V Havířově tým Zubrů opět dlouho vedl, ale zase prohrál

H a v í ř o v - První utkání z druhé dvojice vložených zápasů zavedlo Zubry na led vedoucího Havířova a co se týče jeho průběhu, hodně se podobalo tomu uvodnímu v 1.kole soutěže. I dnes Zubři hráli s velkým nasazením a větší část zápasu vedli. Martin Vojtek byl téměř celé dvě třetiny neprůstřelný a utkání opět otočili domácí až v posledních deseti minutách. Na rozdíl od toho minulého se ale Zubři tentokrát tak moc nestáhli do obrany, ale byli daleko odvážnější a vytvořili si daleko větší množství vyložených šancí. Čtyři čisté šance měl na hokejce například Petr Sakrajda, ale vyšla mu jen ta první. Domácí hráli navíc častěji přesilovou hru, kterou dokázali tentokrát dvakrát využít, naposledy necelé tři minuty před koncem. Zubři to pak vyzkoušeli i bez brankáře hrou 6 na 4, ale do větší šance se již nedostali.
21.kolo, sobota 1.12.2012
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Pechanec (Kolařík, Hegegy), 51. Kanko (Kolařík, Pechanec), 58. Stránský (Rimmel, Potočný) - 12. Sakrajda (Brančík), 41. Goiš. Rozhodčí: Koliba - Řezáč, Vengřín. Vyloučení: 4:7 navíc Daneček, Prokop (oba Havířov) a Goiš (Přerov) 10 min osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1561. Buly: 41:37. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Tomšů - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Jaroch, Zientek, Jonáš - Sztefek, Najdek, Daneček J., Kolařík, Kanko, Pechanec, Potočný, Stránský, Mráz, Bursík, Pavlas, Klimša
Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Málek, Goiš, Blinka - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Matušenko, Brada

Oba týmy nastoupily k utkání bez několika svých opor, Zubrům kromě dlouhodobě zraněných Pavla Hanáka a Zdeňka Sedláka dnes chyběl i Daniel Faltýnek. Třebaže domácí tým měl na lavičce i Lukáše Danečka, tentokrát dal příležitost svému juniorskému gólmanovi Ondřeji Tomšů.

Úvodních 5 minut patřilo domácímu týmu. Hned po 29 sekundách sice poslal hlavní rozhodčí Koliba na trestnou lavici domácího Najdeka, ale do obrovské šance se paradoxně dostali jeho spoluhráči. Meo zachybovalo při rozehrávce a před Vojtkem se najednou ocitl tváří v tvář Pechanec. Díky zákroku přerovského gólmana i Vlčkově faulu tato akce naštěstí neskončila gólem. V 5. minutě se osmělili i Zubři a začali domácí obranu pořádně zaměstnávat. Ta ve 12. minutě udělala při rozehrávce hrubou chybu a puku se zmocnil Brančík. Poslal jej před branku Sakrajdovi a ten ho zasunul pod brankářem Tomšů do sítě - 0:1. Jen o 20 sekund později se ocitl před domácí svatyní také zcela volný Kundrátek, ale střílel jen do brankáře. Zubři si tlak udržovali ještě několik minut a zastavila ho až v 15. minutě trojice jejich vyloučení jdoucích za sebou. Ve čtyřech tak hráli až do konce třetiny, dvakrát se dokonce museli krátce bránit 14 a 15 sekund i ve třech. Teprve asi půl minuty před sirénou se síly na ledě vyrovnaly po faulu havířovského Sztefka.

Druhá třetina byla celkem vyrovnaná a oba týmy si vytvořily několik vyložených šancí. Ve 28. minutě měl druhý gól na holi Sakrajda, který byl u levé tyče havířovské branky zcela sám, ale puk bohužel netrefil dobře a poslal jej mimo tři tyče. O dvě minuty později se před Vojtkem uvolnil Sztefek a přerovský gólman musel "vytáhnout z rukávu" další špičkový zákrok. Hodně šancí si vytvořili Zubři při své přesilovce mezi 33. a 35. minutou. Před Tomšů se ocitl zcela sám Kolář, jeho první pokus ještě Tomšů vyrazil a když se stejný hráč o chvíli později před brankou k šanci opět dostal, tentokrát puk možná zastavila až tyč. Po skončení přesilovky se Havířovu podařilo přerovskou obranu přečíslit a dostat se do akce 2 na 1. Hegegy se rozhodl pro střelu, ale Vojtek si i tentokrát poradil. Asi 5 minut před koncem druhé třetiny byl puk těsně u levé tyče domácí branky a ani Tomšů už nemohl nic dělat, střele Sakrajdy do prázdné brány se však ještě postavila do cesty Pechancova hokejka, od níž se puk odrazil příliš vysoko. Nevyužití takových šancí proti vedoucímu týmu se bohužel nevyplácí. O tom se Zubři přesvědčili v poslední minutě druhé části hry. Domácí asi po tříminutovém náporu a velké příležitosti Bursíka přinutili Zubry faulovat a hned po 6 odehraných sekundách trestali. Po Hegegyho pasu před branku poslal puk po ledě kolem Vojtka k levé tyči Pechanec a vyrovnal tak 26 sekund před přestávkou stav zápasu na 1:1.

Zubři ale odpověděli docela rychle. Hned po 34 odehraných sekundách třetí třetiny objel domácí branku Goiš a pokusil se zakončit podobně jako Sakrajda při prvním gólu - pod domácím gólmanem. Tento pokus mu sice Tomšů zlikvidoval, ale jeho další střela téměř z nulového úhlu si skulinu mezi havířovským gólmanem a pravou tyčí jeho klece našla. Přesně po odehrané minutě tak vrátil Zubrům vedení 1:2. Domácí byli nuceni opět zapnout na plné síly a v dalších minutách měli o něco více ze hry. Ve 43. minutě se těsně před Vojtkem neprosadil Sztefek a téměř stejnou příležitost si zopakoval se stejným výsledkem i o 6 minut později. Naopak ze Zubrů vylekal domácí obranu v 46. minutě Brančík. V 51. minutě se krátce po buly zmocnil puku Kolařík a poslal jej před přerovskou branku, kde již číhal Kanko. Jeho střela z první přerovskou síť rozvlnila - 2:2. V dalších minutách se hra přelévala celkem pravidelně ze strany na stranu a práce měli hodně oba gólmani. O všem mohl rozhodnout asi 4 minuty před koncem znovu Sakrajda, který byl před Tomšů zcela sám, ale překonat jej ani teď nedokázal. To se Zubrům bohužel vymstilo. O půl minuty později je totiž hlavní rozhodčí poslal do čtyř a po necelé minutě po Rimmelově přihrávce střílel Stránský. Bylo to sice ještě z poměrně velké dálky, ale díky domácímu Klimšovi clonícímu ve výhledu Vojtek kapituloval potřetí - 3:2. 90 sekund před koncem poskytl hlavní sudí početní výhodu i Zubrům. Ti sice ještě několikrát vystřelili, ale s jejich pokusy nemohl mít domácí brankář žádné starosti. 30 sekund před koncem to Zubři dokonce zkusili i bez brankáře, tedy hrou 6 na 4, ale ani tato varianta jim úspěch nepřinesla a zápas tak těsně prohráli 3:2.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Byli jsme dnes nebezpečnější než soupeř. Vyhrál šťastnější mančaft. Tato porážka nás mrzí více než ten předchozí zápas, kdy jsme prohráli 3:1. V koncovce se trápíme, a to nás sráží. S Havířovem se ty šance prostě musí proměňovat. I když jsme v poslední desetiminutovce dostali právě ty dva góly, tak si nemyslím, že by právě tento úsek zápasu rozhodl o naší porážce. Rozhodla hlavně ta druhá třetina, ve které jsme za příznivého stavu 1:0 neproměnili čtyři vyložené šance.