Skvěle! Tým Zubrů devíti góly vypráskal Karvinou a je blízko postupu

P ř e r o v – Třetí utkání semifinále play-off s Karvinou a ve hře mečbol. MEO Aréna hostila znovu ostrý souboj, ze kterého však Zubři udělali zcela jednoznačnou partii. Hned po první třetině měli domácí luxusní náskok a další góly pak na sebe nenechaly dlouho čekat. Přerov měl střetnutí ve své moci a drtivým výsledkem 9:2 přikročil k postupové bráně do finále. Zápas měl znovu obrovské množství vyloučených a na straně Karviné opět plály emoce.
SF3, sobota 16.3.2013
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
9:2
(4:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Sakrajda (Brančík), 9. Sedláček (Sedlák, Pala), 11. Brančík (Osina), 20. Blinka (Kolář), 28. Osina, 31. Sakrajda (Goiš), 34. Ferenc (Brančík, Sakrajda), 53. Ferenc (Sakrajda), 60. Sprušil (Blinka) – 57. Flašar (Zuber, Miczek), 59. Vnenk (Javín). Rozhodčí: Humpolíček, Volf - Maťašovský, Musil. Vyloučení: 14:17, navíc Tomeček (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Ivan (Karviná) 10 minut osobní trest, Nystedt (Karviná) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2484. Buly: 48:30 Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 8:0, 8:2, 9:2.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček - Goiš, Sedlák, Sedláček - Sakrajda, Brančík, Málek - Kolář, Sprušil, Blinka - Kundrátek, Hanák
Iláš (21. Smolka) - Flašar, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Nystedt, Miczek, Saliji

Na začátku utkání si oba týmy pozorně hlídaly obranu, proto velká šance vznikla až s koncem šesté minuty, kdy domácí chybovali v rozehrávce. Saliji jel sám na Vojtka, avšak trefil pouze jeho výstroj. Varování Zubrům hodně pomohlo, protože další minuty byly v jejich režii a měly ve scénáři i góly. Střelecký účet otevřel parádní ranou Petr Sakrajda a v MEO Aréně se poprvé slavilo.

Blízko další trefy byl posléze Goiš, jenže trestuhodně zamířil vedle. Domácí si však brzy všechno vynahradili. Sedlák totiž poslal do úniku Pavla Sedláčka, novice v přerovském dresu, který nájezd bravurně zakončil. Navíc modrožlutí hráli zakrátko přesilovku a ta byla také úspěšná. Osinovu střelu tečoval do brány Richard Brančík a stav byl již 3:0. Následovala série vyloučení, ale hráči Baníku byli hodně opaření. Navíc jim ještě přidal gól do šatny Matěj Blinka, který v poslední minutě prostřelil Iláše po buly.

Do druhé třetiny udělala Karviná změnu v brance, ale náhradník Smolka si ani na chvilku nevydechl. Goiš objel jeho svatyni a našel volného Sedláčka, kterému ke skórování chybělo jen málo. Poté nepřesně přihrával Sakrajda a karvinský tým unikl v přečíslení. Vojtek však znovu velkou šanci soupeře zlikvidoval. Domácí se tím znovu nastartovali a Jiří Osina perfektní dělovkou zvýšil na 5:0.

Karviná mohla odpovědět šancí, v níž byl Saliji, ale slovenský útočník při zakončení bekhendem selhal. Přerov si naopak v dalších minutách vystřílel ještě větší náskok. V přesilovce ujel po křídle Petr Sakrajda a poslal puk mezi Smolkovy betony. Při další početní výhodě pak Brančík krásně našel před bránou Jakuba Ference, což znamenalo skóre už 7:0.

Třetí dějství se rozbilo obrovským množstvím vyloučení a na karvinské straně se začaly zvedat emoce. Dobrou možnost měl znovu Saliji, avšak v zakončení mu stále nebylo přáno. Když se pak Nystedt po buly vrhnul na Sedláka pěstmi, byl zápas na chvilku přerušen. Zubři dostali přesilovku pět na tři, s níž skvěle naložili. Rychlé přečíslení zakončoval dorážkou za bezmocného brankáře Smolku znovu Jakub Ferenc.

Závěr byl okořeněn další porcí trestů a Baník velké manko dvěma góly zmírnil. Nejdříve Vojtka se štěstím překonal pod ramenem Patrik Flašar a riskantní rozehrávku pak využil Lukáš Vnenk. Poslední slovo ovšem měli Zubři. Do úniku se při vlastním oslabení dostal Antonín Sprušil, který mezi Smolkovy betony dal konečnou podobu výsledku na 9:2.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Karviná to zkoušela v prvních deseti minutách, kdy brankář Vojtek po naší chybě, chytil nájezd. Pak jsme dali gól a od té doby se mančaft zklidnil. Byli jsme jednoznačně lepší a dnes se nám podařilo hodně se prosadit také střelecky. Výsledek vypadá moc hezky, ale musíme trochu euforii krotit a dobře se připravit na pondělní zápas.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): V podstatě ani není co hodnotit, všichni viděli, jak zápas dopadl. Přerov byl dnes asi lepším týmem. K zápasu řeknu už jen tolik, že rozhodčí Humpolíček patří na nádraží. Jeho kolega pískal mnohem lépe.