Třetí letošní derby zvládli Zubři na výbornou, Prostějov si odvezl z MEO Arény výprask!

P ř e r o v – Souboj dvou hanáckých rivalů letos už potřetí. To byl šlágr sobotního kola WSM ligy, který v MEO Aréně sledovaly téměř zaplněné tribuny. Přerov svého soka předčil v bojovnosti, z níž zaslouženě přišly góly. Zubři svůj náskok postupně navyšovali, zatímco šance Jestřábů zlikvidoval skvěle chytající Luboš Horčička. Přerované nakonec smetli ambiciózní Prostějov 5:0 a poprvé tak letos v derby vyhráli.
33.kolo, sobota 10.12.2016
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Sikora (Kovařík, Ferenc), 15. Procházka (Chmelíř, Plášek), 24. Sikora (Goiš), 43. Ferenc (Sikora, Zbořil), 45. Procházka (Chmelíř, Pala). Rozhodčí: Obadal – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2862. Střely na branku: 46:31. Průběh utkání: 5:0.
Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Malina, Vágner, Zbořil, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Král, Dymáček, P. Kratochvíl
Kantor – Kolář, Holík, Kvapil, Zadražil, Grebenyuk, Protivný, Kaluža – Novák, Moskal, Rudovský – Fiala, Augustin, Matuš – Žálčík, Šlahař, Krejčík – Zabloudil, Hozák, Indra

Slavnostní buly vhodil hejtman Olomouckého kraje Oto Košta a s ohlušující atmosférou mohlo hanácké derby začít. Hned v prvních vteřinách chybu domácích netrestal Moskal, na druhé straně pak Kovařík. Ve čtvrté minutě přišlo první oslabení Přerovských, ale zvládli ho bravurně. Kolem osmé minuty se ZUBR rozběhl a Jestřába pevně zmáčkl, kotouč však mířil jen do tyčí. V ostřelování Přerov pokračoval, což vedlo k úspěchu. K odraženému puku si najel Marek Sikora a Kantorovi nedal žádnou šanci.

Pro první přesilovku si dokráčel i domácí celek a už po půl minutě slavil. Dělovku Chmelíře stihl protečovat Milan Procházka a zařídil druhou branku večera. Na konec třetiny Prostějov mohl zkusit početní výhodu. Nováka ale ve stoprocentní šanci vychytal Horčička, aby proti němu zasáhl v další tutovce podruhé. První třetina velmi dobrého hokeje tak končila stavem 2:0.

Prostřední dějství doprovodilo do chodu celotribunové choreo a Zubry posunulo ke třetí trefě. Puku v rohu se zmocnil Goiš, přihrál Marku Sikorovi a ten přelstil rozhozenou obranu i s brankářem Prostějova už podruhé. Před půlí hrací doby putovali hosté do čtyř. Kromě konfliktu Goiše s Protivným ale pasáž žádný gólový zápis nepřinesla. Na hru soupeře Jestřábi stále nedokázali reagovat a recept na Horčičku taktéž nebyl k dostání.

Velkou šanci zahodil Žálčík, smůlu v trestném střílení pak neprolomil Ižacký. Hra se přece jen ke konci třetiny rozložila více do středního pásma. Plášek mohl minutu před sirénou skórovat v brejku, čtvrtý gól ale nepřidal.

Prostějov šel do třetí tercie s výhodou jednoho muže navíc, nulu na kontě nezměnil a rázem dvouminutové oslabení padlo na jeho bedra. Sikora nabil Zbořilovi, jehož dělovku lehce tečoval Jakub Ferenc. Během chvilky se hosté podruhé provinili šesti hráči na ledě a znovu byl tento prohřešek zubří skvadrou potrestán. Chmelířův sražený kotouč poletoval u pravé tyče, kde jej ze vzduchu za Kantora doklepl Milan Procházka a jako Sikora si zapsal druhou branku.

Derby bylo od 45. minuty kompletně vymalováno modrožlutě. Frustrovaní červenobílí byli nadále vylučováni a po celou dobu lepší Přerov tak mířil ke třem bodům z hanáckého svátku. Zápas se tak od těchto chvil víceméně dohrával. Skvělý Horčička nulu udržel a Přerov tak jestřábí letce na cestu domů přibalil pětigólovou nálož.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byli jsme na Prostějov dobře nachystaní a nabuzení a předvedli jsme perfektní výkon. Až na závěr druhé třetiny, kdy měl soupeř mírný tlak, při kterém nás Luboš Horčička podržel, jsme ho do ničeho nepustili. Ve třetí třetině jsme od Prostějova čekali něco jiného. Hodně nám to usnadnil tím, že byl vylučovaný a my jsme si tak zápas bez problémů pohlídali. Výhra je to naprosto zasloužená. Užijeme si to všichni společně s fanoušky, protože byli skvělí a maximálně se připravíme na poslední dva zápasy, které máme do Vánoc. Body ve vyrovnané tabulce jsou velmi důležité, proto dneškem pro nás sezóna zdaleka nekončí.

David Kočí (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to takový play-off zápas, který nám ale přinesl těžkou porážku. Přerov dnes jednoznačně chtěl více vyhrát. Prvních deset minut bylo ještě v pohodě, ale pak dali domácí dva góly a začali hrát agresivně. Byli na koni a pro nás už to nebylo jednoduché. Ve třetí třetině spadla koncentrace, což byl důvod toho, že jsme měli šest vyloučených. Přerov zvítězil dnes zaslouženě.