Série nekončí! Zubři byli doma s Porubou opět úspěšní a vynutili si rozhodující duel

P ř e r o v – Bitva o uchování nadějí na finále, to byl čtvrteční zápas s Porubou, který opět hostila velmi pěkně zaplněná MEO Aréna. Zubři pro pokračování sezóny nutně potřebovali zvítězit a za úspěchem v tomto utkání šli velmi odhodlaně. Dařilo se jim také střelecky, proto v polovině mače vedli už 5:1. Ostravané se ovšem nevzdali a ve třetí třetině i ve velmi dlouhé hře bez brankáře pořádně kousali. Šestý gól při power play Poruby ale zpečetil výhru Zubrů, kteří si vynutili v boji o finále sobotní rozhodující zápas!
SF4, čtvrtek 13.3.2014
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
6:3
(2:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Vlček (Šťastný), 17. Šťastný (Kolář, Blinka), 26. Kovařík (Pala, Goiš), 26. Brančík (Janota), 33. Pala (Osina, Sedlák), 58. Šťastný (Brančík, Sakrajda) – 18. Slavík (Sedlář, Krayzel), 38. Krayzel (Pechanec, Sedlář), 44. Vaněk (Seidler, Javín). Rozhodčí: Mrkva, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 9:11, navíc Zachar (Poruba) 10 minut osobní trest, Buček (Poruba) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2245. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
Sklenář – Osina, Pala, Janota, Vlček, Kudělka, Zbořil, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Málek – Šťastný, Kolář, Blinka – Kratochvíl M., Matula, Ditrich
Tihlář (26. Gleich) – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín – Sedlář, Krayzel, Zuber – Zachar, Vrána, Pechanec – Pavlačka, Chaloupka, Vaněk – Buček, Graca, Seidler

S větší aktivitou nastoupila do zápasu Poruba, která velmi rychle zahrozila Sedlářem. Přerov se uvedl tečovanou střelou Vlčka, po níž získal přesilovku. Ta se ale Zubrům vůbec nepodařila. Ani následná, tentokrát v podání hostujícího týmu, ovšem úspěšná nebyla. Hodně nadějnou šanci si ve 12. minutě vypracoval po buly Haloda, který se snažil překvapit Tihláře střelou, leč minul.

Zakrátko měli domácí obrovské štěstí, když Seidler slalomem pronikl až před bránu, kde Sklenář parádním zákrokem u tyčky zmařil soupeři radost. Nedáš – dostaneš je v hokeji častou věcí, proto za necelou minutu to bylo 1:0. Tomáš Vlček vyslal na kasu hodně nepříjemnou střelu, kterou Tihlář nedokázal zlikvidovat. Porubu navíc o chvíli později oslabil Javín a modrožlutí v přesilovce skórovali podruhé. Krásnou souhru zakončil před bránou David Šťastný.

Po následném závaru před Tihlářem padly na obou stranách tresty a Ostravané se rychle využitou přesilovkou dostali v závěru první třetiny Zubrům na dostřel. Domácí totiž nevyhodili kotouč a dorážka Marka Slavíka byla úspěšná.

Na začátku druhé „dvacky“ měl obrovskou příležitost Sakrajda, ale ani nadvakrát puk za Tihlářova záda nedostal. Zasahovat musel i Sklenář, když Zachar rychle objel bránu a Vrána prudce dorážel. Poruba svou šanci nevyužila, za to Přerov tu další ano. V přesilovce střílel od modré Pala a Tihlář kotouč vyrazil před sebe, kde číhal s dorážkou Lubomír Kovařík.

Tihlář po gólu přepustil místo Gleichovi, ten však čistý štít držel pouhých 11 vteřin. Richard Brančík totiž využil zaváhání soupeřovy obrany a bekhendem k tyči posunul stav na 4:1. Ostravané byli hodně podráždění a několikrát u mantinelu tvrdě faulovali, za což po zásluze také pykali. Zubři hráli pětiminutovou přesilovku, tu si však zkomplikovali. Kudělka totiž nastřelil clonícího hráče a rychlý útok Chaloupky musel řešit podražením. Nařízené trestné střílení provedl Pechanec, ale Sklenář se vymíchat nenechal.

Zanedlouho se přesilovka Zubrů zdvojnásobila, což vedlo k páté trefě. Radomír Pala se s ničím nemazlil a Gleich byl na jeho pumelici krátký. Poruba ale do konce druhé třetiny stav ještě korigovala a také k tomu využila přesilovku. V ní střílel Luděk Krayzel a Sklenářovi propadl kotouč do brány.

Ve třetí části se snažili domácí kontrolovat hru, ale Sklenář si vybral slabší chvilku, a tak volný kotouč před bránou lehce dorazil Rostislav Vaněk. Za stavu 5:3 hosté ožili a Zubry čekal ještě kus práce. Peslar to zkoušel mezi kruhy z otočky, ale tentokrát byl přerovský gólman úspěšný. Zvýšení náskoku a uklidnění mohlo přijít ze spolupráce Blinky se Šťastným, jenže druhý jmenovaný se před Gleichem neprosadil.

Pět minut před koncem šli Zubři do oslabení a Poruba zariskovala hrou bez brankáře. Sedlář a Seidler byli hodně důrazní, ale za Sklenářova záda kotouč nedostali. Stejně dopadl také Zachar, který střílel z mezikruží a také Šindelář od modré čáry. Obrovský nápor hostů utnul až David Šťastný, jenž bekhedem ze středního pásma trefil prázdnou soupeřovu bránu. Přerov tak zdolal na domácím ledě Porubu 6:3 a druhého finalistu play-off proto určí až páté rozhodující utkání v Ostravě.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně těžký zápas se šťastným koncem pro nás. Hráli jsme ale výborně, i když gól na 2:1 v první třetině byl zbytečný. Pak jsme ustáli několik neférových zákroků soupeře, což nám pomohlo k většímu náskoku. Soupeř ale nic nezabalil a museli jsme o ten vyrovnávací bod v sérii bojovat až do konce.