Třetí derby s Prostějovem skončilo úspěchem Zubrů!

P r o s t ě j o v – Třetí derby v sezóně s Prostějovem se stalo kořistí přerovských Zubrů, kteří na ledě soupeře zvítězili po velmi bojovném výkonu 3:1! Přerovský tým se ujal v první třetině vedení, ale o svůj náskok krátce po zahájení druhé periody přišel. To však Zubry nikterak nerozhodilo. Sice museli odolávat náporu soupeře, ale mohli se spolehnout na dobře chytajícího Tihláře a navíc poté přidali druhý gól. Definitivní rozhodnutí pak přišlo ve třetí třetině, kdy Prostějov sehrál velmi špatně přesilovou hru a Zubři udeřili potřetí, dokonce při vlastním oslabení. Vedení o dva góly už Přerov v závěru nepustil a překazil svému rivalovi stoprocentní bilanci v letošní sezóně. Po důležité výhře se přerovští hokejisté udrželi v tabulce třetí.
33.kolo, sobota 7.1.2012
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Duba (Stejskal, Smejkal) - 9. Kundrátek, 30. Kolařík (Sedlák), 46. Goiš (Kolář). Rozhodčí: Coufal - Černý, Kříž. Vyloučení: 7:6, navíc Osina (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Sedlář - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Halouska, Kaluža, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Zachar, Stráněl
Tihlář - Faltýnek, Pala, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sedlák, Kolařík, Sadil, Kočara, Ditrich, Blinka, Brančík, Kotásek, Hanák, Kolář, Goiš, Coufal, Kundrátek

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi opatrně. K vidění toho příliš nebylo, hráči obou mužstev po většinu času bojovali o prostor na ledové ploše. K první střele napřáhl Kočara, ale Sedlář byl pozorný. Na druhé straně Tihláře ohrozili Duba se Stejskalem, ale ani tam se skóre neměnilo.

Tato situace nastala až v deváté minutě zápasu, kdy byl v obranném pásmu u mantinelu tvrdě atakován Halouska a zůstal ležet na ledové ploše. Hra se přelila na druhou stranu, kde domácí o touš přišli a z rychlého protiútoku našel skulinku mezi Sedlářovými betony Marek Kundrátek.

Následovaly dlouhé protesty domácích borců a úklid zkrvavené plochy po Halouskově zranění. Domácí to evidentně nakoplo a hned z první akce, po inkasování branky, zahrozil Čuřík, jehož střelu musel Tihlář vyrazit vyrážečkou.

Do druhého dějství vstoupili Jestřábi o poznání lépe než do té první. Přiložení pod kotlem rozpoutalo řadu pěkných akcí, které ale postrádaly přesnější zakončení. Tihláře postupně prověřili Smejkal, Stejskal i Duba. Po pěkné přihrávce od Davida Šebka zakončoval Ševčík, ovšem Tihlář byl vždy na svém místě.

A když netrefil pod víko ani Zachar, který zakončoval únik dva na jednoho, měnilo se skóre až ve dvacáté šesté minutě střetnutí. To poslal jedovku od modré čáry Stejskal a jeho střelu tečoval někdo s přerovských beků přímo na hůl Lukáše Duby, který pověsil touš pod horní tyčku.

Vyrovnání vlilo ještě více energie do žil domácím dravcům a pokračovali ve výborném výkonu až do konce druhé dvacetiminutovky. Zubry jednoznačně přehrávali a diváci mohli vidět festival neproměněných šancí a parádních zákroků Tihláře.

Přerov však využil z minima maximum. Na modré čáře chyboval jeden z domácích beků a poslal hosty do brejku tří proti jednomu. Kolařík se rozhodl tuto situaci vyřešit sám, předvedl ukázkovou stahovačku a rychlou střelou vymetl pavučinky v Sedlářově brance.

V závěru druhého dějství měl ještě vyloženou šanci David Šebek, který obešel obránce Zubrů, položil si Tihláře, ale z velkého úhlu branku přestřelil.

Do třetí části hry již domácí nevlétli tak jako do té druhé, ale i přes to si vybojovali výhodu přesilové hry. Že to byla nakonec výhoda pro Přerov, předvedl Goiš, který ve vlastním oslabení ukázkově trefil Kolářovu přihrávku zpoza branky a touš procedil Sedlářovi mezi betony.

Od tohoto okamžiku už zápas hosté kontrolovali. A i přes velký tlak v závěru zápasu se nepodařilo Prostějovu ani zkorigovat skóre. Hosté si tak z Prostějova odváží tři body a stav letošního derby snížili na 2:1.