Skvěle! Zubři na svém ledě zničili Porubu šesti góly

P ř e r o v – Hokejisté přerovského Zubru suverénním způsobem napravili minulý, hodně nevydařený zápas ve Vsetíně. Na domácím ledě šesti góly rozbili Porubu, aniž by inkasovali. Přerov držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a soupeři toho během boje mnoho nedovolil. Skóre otevřeli Zubři v závěru první třetiny a úvod té druhé přinesl v krátkém sledu další dva góly. S chutí stříleli také nadále, a tak se skóre zastavilo na krásném výsledku 6:0. V hodně vyrovnané tabulce se Přerov udržel na třetím místě a jeho protivníkem v zápasech tabulkových sousedů bude čtvrtý Frýdek-Místek.
9.kolo, sobota 20.10.2012
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
6:0
(1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Sakrajda (Brančík), 22. Vlček (Brančík), 23. Faltýnek (Sedlák), 29. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 46. Sprušil, 54. Ferenc (Vlček, Sakrajda). Rozhodčí: Škrobák - Dučák, Vožda. Vyloučení: 7:5. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1048. Buly: 31:39. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 6:0.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Sklenář V., Osina, Vávra - Goiš, Sedlák, Sprušil - Brančík, Sakrajda, Ditrich - Málek, Vaněk, Brada - Rajnoch
Tihlář - Wolf, Hruzík, Šindelář, Slavík, Prokop, Vrána - Axman, Krayzel, Matějka - Buček, Pavlačka, Vaněk - Holuša, Sedlář, Seidler - Chomič, Vidlák, Zuber

Utkání zahájili domácí Zubři velkou aktivitou, kdy zejména útočník Goiš před brankou soupeře hodně dotíral. Po Sedlákově nahrávce ve čtvrté minutě dokonce orazítkoval tyčku. V následné přesilovce mohl Přerov zahrozit ještě více, ale nevyužil ji. Až na konci početní výhody střílel z první Sakrajda, jenže brankový prostor minul. Se začátkem jedenácté minuty se do šance dostala také Poruba, ale Prokop ostrou střelou trefil pouze Vojtkovo rameno. Neúspěšný byl i Krayzel, jehož pokus brankář Zubrů vyrazil.

O chvíli později Ostravané rozehráli přesilovku, důrazněji před gólmana Vojtka se však dostal pouze Sedlář. Další minuty už byly pro přerovské barvy úspěšné a brankář Tihlář čisté konto neudržel. Po Bradově střele jej z pohotové dorážky překonal Petr Sakrajda. Poruba v samotném závěru ještě mohla potrestat faul Málka, ale přesilová hra nevedla k vyrovnání.

To ta přerovská v úvodu druhé periody byla sehrána o mnoho lépe. Po ostré střele Tomáše Vlčka od modré čáry vedli Zubři 2:0. Tento stav však trval jen malou chvíli, ze stejného místa totiž hned v následné minutě pálil i Daniel Faltýnek a brankář Tihlář musel vytáhnout puk zpoza svých zad potřetí. Poruba se snažila o rychlé snížení, ale Šindelář z rychlé akce netrefil branku.

Poté znovu pevně drželi taktovku ve svých rukou Zubři a další gól na sebe nenechal dlouhou čekat. V přesilovce předvedli oku lahodící kombinaci, na jejímž konci útočník Richard Brančík napálil puk nechytatelně pod horní tyčku. Pět minut před koncem druhé třetiny porubský tým promarnil nadějnou možnost alespoň částečně své manko snížit. Hrál totiž krátkou přesilovku pěti proti třem, ale Vojtek byl neustále pozorný.

Třetí část hry začala šancí porubského Prokopa, který prověřil Vojtka od modré čáry. O chvíli později se Zubři díky Vlčkově faulu dostali do oslabení, ale i ve čtyřech udeřili. Obraně soupeře totiž unikl Antonín Sprušil a bombou prostřelil Tihlářovy betony. Už v plném počtu hráčů pak dobře najížděl Ditrich, tentokrát však Tihlář vyjel a rybičkou puk vypíchl.

V závěru utkání už porubský tým ani nenašel síly na čestný úspěch, naopak od Zubrů inkasoval ještě jeden gól. V přesilové hře střílel od modré čáry Vlček a Jakub Ferenc pěknou tečí upravil skóre na 6:0. Definitivní tečku za zápasem pak udělala přesilovka Ostravanů po špatném střídání domácího týmu. Ani tentokrát se však Poruba na brankáře Vojtka nevyzrála.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom toto utkání neměli zvládnout. Hráli jsme s velkým nasazením a bojovností. Od začátku jsme byli pány na ledě a soupeře jsme téměř do ničeho nepustili. Hráče musím pochválit, protože všichni zabrali. Chtěli bychom v takovém nasazení pokračovat, aby přišly další úspěšné výsledky.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Musím poblahopřát Přerovu k vítězství, protože byl jednoznačně lepším týmem. Měl dobře sehrané přesilovky, v nichž vstřelil tři góly a byl nekompromisní. Špatně jsme si obsazovali hráče před brankou. Pokud nebudeme hrát agresivně a nebudeme bruslit, tak budeme mít problém s každým soupeřem. Přerov byl po celé utkání v pohybu, byl agresivnější a tím nás dostával pod tlak.