Tým Zubrů si s Prostějovem poradil také v odvetě, druhé derby nabídlo deset branek

P r o s t ě j o v – Dva hanáčtí rivalové v přípravě opět proti sobě, ale tentokrát na ledě Jestřábů. Už pátý zápas mají Zubři za sebou a s Prostějovem si poradili i v odvetě. Do vedení šli sice domácí dravci, ovšem poté gólovou šňůru táhli Přerované, jimž se podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek. Hotovo ale nebylo, v závěru totiž LHK mocně dotahoval, což se mu však nepodařilo. Naopak přišla pojistka Zubrů na 4:6.
přát., čtvrtek 18.8.2016
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
4:6
(1:1, 0:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 8. Zadražil (Šafář, Krejčík), 53. Augustin (Půhoný), 54. Šlahař (Krejčík, Káňa), 57. Káňa – 10. Goiš (Vágner), 34. Školoud (Ižacký, Malina), 45. M. Kratochvíl (Školoud, Ižacký), 45. Král (Vágner, Procházka), 51. Goiš (Popelka), 58. Goiš (Kovařík). Rozhodčí: Kašík – Nazad, Zedník. Vyloučení: 9:7, navíc Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 862. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 4:5, 4:6.
Kantor – Holík, Kolář, Protivný, Vokurka, Zadražil, Šafář, Kaluža, Krejčí – Luňák, Venkrbec, Fiala, Novák, Moskal, Rudovský, Krejčík, Šlahař, Káňa, Augustin, Půhoný, Švec
Klimeš – Chmelíř, Pala, Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Malina, Šnajnar – Procházka, Král, Plášek – Sikora, Sýkora, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Školoud, M. Kratochvíl, Ižacký

První část začala v hodně vysokém tempu a přesilovkou Jestřábů. V ní nebezpečně pálil Holík, ale Klimeš byl na místě. Skvělým zákrokem se prezentoval i o chvíli později, kdy dorážel Fiala. Obrovskou příležitost měli také Zubři, jenže při sólu Kovaříka vytasil Kantor svoji lapačku. Poté už se ale skóre změnilo. V přesilovce střílel Vojtěch Zadražil a kotouč proletěl do sítě.

Z vedení se ale Prostějov neradoval dlouho. Také zubří přesilovka se totiž ujala a po střele Vágnera, kterou tečoval Jiří Goiš bylo srovnáno. Vedení pak mohli na svou stranu strhnout oba soupeři. Šafářovi však šanci sebral Klimeš a při nájezdu Popelky zacinkala tyčka.

Také druhou část otevřela početní výhoda domácích, Zubři však soupeři prakticky nic nepovolili. Jejich přesilovka pak byla mnohem nebezpečnější, Sýkoru ale při dorážce Kantor vychytal a střela Grofa zamířila do jeho lapačky. V polovině utkání měl Prostějov krátce přesilovku pět na tři, ani ta však stav nezměnila, Protivného střela skončila totiž na tyči.

Se stavem se tak hnulo až v polovině 34. minutě, a byli to Zubři, kdo šel do vedení. Obrana Jestřábů zapomněla na Petra Školouda, který se prodral k bráně a pěknou kličkou oklamal Kantora. Prostějov pak znovu neúspěšně sehrával přesilovku a mohl navíc inkasovat, jenže Ižacký nemířil přesně. Až do konce druhé části diktoval tempo hry Přerov, další gól už ale nepřidal.

Zvýšit vedení mohli modrožlutí hned zkraje třetí periody, leč přesilovka se minula účinkem. Zubři ale zoufat nemuseli, protože hned posléze skórovali navíc dvakrát. Nejdříve zakončil parádně nad rameno Matouš Kratochvíl a za půlminutku Tadeáš Král tečoval ránu Vágnera od modré.

Na chvíli poté převzali aktivitu Jestřábi, jenže Přerov přidal pátou branku. Po přihrávce Popelky zacílil přesně pod horní tyč Jiří Goiš. Z gólového účtu to ale ještě nebylo vše. Na začátku 53. minuty se dočkali i domácí příznivci, když přesně k tyči poslal puk Vojtěch Augustin. Dravci byli rázem povzbuzeni a brzy snížili Jakubem Šlahařem na 3:5 a Jan Káňa pak z těsné blízkosti stáhl gólové manko na minimum. Konečné slovo si však vzal Přerov, únik Jiřího Goiše byl zase úspěšný a hattrickem zpečetil výhru Zubrů.

Oba týmy si poté ještě vyzkoušely prodloužení tři na tři a také nájezdy, v nichž zvítězil Prostějov.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Řekl bych, že první dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání, bohužel jsme měli strašně moc vyloučení, takže nám s přibývajícím časem ubývaly síly, což se později projevilo. Nicméně zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme nevyužili hodně šancí, několikrát jsme netrefili prázdnou branku, trefili jsme břevno. Místo toho abychom tento zápas vyhráli 3:0, tak jsme kvůli těmto nevyužitým šancím prohráli.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): K zápasu jsme tentokrát už přistoupili zodpovědněji. Oba týmy hrály půl zápasu co nejlépe do obrany a snažily se nechybovat, na domácích ale byla vidět velká touha po vítězství. Nám se sice podařilo pak odskočit na větší gólový rozdíl, ale po individuálních chybách se soupeř zase dostal do zápasu. Závěr jsme však nakonec zvládli. Je to sice stále příprava, ale výhra v derby s Prostějovem se vždycky cení. Je to impuls do další práce, tak abychom se co nejlépe připravili na začátek soutěže.