S vedoucím Motorem vyšli Zubři i počtvrté bodově naprázdno, duel rozhodla třetí část

P ř e r o v – Z vítězného derby povzbuzení Zubři se pokoušeli získat další kýžené body v souboji s lídrem tabulky. Jenže ani napočtvrté letos nedokázali budějovický Motor zastavit. Přerované sice rychle vedli a dlouho pak drželi vyrovnaný stav, jenže aktivita se postupně přenesla na soupeřovu stranu. Ve třetí periodě Jihočeši dvakrát udeřili, což jim zajistilo plný bodový export z Hané.
47.kolo, pondělí 30.1.2017
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Procházka (Šnajnar, Pšurný) – 9. Škoda (Babka, Hřebejk), 42. Vráblík (Heřman, Nouza), 50. Novák (Babka, Fronk). Rozhodčí: Kašík – Kis, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2023. Střely na branku: 24:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Horčička – Malina, Ferenc, Chmelíř, Šnajnar, Pala, Vágner, Padrnos, Běhal – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, Popelka, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Kváča – Fillman, Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák – Chovan, Nouza, Heřman – Hřebejk, Škoda, Babka – Fronk, Vlček, Žovinec

Sedmačtyřicáté kolo slibovalo nadprůměrnou podívanou. Od začátku se hrál svižný hokej a lehce aktivnější Zubři brzy otevřeli skóre. Hostům sebral puk v útoku Pšurný, přihrávku nasměroval na modrou čáru Šnajnarovi, jehož následnou střelu za Kváču protečoval Milan Procházka. Hned za další minutu měl velkou příležitost Šimon Kratochvíl a na druhé straně se neprosadil Hřebejk.

Budějovice na srovnání však příliš dlouho nečekaly, když v deváté minutě domácí strana inkasovala nešťastný gól. Vladimír Škoda z ničeho nic vystřelil od mantinelu a kotouč se po cinknutí o Horčičkovu tyč dostal až za něj. I nadále se ale předváděla hra v tempu a na přerovských hráčích bylo vidět získané sebevědomí z derby stejně dobře, jako chuť do hry. Kváča se vytáhl proti Procházkovi i Pšurnému, Zubři ubránili oslabení a po první části tedy platil smírný stav 1:1.

Motor šel do prostředního dějství v přesile. I tentokrát však všechna nebezpečí ztroskotala na Horčičkovi. Na pokus Fillmana sice nestačil, ale jeho projektil naštěstí jen orazítkoval horní tyč. Větší aktivitu Jihočechů přerušila souhra Sýkory s Procházkou, jenže přerovská čtyřictítka se podruhé neprosadila. Ve druhé přesilové hře kapitán Sýkora zblízka Kváču nepřekonal a krátce poté jihočeské obraně pořádně zatopil čtvrtý přerovský útok.

V posledních minutách si Hanáci znovu vyzkoušeli početní převahu, jenže nedopadla úplně dle jejich představ a po uplynutí Novákova trestu mohl na koně vyšplhat Motor. Protiútok ale Heřman trefou do prázdné kasy nezakončil.

Na buly před třetí třetinou opět nastoupili jen čtyři hráči v modrožlutých dresech. Oslabení sice přečkali, ale Budějovice šly do vedení hned pár vteřin poté. Roman Vráblík natáhl puk kousek za modrou čárou a střela z jeho hole zapadla ke vzdálenější tyči přerovské svatyně. Neuplynulo dlouho a hosté mohli vedení navyšovat. Bleskově z protiútoku pak pláchli Sikora s Pláškem, ale veterán se k zakončení nedostal.

Čas plynul dál, hráči s „M“ na hrudi byli v jasné převaze. Pala namazal protihráči, ale skrumáží těl v chaotické situaci puk do kasy Zubrů neprošel. Přerovští se v 50. minutě zabetonovali ve vlastním pásmu, odkud se jim nedařilo vyhodit a z toho plynoucí tlak vyústil v branku na 1:3. Filip Novák napřáhl na modré, puk ještě tečí změnil trajektorii a Horčička neměl sebemenší šanci na zákrok.

Další fáze hry včetně finální power-play ovoce Přerovu nepřinesla a České Budějovice si svůj náskok s jistotou pohlídaly. Zaslouženě si tak odváží z přerovského ledu všechny tři body.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání, jen jsme se dopustili zbytečných vyloučení, která nás stála hodně sil. Jeden gól nešťastně tečovaný, další jsme dostali po návratu z trestné lavice, kdy byli hráči špatně rozestavení a přestože jsme měli kotouč na holi, tak jsme ho nevyhodili. To byly momenty, které dnes rozhodly.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Všechny zápasy s Přerovem jsou hodně bojovné, soupeř vyznává fyzický styl hry, nicméně hráči se tomu přizpůsobili a osobní souboje dobře zvládali. Byl to vyrovnaný zápas, který jsme překlopili na naši stranu větší pohotovostí u brány. Vyložené šance jsme sice nevyužili, ale pak nám to vyšlo od modré čáry a zápas už byl rozhodnutý.