Skvělý vstup do ligy! Přerov doma deklasoval Bobry

P ř e r o v – Lepší vstup do sezóny si přerovští hokejisté snad ani nemohli přát. V prvním kole soutěže na domácím ledě bojovali s Bobry z Valašského Meziříčí a soupeře jednoznačně přehráli 11:2! O tom, kdo bude na ledě pánem, ukázal Přerov už v první třetině. To soupeři nadělil krásných pět gólů a vypracoval si rozhodující náskok. Ten dokázali Zubři v nových dresech postupně navyšovat a na začátku třetí třetiny vedli už dokonce 10:0. V posledních fázích boje už Přerov nasadil do hry i čtvrtou útočnou formaci a soupeři povolil debakl alespoň částečně snížit.
1.kolo, středa 8.9.2010
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
11:2
(5:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Sedlák (Hanák, Kotásek), 8. Ferenc (Sedlák, Hanák), 11. Hanák (Osina), 12. Kolář (Ditrich), 18. Matějíček (Sršeň, Kočara), 30. Hanák (Kotásek), 32. Kotásek (Hanák), 39. Kolář (Sprušil, Ditrich), 40. Kotásek (Sedlák, Hanák), 43. Hanák (Kotásek, Sedlák), 52. Kohút (Kundrátek, Faltýnek) - 45. Bokroš (z trestného střílení), 48. Martiník (Bokroš). Rozhodčí: Minář - Šimčík, Poláček. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1254. Buly: 37:32. Střely: 53:21. Průběh utkání: 10:0, 10:2, 11:2.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Matějíček, Sklenář, Holík - Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Kočara, Palička, Sršeň - Kundrátek, Kohút, Menšík
Krumpoch (12. Vlachýnský) - Matuštík, Růčka, Martiník, Bokroš, Martin Varga, David Varga, Matějný, Mikel, Miroslav Varga, Palík, Kostelňák, Bacul, Vašut, Dvořák, Blažek, Balga, Fojtík

V samotném úvodu zápasu byli sice Bobři aktivnější a měli k dispozici přesilovou hru, ale hned v dalších okamžicích se začala karta zcela jasně a viditelně obracet. Přerov dostal také možnost zahrát si přesilovku a ta po chvíli přinesla gólový účinek díky přesnému zakončení Sedláka. Od této chvíle Zubři ještě více sešlápli plynový pedál a soupeře přehrávali pěknými kombinacemi. V polovině 8. minuty pálil od modré čáry Ferenc a fanoušci mohli na stadionu slavit další gól. Aktivní hra Zubrů poté stále pokračovala a jejich vedení po dalších proměněných šancích narůstalo. Na 3:0 zvyšoval Hanák a minutu na to přidal čtvrtý přesný zásah Kolář. To už bylo moc na brankáře Krumpocha, který se nechal vystřídat náhradníkem Vlachýnským. Nová postava v dresu Bobrů ale příliš dlouho s čistým kontem také nevydržela. V závěru 18. minuty se totiž prosadil obránce Matějíček a poprvé tak Zubři odcházeli do kabiny za stavu 5:0.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, přerovští hráči stále bavili diváky pěknými přihrávkami a souhrami. Další góly v síti Bobrů tak na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 29. minutě se podařilo šestý gól přidat Hanákovi a šťastnou sedmičku o chvíli později zařídil z ukázkové dorážky Kotásek. To už přerovskou halou znělo skandování fanoušků „deset, deset“. K magické hranici deseti vstřelených gólů se pak Přerov přiblížil díky vydařenému závěru druhé třetiny. Do střelecké listiny se zapsal znovu Kolář, který poslal kotouč nechytatelně do horní části branky a tři vteřiny před sirénou upravil stav už na 9:0 Kotásek.

Přání fanoušků, kteří chtěli desátý gól, se nakonec podařilo splnit ve 43. minutě. Druhá útočná formace roztočila před brankou Bobrů kolotoč přihrávek a Hanák měl následně s dorážkou snadnou práci. Další minuty poté patřily meziříčskému týmu, který dokázal debakl alespoň kosmeticky zmírnit. Ve 45. minutě vyjel Tihlář až moc z branky a vrhl se do nájezdu Bokroše. Sám faulovaný se postavil k následnému trestnému střílení, které proměnil hezkou střelou mezi betony. O tři minuty později se pak dostal puk do přerovské branky ještě jednou, když jej tentokrát za Tihlářova záda nekompromisně napálil Martiník. V polovině třetího dějství měli Zubři k dispozici dokonce přesilovku pět na tři. Tu hráli celé dvě minuty, ale její nevyužití je rozhodně mrzet nemuselo. Pár vteřin později se totiž před brankovištěm dobře pohyboval Kohút a dostal puk za čáru už pojedenácté. V závěru zápasu se i přes další šance stav 11:2 už nezměnil. Bobři měli možnost snížit po akcích Vašuta a Bacula, ale v zakončení je vychytal brankář Tihlář. Přerovský tým si tak po skvělém představení připsal do tabulky první letošní body.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Vstup do zápasu byl v prvních minutách takový rozpačitý, ale pak jsme proměnili přesilovku a pokračovali velmi dobře. Hráli jsme nátlakově, měli jsme hodně šancí, které se nám dařilo využívat. To mě hodně těší. Ve třetí třetině jsme dali příležitost zahrát si i čtvrté pětce, takže už hra neměla takové tempo. Na Hodonín se nám loni moc nedařilo, ale letos to chceme změnit. Věřím, že tam nějaké body urveme.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes je zcela zbytečné něco hodnotit. Je to obrovská ostuda a těžko se k tomu vyjadřuji. Můžeme prohrát, ale taková porážka je opravdu hodně. Chci se omluvit za celý tým všem našim fanouškům, kteří do Přerova přijeli. Za mého působení u týmu se taková ostuda nikdy nestala. Hned v dalším zápase doma ji musíme odčinit.