíslení 3 na 1 a Mlýnek nezamířil přesně.

Poslední třetina začala vyloučením Jedličky a protože se Faltýnkovi podařilo nechtě vyhodit puk ze své obranné třetiny na střídačku,šel mu dělat na 40 sekund na lavici hanby společnost. Zubrům se ale v oslabení 3 na 5 dařilo puk vyhazovat ven ze své třetiny a tak domácí během své dvojnásobné přesilovky vystřelili jen jednou, navíc z poměrně velké dálky. Po skončení početní výhody byla sice hra také celkem vyrovnaná, ale do vyložených šancí se dostávaly oba týmy jen velmi sporadicky. Nakonec se to však podařilo oběma celkům v 53.minutě. Nejdříve Jedlička se Sprušilem vyslali do sólového nájezdu Brančíka a ten Šafránka prostřelil - 4:2. Jen o 41 sekund později poslal Wolf s Vítkem puk před Tihlářovu klec a skóre se tak změnilo zásluhou Koschatzkého na 5:2. Dalších vyložených brankových šancí se už několik desítek diváků nedočkalo a tak zápas skončil celkem spravedlivě 5:2.