Úspěšná série končí, Zubři v bitvě s Havířovem prohráli

P ř e r o v – Dvanáct zápasů za sebou Zubři vždy bodovali, ale každá série jednou končí. V bitvě o čelo tabulky přerovský tým doma podlehl Havířovu 2:4 a sestoupil znovu na druhou příčku. Bojovnému a místy i tvrdému utkání dlouhou dobu vládli oba brankáři a skóre se proto měnilo až ve druhé třetině. Zubři sice ztráceli dva góly, ale fantastickým závěrem srovnali. Snaha překlopit vedení na svou stranu však ve třetí části nevyšla, přestože se modrožlutí viditelně snažili. Havířov šel znovu do vedení a náskok si v závěru pojistil gólem do prázdné brány.
34.kolo, sobota 19.1.2013
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
2:4
(0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Sakrajda (Brančík, Ditrich), 40. Blinka (Osina, Kudělka) - 34. Stránský (Rimmel, Sztefek), 38. Bursík (Říčka, Klimša), 45. Kolařík (Pechanec), 60. Rimmel (Kanko). Rozhodčí: Škrobák - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 8:13, navíc Sedlák (Přerov) 10 minut osobní trest, Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest - Kolařík (Havířov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1730. Buly: 58:34. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Sklenář J. - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Kundrátek, Sakrajda, Sprušil, Blinka, Vaněk, Kolář
Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, Zientek M., Zientek L., Stránský, Haas, Sztefek, Kanko, Pechanec, Pavlas, Říčka, Klimša, Bursík, Matějek, Kolařík

První třetina nabídla slušně zaplněným tribunám pěknou podívanou. Aktivní start Zubrů přinesl rychlou přesilovku a v ní ostřelování Danečkovy brány. Sakrajda pálil dvakrát, ale kotouč mezi tři tyče neproletěl. Přesilovkou možnost měl zakrátko i Havířov, proto musel být ve střehu pro změnu Sklenář. I on však svůj tým držel, nepřekonal jej střílející Stránský a dorážející Klimša. Při hře v pěti byla hra vyrovnaná a šancí přišly až během další přesilovky.

Ta byla na straně domácích a znovu se solidním počtem střel. Daneček zasahoval proti Palově pumelici a Sakrajdovy střely z kruhu. Ve čtrnácté minutě zaútočil zase Havířov, ale gólman Zubrů si Bursíkův pokus pohlídal. Bezbrankové skóre nezměnil ani Kolařík pohotově střílející z mezikruží a domácím nepomohla posléze další přesilovka, jejíž část se přelila do druhého dějství.

Krátce po změně stran pálil Brančík, ale Daneček kotouč lapil. Famózně se hned za další moment předvedl také Sklenář, jenž měl těžkou práci se sólovým nájezdem Vydry. Havířovský útočník tutovku zakončil jen do betonu. Na gól čekali diváci marně i v přesilovce Zubrů, kterou zkoušel proměnit Pala s Osinou. AZ dostal stejnou příležitost těsně po polovině střetnutí a tentokrát už ji využil. Rimmel přihrál najetému Vítu Stránskému a ten pohotově zavěsil.

Nálada v kotli hostujících fandů byla zanedlouho ještě veselejší. Havířov přežil oslabení a udeřil podruhé, tentokrát z hole Tomáše Bursíka, který střílel precizně pod horní tyčku. Závěr třetiny však byl pro Zubry perfektní. Petr Sakrajda sice nejdříve trestuhodně v obrovské šanci minul, ale hned z další akce sedmnáct vteřin před klaksonem už napálil puk přesně. A když za dalších třináct vteřin nachytal obranu s brankářem na nedbalkách Matěj Blinka, bylo vyrovnáno.

V úvodu třetí třetiny Zubři soupeře přitlačili, ale zapomněli na zadní vrátka, což bylo potrestáno. Do úniku se dostal Jan Kolařík, který procedil kotouč mezi Sklenářovy betony. Chvíli po něm zkoušel zvýšit náskok dobře postavený Stránský, ale zakončení mu nevyšlo. V obrovské možnosti selhal také Kanko, a tak přišel čas další přerovské přesilovky. Havířov byl zatlačen před bránu, jenže Daneček náskok držel. Deset minut před koncem třetí třetiny se přiostřilo a Zubři pykali v oslabení. Protlačit puk zkoušel Sztefek, ale Sklenář ukryl černou gumu pod lapačkou.

Snahu domácích o vyrovnání podpořila krátká přesilovka pět na tři, v níž však Vlček chybně přihrával. Následovala pak ještě další vyloučení, proto se chvíli hrálo ve čtyřech. Přerov už neměl jinou možnost, než zkusit zaútočit bez brankáře. Kvůli faulu se o vyrovnání připravil, navíc ještě do odkryté brány lobem zakončil Patrik Rimmel a zpečetil tak výhru Havířova 2:4.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Po sérii nezdarů jsme si řekli, že budeme hrát co nejlépe zezadu. Nechtěli jsme moc inkasovat, maximálně jeden nebo dva góly. Myslím si, že těch 39 minut jsme hráli fantasticky, ale pak jsme během pár sekund dvakrát inkasovali, což Přerov dostalo do hry. V kabině proběhla domluva, museli jsme zabrat a ukázat vnitřní sílu. To se podařilo, mančaft udělal pro vítězství maximum a já chci za to klukům poděkovat.