Úvodní duel semifinálové série s Karvinou vítězně pro Zubry!

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru otevřeli semifinále proti týmu Karviné důležitým vítězstvím a v sérii se díky tomu ujali vedení. Úvod domácího mače patřil jednoznačně mužstvu okolo trenérů Sedláka a Václavíčka. Zubři toho soupeři moc nepovolili a zaslouženě vedli o tři góly. Poté však přišlo zakolísání a série chyb, díky níž měl zápas dramatickou koncovku. Baník však už na remízu a prodloužení nedosáhl, protože domácí pečetili vítězství dalšími dvěma góly. Druhé utkání série se hraje ve čtvrtek v Karviné.
SF1, úterý 12.3.2013
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
6:3
(2:0, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Sedlák (Blinka), 13. Vlček (Sakrajda, Brančík), 24. Blinka (Osina, Sakrajda), 33. Sakrajda (Hanák, Brančík), 59. Kolář (Kudělka), 60. Málek (Brančík) – 32. Luka (Moravec, Ivan), 36. Ivan, 57. Ivan (Mikšan). Rozhodčí: Přikryl, Škach - Kašík, Novotný. Vyloučení: 8:9, navíc Zajac (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2157. Buly: 30:39. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 6:3.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Goiš, Sedlák, Hanák - Sakrajda, Brančík, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka
Iláš - Flašar, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Saliji

První minuty úvodního semifinálového střetu nabídly hodně rozkouskovanou hru. Ani jeden z týmů nechtěl chybovat, proto se vážnější šance urodila až v šesté minutě. Měl ji přerovský Sprušil, který střílel z kruhu a brankář Iláš potřeboval k úspěšnému zákroku pořádnou dávku štěstí. Zubři po této akci zabrali a první gólová radost na sebe nenechala dlouho čekat. Sakrajda ještě z otočky minul, ale střela Zdeňka Sedláka z předbrankového prostoru už prošla mezi betony gólmana.

Hned v další minutě mohlo být vedení Přerova výraznější, Málek však při přečíslení se Sakrajdou nezakončil. Karvinští zkoušeli na gól Zubrů odpovědět Sznapkou, který dvakrát prověřil Vojtka. Radost ale znovu propukla v domácím táboře. Sakrajda totiž ve spolupráci s Tomášem Vlčkem vyrazili dva na jednoho a zkušený bek krásně Iláše přehodil. Do konce první třetiny zahrozily ještě oba týmy, Hanákova šance byla z kategorie obrovských, stav 2:0 už se však nezměnil.

Druhou periodu zahajovali domácí v oslabení, které zvládli a navíc brzy získali přesilovku pro sebe. V ní měl obrovskou příležitost Ferenc, ale volný puk vedle brankářova betonu nedokázal dostat do kasy. Modrožluté barvy to mrzet nemuselo. Po chvilce totiž využil chybu karvinských beků Matěj Blinka a z nájezdu zvýšil vedení na 3:0. Zubři toho Karviné ani v dalších minutách moc nepovolili. Naopak měli další příležitosti, ale například Málek ve vyložené šanci minul.

V polovině utkání už však Baník prolomil Vojtkovo čisté konto. Ostrostřelec Vladimír Luka získal puk na modré a jeho pumelice skončila v bráně. Odpověď Zubrů přišla záhy a dokonce při dvojnásobné přesile. Krásnou kombinaci celého útoku zakončoval Petr Sakrajda s lehkostí. Přerov mohl vedení zvýšit, ale naopak přišla v oslabení odpověď soupeře. Kudělka neudržel puk v útočném pásmu a Vojtek se vydal hodně daleko z brány, takže Marek Ivan nemohl minout. K úrodě gólů málem ještě přispěl Sedlák, jenže nastřelil pouze tyč.

Vstup do třetí části měl přinést karvinský nápor, jenže ten se příliš nekonal. Domácí se totiž dál dobře bránili a bez problémů přežili i oslabení. S přibývajícími minutami už se ale výběr trenér Flašara dostával do obrátek. Mikšan měl dobrou příležitost, ovšem puk tvrdě napálil mimo Vojtkovu klec. Na druhé straně se do úniku dostal Sprušil, ale na Iláše si střelou z křídla nepřišel.

Přerov následně přežil další oslabení, tři minuty před koncem už však inkasoval. Marek Ivan zužitkoval přihrávku Mikšana a u tyče pohotově zakončil. Dramatický závěr trval jen chvíli, protože si brankář Baníku vybral slabší chvilku. Na konci předposlední minuty střílel po buly Jan Kolář a kotouč si našel cestu až do místa, kde ho fanoušci chtěli vidět. Karviná hned poté vsadila vše na hru bez brankáře, kterou se závěrečnou sirénou využil Matěj Málek. Mladý útočník dovezl puk až do kasy, čímž stanovil výsledek mače na 6:3.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Ukázalo se, že pokud budeme hrát svoji hru, tak budeme mít nad soupeřem navrch. V první polovině jsme byli pány na ledě, ale pak při vlastní přesilovce jsme si vybrali slabší chvilku. Dvakrát nastřelená tyčka a hned potom smolný gól. Za stavu 4:2 Karviná neměla co ztratit, ukázala, že má hodně silné mužstvo. Strachovali jsme se o výsledek, přestali jsme být aktivní a málem se nám to vymstilo. Musíme se z toho ponaučit a další zápas hrát naplno celých 60 minut.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Škoda byla toho, že nám domácí v první třetině odskočili. Zbytečně jsme po chybách inkasovali, ale to se stává. Pak jsme otevřeli hru, zkoušeli to už vabank a málem nám to vyšlo. Série může být hodně dlouhá, takže z porážky neděláme vědu. Přerov je kvalitní tým, ale teď jsme na tahu zase my. Musím pochválit rozhodčí, protože zápas pískali velmi korektně.