Tříbodová odměna, Zubři na svém ledě zdolali Nový Jičín

P ř e r o v – V pořadí už devatenácté ligové kolo svedlo na přerovském stadionu do boje Zubry s Novým Jičínem. Utkání s nepříjemným soupeřem probíhalo podle očekávaného scénáře, hosté nastoupili s defenzivní taktikou a vyčkávali na chyby přerovských borců. Diváci na gól čekali hodně dlouho, až v závěru druhé periody se skóre poprvé měnilo a bylo to k potěšení příznivců Zubrů. Na Sedlákovu trefu Přerov navázal ve třetí třetině dalšími dvěma góly a v tomto čase už zápas ovládal jednoznačným způsobem. Díky třem bodům za výhru 3:0 tak přerovští hokejisté poskočili v tabulce ze čtvrtého místa směrem nahoru.
19.kolo, sobota 12.11.2011
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Sedlák (Kolařík, Faltýnek), 42. Kolařík (Kundrátek, Sedlák), 55. Kočara (Vlček). Rozhodčí: Mech - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:9, navíc Zedník (Nový Jičín) trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Buly: 36:36. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 3:0.
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Hanák, Kočara, Blinka - Goiš, Brančík, Ditrich - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Menšík, Vaněk
Šrámek - Andrýsek, Pelikán, Brynecký, Částečka, Skaloš, Horák, Martinčík, Macháček, Gebauer, Štěpják, Slavík, Gulda, Zedník, Uhlár

Tým přerovských Zubrů začal utkání nadějně, když si hned v první minutě získal přesilovou hru. Jenže v ní se mohl gól urodit na protější straně, a to hned dvakrát. Domácí totiž zaváhali v obraně a povolili Bryneckému jet samotnému na Sklenáře. Ten však zasáhl perfektně a rychlému gólu v obou případech zabránil. Přerov podle očekávání musel v zápase bojovat s úpornou obranou soupeře a následující minuty to dokázaly. Na začátku té osmé měl nadějnou příležitost Pala, který vyslal na bránu soupeře nekompromisní bombu. Šrámek ji však zlikvidoval a úspěšný byl posléze i při pokusu Sedláka z otočky. Skóre se poté nezměnilo ani v přesilové hře domácích, kde mohl uspět se svou střelou Krajíček.

Na konci první části pro změnu faulovali Zubři a tak úvod druhé periody hrál ve výhodě Nový Jičín. Sklenáře během krátké chvíle prověřil Andrýsek a střelou se prezentoval také Částečka. Ani po těchto pokusech se ovšem skóre neměnilo. Velký boj s novojičínskou obranou pokračoval i nadále a Přerov se snažil potěšit diváky gólem. Velmi blízko k němu měl Hanák, který na konci 26. minuty objel svatyni s cílem bleskového zakončení u tyče, bohužel však i tato možnost nepřinesla efekt změny stavu.

V polovině utkání se domácí snažili soupeře ještě více přitlačit, ale jejich nápor na chvíli zbrzdilo Brančíkovo vyloučení. To Zubři přežili a po jeho skončení už diváci opět mohli sledovat dění na ledě především před novojičínskou brankou. Festival nevyužitých šancí ještě prodloužil pronikající Ditrich, který na Šrámkovi vyhořel, ale poté už konečně na stadionu zazněla očekávaná gólová melodie. I když byl Sedlák v přesilové hře tísněn, tak v pádu po Kolaříkově přihrávce dokázal u tyčky zasunout kotouč za Šrámkova záda.

Třetí třetinu zahájil Přerov tím nejlepším možným způsobem. Soupeře hned po úvodním buly sevřel a díky Kolaříkově drzé dorážce zvýšil své vedení na 2:0. Výborný vstup mohli Zubři následně potvrdit dalším gólem, dokonce jeli ve třech sami na Šrámka, ale Goišova nepřesná střela tuto obrovskou možnost zhatila. Nový Jičín se ve třetí části dostával před Sklenáře jen zřídka a neuspěl ani se svou přesilovkou, kterou Přerov výborně odbránil a navíc v ní mohl Hanákem skórovat. Zkušený přerovský útočník ale střelu z dobrého postavení namířil jen do náruče brankáře Šrámka.

Závěrečné minuty utkání přinesly ještě hodně vrzušení na ledové ploše, zejména díky chvilkové ostřejší hře. Přerov dostal možnost hrát přesilovku a přidal v ní svůj třetí gól. I tentokrát k němu vedla dorážka z hranice brankoviště, o kterou se v tomto případě postaral pohotový Kočara. Nový Jičín se poté snažil ještě alespoň o čestný gólový úspěch, ale nebylo mu přáno, protože puk po Macháčkově střele Sklenář za svá záda nepustil. Po závěrečné siréně si tak přerovský gólman mohl užít se spoluhráči i fanoušky nejen tři získané body, ale také vychytané čisté konto.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Čekali jsme, že Nový Jičín u nás nebude hrát žádný otevřený hokej. Držel střední pásmo a vyčkával na naše chyby. My jsme začali velice vlažně a Jirka Sklenář nás musel podržet, protože soupeř měl vyložené šance. Kdybychom na začátku inkasovali gól, tak by ten zápas byl určitě těžší. Ve druhé třetině nám sice nešly přihrávky, ale už tam byla alespoň bojovnost. K ní jsme pak ve třetí přidali i pěkné kombinace, na které se už dalo dívat. Jsme samozřejmě rádi, že vítězství zůstalo doma.

Petr Kneblík (HC GEDOS Nový Jičín): Do osmatřicáté minuty jsem zápas viděl velice dobře. Začátek byl poměrně vyrovnaný, tam byla škoda, že se nám nepodařilo využít šance. Vývoj pak třeba mohl být úplně jiný. Třetí třetinu už domácí ovládli a zaslouženě zvítězili. Bohužel máme v týmu obrovskou marodku, na dnešní zápas jsem měl k dispozici jen deset hráčů ze základního kádru. Pořád sestavu nějak látáme a musíme využívat mladé.