Skvěle! Zubři v bitvě se Slavií získali všechny tři body a upevnili si čtvrtou příčku

P r a h a – S pražskou Slavií tým Zubrů dosavadní dva letošní střety nezvládl, ale napotřetí, v důležitém duelu o čtvrtou příčku, už to vyšlo! V Edenu sice modrožlutí po první třetině prohrávali o gól, ovšem ve druhé periodě se jim podařil obrat. Nejprve Procházka srovnal a Pala pak v přesilovkové pasáži zařídil vedení. Zubři poté s vynikajícím Klimešem v bráně ubránili několik oslabení a také závěrečnou power-play Slavie a stvrdili tak export všech tří bodů na Hanou!
37.kolo, sobota 6.1.2018
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Šagát (J. Doležal, Ryzák) – 24. Procházka (Navrátil), 28. Pala (Sýkora, Pšurný). Rozhodčí: Doležal, Škrobák – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 6:10, navíc Račuk (Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1232. Střely na branku: 37:24. Zblokované střely: 9:19. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Frodl – Pohl, Kolařík, Barák, Šmíd, Ryzák, Kasík, Štibingr – J. Doležal, Šagát, Račuk – Jankovský, Šafránek, Kubica – Endál, Nedvídek, Z. Doležal – Ondráček
Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Lenďák, Horák – T. Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, Gago, Navrátil

V Edenu to nejdřív vypadalo, že si hráči obou celků budou šetřit střelný prach. Pak se ale slávisté osmělili a odstartovali smršť několika slibných šancí. V navýšení ofenzivní aktivity pomohlo i vyloučení hostí. Ve 4. minutě přidržel Ondráčka za vlastní brankou Novotný a vyfasoval dvouminutový trest. Chvíli před jeho vypršením Slavia udeřila.

Proti Kasíkově střele od modré ještě Klimeš dokázal správně nastavit betony a poradil si také s následnými dorážkami. Vychytal dokonce i pokus Šafránka, jenž pálil z bezprostřední blízkosti.

Když o chvíli později vystřelil Ryzák rovněž od modré, vypukla v hostujícím brankovišti mela. Doležalova bekhendová rána ještě za Klimešova záda neprošla. Puk, který pomalu klouzal za brankovou čáru ale dorazil do sítě Martin Šagát a slávisté si vydobyli jednogólový náskok.

Zubři vrhli všechny síly do útoku a Frodl se musel v domácí svatyni hodně otáčet. Malinův projektil od modré vykopl pouze před sebe, s následnou dorážkou si ale k radosti červenobílých fanoušků bravurně poradil. Ještě větší možnost k vyrovnání měl v 15. minutě Gago. Ten se ocitl před slávistickým gólmanem zcela sám a snažil se ho ošálit pomocí několika kliček. Frodl však opět zachytal fantasticky a pokus přerovského hráče zlikvidoval lapačkou.

Zubři mocně tlačili, až ze své aktivity vytěžili vyrovnávací trefu. V čase 23:21 se puku ujal po Ryzákově chybě Navrátil a poslal přihrávku do mezikruží, kde našel Milana Procházku. Přerovský forvard si srovnal kotouč a pohotově propálil Frodla střelou ke vzdálenější tyči.

Jeden gólový zásah Moravanům nestačil a ve 28. minutě se radovali znovu. Při dvojnásobné přesilovce dostal kotouč do slávistické klece Radomír Pala, který si sjel do levého kruhu a vymetl levý horní růžek.

Závěrečná perioda patřila sešívaným. Svěřenci trenéra Razýma vyráželi neohrožně na zteč přerovské branky, aby smazali těsný náskok soupeře. Už dvě minuty po úvodním buly zahrozil Jankovský, jenž se po šikovném manévru dostal před Klimeše. Ten však správně nastavil beton.

V samostatných únicích na branku navíc neuspěli o něco později ani Račuk, ani Endál. I přes četné neúspěchy ale slávisté neustále „bušili“ na přerovskou klec, kýženého gólu se sešívaní příznivci do konce základní hrací doby nedočkali. Ani když se v závěru rozhodli hrát v šesti a bez brankáře. Endál navíc trefil pár vteřin před koncem tyčku. Zubři si tak po velké bitvě odvezli vítězství.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Hráči to dneska odbojovali. Asi největší rozdíl byl v tom, že soupeř využil přesilové hry. My je naopak nezužitkovali a navíc udělali hloupé fauly, které Přerov potrestal. Opakoval se obrázek z Kladna. Tam jsme taky měli dobrý vstup do zápasu, ale po zbytečných faulech se soupeř dostal na koně.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili velice slušně a aktivně, protože jsme čekali, že Slavia bude chtít pokračovat v aktivním hokeji jako na Kladně. To se taky potvrdilo. Ale my na to byli dobře připraveni. Přežili jsme takové ty nejhorší chvíle na začátku zápasu. Ve druhém dějství jsme byli lepší, bylo to i tím, že jsme měli méně vyloučených. Třetí třetinu jsme, i když s velkým štěstím, ubojovali. Štěstí přeje připraveným a to my byli.