Tým Zubrů zahájil rok 2012 porážkou na karvinském ledě

K a r v i n á – Úvodní zápas roku 2012 přerovským Zubrům nevyšel. Kvůli změně pořadatelství museli cestovat do Karviné a na ledě Olejářů nakonec prohráli 3:5. Přerov zaspal začátek utkání, už v šesté minutě totiž prohrával o dva góly. Poté však přišlo zlepšení, Zubři dvakrát překonali domácího brankáře Iláše a začínalo se znovu. Šance na bodový zisk se ale výrazně snížily v půli třetí třetiny, kdy do přerovské klece padly dva slepené góly. Třetí gól Zubrů sice ještě malou naději vykřesal, ale domácí si v poslední minutě pojistili tři body trefou do prázdné branky.
32.kolo, středa 4.1.2012
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
5:3
(2:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Mikšan (Novák, Moravec), 6. Ivan (Luka, Studený), 48. Studený (Luka, Ivan), 49. Mikšan (Moravec, Novák), 60. Luka - 13. Brančík (Ditrich), 30. Pala (Kočara, Kolařík), 52. Hanák (Kolář, Krajíček). Rozhodčí: J.Jeřábek - Kika, Matěj. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 333. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň Studený, Urbánek, Štefanka, Štubňa, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy
Tihlář - Vlček, Ferenc, Krajíček, Pospíšil, Pala, Faltýnek, Sklenář V., Sadil, Ditrich, Blinka, Brančík, Sedlák, Kolařík, Kočara, Hanák, Kolář, Kotásek, Coufal, Goiš, Kundrátek

Zubři nezačali zápas vůbec dobře. Domácí se ihned po úvodním vhazování dostali k zakončení a přerovská obrana jim nabídla dokonce tolik možností, že i k dorážkám. Jako poslední dorážel kotouč za brankovou čáru David Mikšan a Karviná vedla. Z hráčů Přerova jakoby spadla tíha zodpovědnosti a hned ve 3. minutě mohl vyrovnat Kundrátek. O dvě minuty později naopak mohl zvýšit vedení Karviné Blatoň, který se objevil sám před gólmanem Tihlářem. Hned o minutu později servíroval kotouč Kotásek před bránu Hanákovi, ale ani jemu se nepodařilo vyrovnat. Když Přerov nedokázal vsítit vyrovnávací branku opět se ujali slova hráči Plus Oilu. Od modré čáry pálil tvrdě Studený, Tihlář kotouč pouze ztlumil a dorážející Marek Ivan již neměl problém zakončovat do opuštěné klece.

Tento gól však paradoxně nastartoval hráče se Zubrem na prsou. V 7. minutě objel Zdeněk Sedlák bránu a zakončoval neúspěšně mezi Ilášovi betony. O tři minuty později psal Přerov první obrovskou šanci. Do úniku dvou na jednoho se dostali Pospíšil s Hanákem. Prvně jmenovaný přihrával, ale Hanáka vychytal famózním zákrokem Iláš. Ve 12. minutě však opět zahrozili domácí, Sznapka střílel od modré čáry a po jeho střele zazvonila tyč. Poté se dostal Přerov do oslabení, ale paradoxně toto znamenalo snížení. Do dalšího přečíslení se dostal Ditrich a Brančík, který prodal své zkušenosti, když snížil na 2:1.

Ještě v 15. minutě to zkoušel karvinský Javín, ale nenavýšil skóre svého týmu. V této chvíli však již začali přebírat otěže zápasu přerovští hokejsté. V 19. minutě střílel z kruhů Kolář a v poslední minutě úvodní periody Kolařík od modré čáry, ale ani jeden nebyl úspěšný a tak šly oba dva týmy do kabin za stavu 2:1.

Druhá třetina nezačala tak divoce, jako ta první a tak jsme si na první šanci museli počkat až do 24. minuty. Měli ji přerovští. Z kruhů pálil Sedlák a jakoby předznamenal další průběh, ve kterém byli Zubři daleko lepší než jejich soupeř. O minutu později zaznamenali hokejsté Přerova další šanci, když dobrý kotouč zkoušel rybičkou usměrnit za záda brankáře Iláše Kundrátek. Přerov vletěl na svého soupeře jako uragán a domácí chvílemi nevěděli kde jim hlava stojí. Další tutovku měl Kočara, ale bohužel z nulového úhlu trefil pouze tyč. Ve 29. minutě měli možnost pro změnu karvinští, a byla to jejich jedniná během druhé třetiny. Z mezikruží to zkoušel Studený.

V polovině zápasu Přerov zaslouženě vyrovnal. Od modré čáry se přes ležícího hráče střílel Pala a bylo to 2:2. Přerovští hráči se však nespokojili pouze s vyrovnáním, ale chtěli vstřelit další branky. Jen o pár desítek vteřin později se probíjel důrazně dopředu Coufal, ale obrana domácích mu nedovolila víc než jen slabé zakončení do Ilášovy výstroje. Další skvělou šanci měl po Pospíšilově střele tečující Kotásek. Po druhé periodě tak mohli být spokojenější hráči Přerova, kteří nejen vyrovnali, ale také drželi otěže zápasu ve svých rukou.

Poslední část hry začala z obou stran opatrně. Přerov chtěl pokračovat ve výkonu z druhé třetiny. Sedlák se svou šancí neuspěl a podobně dopadl také na druhé straně Javín. Ve 48. minutě měl na kruhu nabito Kolařík, ale pouze vyprášil Ilášovy betony. Nevyužité šance Zubry hodně mrzely. Karviná vtěsnala dva své góly do jediné minuty. Psal se čas 47:45, když se k odraženému kotouči dostal po přihrávce Luky Studený a nad padajícím Tihlářem poslal své barvy opět do vedení. Bohužel to z repertoáru domácích nebylo všechno. Chvíli na to udělali hráči Zubru chybu ve vlastní obranné třetině, ke kotouči se dostal Mikšan, objevil se sám před Tihlářem a blafákem do forhendu mu nedal sebemenší šanci.

Ještě v 50. minutě střílel Štefanka mezi betony, ale Tihlář zůstal pro tuto chvíli neprůstřelný. O minutu později se však začali chytat stébla i přerovští hokejsté. Zubři se herně obrovsky zvedli a vrátili se k hokeji ze druhé třetiny. A dočkali se také zasloužené odměny. Do úniku se dostal Hanák a střelou mezi betony vykřesal jiskru naděje na body. V 55. minutě však mohl definitivně rozhodnout Luka, když střílel z kruhu. Ve stejné minutě trnula většina osazenstva zimního stadionu. Od modré čáry střílel Pala a jeho střelu dorážel Kolařík. Na lepší zakončení mu však již nezbylo ani místo ani čas.

Po dalších neúspěšných možnostech se Zubři odhodlali ke hře bez brankáře. Dokonce vyhráli buly a ke kotouči se dostal Faltýnek. Neposedný kotouč však nedokázal zpracovat a tak výsledkem byla pouze slabá střela bekhendem. Po této střele se navíc kotouč odrazil za bránu, kde si jej dojeli domácí a jeden z nich, konkrétně Luka, střelou přes celé hřiště do prázdné brány rozhodl utkání.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): Jsem rád, že jsme vyhráli zápas nad těžkým soupeřem. Rychle jsme vstřelili branky ze začátku, ale druhou třetinu jsme trošku přestali hrát, ale chápal jsem to. Byl to zápas po dlouhé době. V šatně jsme si něco potom řekli a do třetí třetiny vstoupili kluci opravdu s velkým srdcem, a to si myslím, že v závěru rozhodlo.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát. Protože máme těžkou sérii venku, rozhodli jsme se hrát na čtyři útoky. Mohli jsme na tom být lépe, nebýt toho laxního začátku. Hlavně druhou třetinu si myslím, že jsme byli jednoznačně lepší tým na hřišti, ale bohužel jsme dali jen jeden gól a nevyužili hodně šancí. Ve třetí třetině jsme měli být více trpělivější. Dvakrát jsme to zbytečně otveřeli a Moravcova lajna nás za to potrestala. Přišel sice ještě náš kontaktní gól, ale to potom bylo buď a nebo. Neproměnili jsme spoustu šancí a domácí byli v zápase šťastnější.