První ročník turnaje ZUBR Cup ovládl Přerov! Zubři doma zdolali i prostějovské Jestřáby

P ř e r o v – Skvělá podívaná a další úspěch modrožlutých! Přesně takhle vypadalo druhé vystoupení na premiérovém ročníku turnaje ZUBR Cup, jehož jasným vítězem se stal Přerov. V úvodu derby sice Zubři ztráceli, ale vynikajícím obratem se dostali až do náskoku o čtyři góly. Prostějovské Jestřáby poté trápil skvěle chytající Klimeš, který povolil dravcům už jen kosmeticky snížit na konečných 5:2.
ZUBR Cup, středa 10.8.2016
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
5:2
(3:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Popelka (Novotný), 9. M. Kratochvíl (Školoud), 10. Dvořák (Plášek), 28. Popelka (Kovařík), 37. M. Kratochvíl (Marcel) – 6. Augustin (Kaluža, Hozák), 56. Šlahař (Vokurka). Rozhodčí: Fiala – Klimecký, Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1879. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
Klimeš – Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Zbořil, Marcel, Běhal, Malina – Š. Kratochvíl, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Sikora, M. Kratochvíl, Školoud – Plášek, Dvořák, Ižacký
Kantor – Holík, Kolář, Kaluža, Bartoň, Zadražil, Gutwald, Vokurka – Augustin, Venkrbec, Hozák – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Půhoný – Kuncek

Úvodních šest minut se hrálo převážně v prostějovském pásmu, načež se naskytla první velká šance hostů. Venkrbec ještě neskóroval, ale pár vteřin po něm nahazoval puk Kaluža a ten za Klimeše protečoval Vojtěch Augustin. Za dvě minuty ale bylo srovnáno. Od levého mantinelu si najel Michal Popelka a švihem nad rameno Kantorovi nedal šanci.

To byl začátek domácího obratu. Uplynulo dvacet vteřin, když Školoud skvěle načasoval přihrávku na Matouše Kratochvíla, který upravil stav na 2:1. Chvíle hrůzy pro Jestřáby nekončily. Minutu a šest vteřin od první branky Zubrů hosté znovu inkasovali. Filip Dvořák se ocitl sám před bránou a zmateného Kantora předčil. Poté se krok do konce třetiny srovnal a v několika přesilovkách se dostalo prostoru brankářům.

Druhé dějství začalo pěknou souhrou Popelky s Ferencem, ta ale trefou neskončila. Pokračovalo se v rychlém hokeji ze strany na stranu, v němž Zubři byli dravější a odměna přišla ve 28. minutě. Michal Popelka se prodral mezi obranou hostí a ukázkově zakončil pod víko. Prostějovský Šlahař mohl v oslabení snížit, leč v úniku netrefil bránu. Přerov poté nevyužil další přesilovku, nicméně ofenzivně byl stále více při chuti, než hanácký soused.

O pár minut později už ale prostějovský faul trestal. Série přihrávek se zastavila až u Matouše Kratochvíla, jenž jako Popelka přidal druhou branku, a to doklepnutím z bezprostřední blízkosti. Minutu před koncem podržel modrožluté skvěle chytající Klimeš, Popelka v rychlém brejku hattrick nezkompletoval, proto se do šaten tedy šlo za stavu 5:1.

I do poslední „dvacky“ vkročil lépe ZUBR a dával najevo převahu. Akce na jeden dotek Goišovy lajny skóre neměnila, když stopku vystavil Kantorův beton. Od 45. minuty sehrávali hosté početní výhodu, ale důvodem neúspěchu byl Klimeš a důsledné bránění. Prostějovští si sehráli i krátkou přesilovku pěti proti třem, avšak až do 56. minuty byly všechny snahy marné. Až těsně před koncem se Jestřábi zaradovali. Puk se dostal k Jakubu Šlahařovi, jenž zakončil k pravé Klimešově tyči a stanovil konečné skóre 5:2.

Po zápase opět proběhly ještě samostatné nájezdy. Úspěch zaznamenali shodně až v páté sérii Krejčík s Marcelem. Sedmou sérií pak turnaj ukončil vítězným nájezdem přerovský Marek Sikora. Přerov tak po krakovské vlajce roztrhal i jestřába a zaslouženě se stal majitelem poháru prvního ročníku ZUBR Cupu.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Ze začátku zápasu jsme nevyužili nějaké šance a soupeř se dostal do vedení. Pak jsme se ale dostali zpět do utkání díky rychlým gólům. Oproti prvnímu zápasu s Kometou hráči v posledních dvou duelech praktikovali to, co děláme na trénincích. Věřili tomu a i díky tomu jsme byli produktivnější. Pro diváky to bylo atraktivní utkání. Výborně nám zachytali gólmani, jak dnes Klimeš, tak včera Horčička. Výsledky z přípravy nebudeme přeceňovat, ale je pozitivní, že to, co děláme, se zužitkovalo v zápasech.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Měli jsme v první třetině skvělou pětiminutovku, během které jsme se nepotkali nejen s pukem, ale i se soupeřem. Ta dost celý zápas ovlivnila. Co se týče našeho výkonu, neodevzdali jsme to, co jsme po hráčích chtěli. Zatím děláme neskutečné, až brutální chyby. Chybují jednotlivci i lajny dohromady. Vůbec to neodpovídá tomu, co bychom momentálně od mužstva chtěli. Čeká nás měsíc opravdu tvrdé práce, abychom to všechno do začátku soutěže dali dohromady.