První body z ledu soupeře, dramatický zápas v Ústí nad Labem rozhodly až nájezdy

Ú s t í   n / L – Víkendový trip na stadiony soupeřů, to jest aktuální program přerovského A-týmu, který dosud venku nezapsal ani jeden bod. A tato jeho neúspěšná bilance se konečně zlepšila. Na ústeckém ledě Zubři dlouho vedli a byli aktivnější, ale v závěru museli odvracet hrozící porážku, protože domácí otočili skóre. Další ztrátu už ale Přerov nedopustil a rozhodl v nájezdech útočníkem Markem Sikorou.
5.kolo, sobota 17.9.2016
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
2:3sn
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Procházka), rozhodující nájezd Sikora. Rozhodčí: Smitka – Potůček, Čížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 567. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Soukup – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Dalecký, Poulíček, Loskot, Doležal, Merta, Gengel, Moučka, Navarra, Melka, Komárek
Klimeš – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký

Do utkání oba týmy vstoupily s rozvahou. Úvodní oťukávanou utnul v páté minutě Přerov, když Ústecké poslal do oslabení Doležal. Přesilová hra však Přerovským nevyšla vůbec podle představ. Naopak na druhé straně v početním oslabení zavezl puk do pásma Merta a pohotově zakončil.

Druhá část třetiny již přinesla o poznání rychlejší hokej. Ústeckou obranu potrápil hostující Král, jeho střela byla však pouze tečována do ochranné sítě. Následně před Soukupem zamíchal kotoučem Dostálek a nepříjemně vystřelil. Také Slovan si v první periodě zahrál s výhodou jednoho muže na ledě navíc. Ohrozit bránu se pokusil svou ostrou střelou nejprve Poulíček z levého kruhu a následně se v prozatím největší šanci zápasu ocitnul Merta. Po křižné přihrávce od Daleckého se u pravé tyče pokusil prostřelit Klimeše. Kotouč se ale za brankovou čáru nedostal a hráči tak odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny Slovan vstoupil s výhodou přesilové hry, ovšem Klimeš si nebezpečnější zákrok připisovat nemusel. Naopak po skončení trestu na druhé straně mezi kruhy Dvořák zakončil střelou zápěstím. Přerov uzamkl na pár vteřin Slovan v obranném pásmu a z následného tlaku dokázal vytěžit branku. Ve 27. minutě poslal svou dorážkou Přerov do vedení Marek Sikora.

Možnost na vyrovnání pro Slovan přišla záhy. Ve hře 5 na 4 vypálil Brož a odražený kotouč si našel Moučka. Ústečtí však i nadále čelili přerovskému tlaku. Sérii nepřesných přihrávek mohl potrestat Dostálek, ale nabídnutou příležitost nezužitkoval.

Klid na domácí hole přinesla až přesilová hra. Pouze lapačku však našla střela Kloze a do branky se následně tlačili opět Přerovští. Kotouč do sítě však ani napodruhé nepropasíroval Pšurný a Slovan si do třetí části odnášel jednogólové manko.

Se snahou zlomit vývoj utkání nastoupil domácí celek do poslední části. V 52. minutě se podařilo Slovanu zvednout diváky z tribun. Jan Kloz z mezikruží přesně trefil pravý růžek Klimešovy branky a vrátil ústecké hokejisty zpět do hry o body. O napjatý konec se následně postaral svým druhým gólem v utkání Jan Kloz a strhnul vedení na stranu domácích. Vzápětí však bylo vyrovnáno. Bekhendem mezi Soukupovy betony našel skulinku Michal Popelka a za stavu 2:2 dovedl utkání do prodloužení.

Definitivní tečku za sobotním utkáním však udělaly až samostatné nájezdy. V této dovednostní soutěži se o rozhodující trefu postaral Marek Sikora a souboji tabulkových sousedů dal konečnou podobu 2:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Chtěli jsme zápas vyhrát především pro Jiřího Sochora, bohužel se nám utkání nepodařilo. Střetnutí jsme začali špatně, první dvě třetiny jsme nehráli podle našich představ. Zlepšení nastalo až ve třetí části, kdy jsme zamíchali sestavou a Přerov jsme přehrávali. Udělali jsme chybu, když jsme si vsítili vlastní gól. Nájezdy jsou loterie, nastřelili jsme tyč. Zubr byl o gól zřejmě lepší. Říkali jsme, že zápas je hodně o hlavě, hráči byli prvních čtyřicet minut nervózní, odskakovali nám puky a nepřihráli jsme si. Ztráta Jaroslava Roubíka je hodně znát, je to náš klíčový hráč. Mužstvo se musí naučit bez něj hrát a musí za to vzít i jiní hráči.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme dopředu, že Ústí nad Labem je kvalitní soupeř, podle toho se odvíjela hra. V první třetině nebylo k vidění příliš šancí, na druhou stranu si myslím, že jsme měli více ze hry. Individuálními chybami jsme ztratili bod, do padesáté druhé minuty jsme drželi těsné vedení. Podobný zápas se musí uhrát, sesypala se celá taktika, bojovnost, srdíčko. Mohli jsme zvítězit s nulou, nakonec jsme vydolovali dva body. Štěstí se k nám přiklonilo alespoň při nájezdech. Za dva body jsme rádi, zahájili jsme trip, jedeme spát do Terezína a hrajeme v neděli v Litoměřicích. Ústí nad Labem je adept na první šestici celků. Do budoucna chceme hrát více disciplinovaně.