Trápení pokračuje, Zubři doma podlehli Novému Jičínu

P ř e r o v – Ani ve třetím utkání nadstavbové části druhé ligy přerovští hokejisté neuspěli a z ledu odjížděli se svěšenými hlavami. Jejich soupeřem bylo tentokrát mužstvo Nového Jičína, které znovu potvrdilo, že je velmi nepříjemným týmem. První třetina změnu skóre nepřinesla, ale ta druhá už ano, a to celkem třikrát. Bohužel všechny góly ale padly do branky Zubrů a hosté tak měli na kontě luxusní náskok. V závěru zápasu se ještě Přerov snažil něco s výsledkem udělat, soupeře více zatlačil, ale dokázal gólem Zdeňka Sedláka už pouze snížit na konečných 1:3. Díky porážce tým Zubrů v tabulce klesl na páté místo.
33.kolo, středa 19.1.2011
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
1:3
(0:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Sedlák - 22. Pavlačka (Gebauer), 37. Toman (Hruška), 39. Zedník (Macháček). Rozhodčí: Skoupý - Poláček, Dučák. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely: 53:37. Buly: 46:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Sprušil, Sršeň - Palička, Kocan, Vaněk
Šrámek - M. Toman, Andrýsek, Pelikán, Skaloš, Hruška, Tomášek, Štěpják, Pavlačka, M. Chvostek, Macháček, Gebauer, Slavík, Martinčík, Gulda, Zedník, F. Chvostek

Začátek zápasu přinesl z obou stran poměrně opatrnou hru a tak brankáři nemuseli výrazněji zasahovat. Na pokus Macháčka z první minuty odpověděl po chvilce Menšík, ale jeho střelu Pavlačka zkušeně zblokoval mimo. Od osmé minuty už se tempo hry zvýšilo a tak se diváci dočkali i řady šancí. Tu první obrovskou měl novojičínský Michael Chvostek, který využil špatné komunikace obrany Zubrů, ale při nájezdu si na výborně zasahujícím Tihlářovi vylámal zuby. V závěru 11. minuty se v útoku ukázali také domácí, to Ferenc totiž ostře pálil těsně vedle.

Hned za pár okamžiků hosté faulovali a Přerov tak dostal možnost hrát přesilovku. V ní měl vynikající šanci Kolář, který se od mantinelu prokličkoval až před branku, ale přestřelil ji. Podobnou možnost si vybojoval i Macháček v závěru 15. minuty, ale také Tihlář byl nakonec bez práce, protože kotouč mířil vysoko nad horní tyčku. Závěr prvního dějství přinesl pro domácí dokonce dvojnásobnou přesilu. Přerov rozjel v útočném pásmu kolotoč přihrávek, ovšem skóre už do první sirény zůstalo bezbrankové.

Na začátku druhé třetiny přišla pro přerovské barvy hodně ledová sprcha. Soupeř totiž využil chyby v obraně a Pavlačka z bezprostřední blízkosti poslal Nový Jičín do vedení. Domácí se snažili na gól poté rychle odpovědět, ale Šrámek v novojičínské brance dál Zubrům kazil náladu. Ve 26. minutě si slabší chvilku vybral brankář Tihlář, který neudržel ze středního pásma nahozený puk, ale ten mu naštěstí za brankovou čáru nepropadl. Trápení v koncovce pak znovu potvrdil Sedlák společně s Kolářem při přečíslení dvou na jednoho. Vynikající šanci v oslabení zakončil druhý jmenovaný nepřesnou tečí.

Ve 35. minutě měl Přerov znovu výhodu jednoho hráče v poli a Zubři svého soupeře zasypali střelami. Pala to zkoušel od modré dvakrát a jednu ránu přidal i Faltýnek. Ani po těchto šancích se však domácím nepodařilo zrušit na tabuli zářící červenou nulu. Závěr druhé třetiny tak vzali do své režie hosté, kteří během chvíle Zubry potrestali hned dvakrát. Nejdříve v signalizované výhodě Tihláře překonal Toman a minutu před koncem po pěkné kombinaci využil přesilovku u tyčky zcela volný Zedník.

Do třetí třetiny nastoupil Přerov s cílem pokusit se nepříznivý stav změnit. K tomu mohla napomoci výtečná šance Sedláka, který se po Ditrichově přihrávce objevil sám před Šrámkem, ale puk nápalil jen na jeho vyrážečku. V závěru 49. minuty mohl Nový Jičín v přesilovce už definitivně rozhodnout. To totiž Gebauer našel přesnou přihrávkou Pelikána, jehož ostrá střela prolétla jen o pár čísel vedle tyčky.

Místo definitivního stavu tak přišlo ještě drama. Krátce poté, co Přerov ubránil oslabení, se dostal s pukem před Šrámka zcela volný Sedlák a střelou do horní části klece konečně alespoň trochu rozveselil domácí fanoušky. V posledních deseti minutách Zubři ještě zvýšili svůj tlak, ale dobře pracující novojičínská obrana jim dělala velké problémy. Situaci navíc v závěru 54. minuty zkomplikoval faulem Kočara a tak z útočné hry bylo rázem oslabení. Závěr zápasu už žádnou změnu stavu nepřinesl a tak přerovští Zubři na domácím ledě prohráli s Novým Jičínem 1:3.

sestřih videozáznamu utkání naleznee na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): První třetina byla taková opatrnější. Nějaká šance tam byla, hlavně v přesilovce, ale bohužel se nám ji nepodařilo využít. Nový Jičín znovu potvrdil, že hraje velice chytrý hokej, hlavně tedy dozadu. Po prvním inkasovaném gólu se trochu zvedla bojovnost, ale utnuly ji ty další dva góly. Chtěli jsme to utkání ještě ve třetí třetině zvrátit, ale Nový Jičín má zkušené mužstvo a my jsme hráli pořád do plných, což je strašně těžké. Máme marodku, kluci jsou nemocní a na trénincích nebýváme kompletní. Když se dáme dohromady, tak věřím, že sezóna bude ještě dlouhá.

Petr Kneblík (HC GEDOS Nový Jičín): Myslím si, že jsme byli trochu hokejovější, než domácí. Přerov měl sice územní převahu, více držel puk, ale nedokázal se prosadit. V minulých dvou zápasech jsme dojeli na to, že nás soupeř hodně trestal z brejků. Proto jsme se dnes snažili co nejlépe bránit.