Přerovští Zubři ve Frýdku prodloužili vítěznou sérii

F r ý d e k M í s t e k - Přerovští hokejisté pokračují na vítězné vlně. Ve Frýdku Místku prodloužili sérii úspěšných zápasů na čtyři v řadě a přivezli si další body za výhru 5:3. Zubři se dvakrát střelecky prosadili už v první třetině a během dalšího průběhu zápasu dokázali soupeři utéct už na rozdíl tří branek. Domácí už jen v samotném závěru utkání kosmeticky upravili skóre. Do střelecké listiny se dvakrát zapsal Hanák s Kolářem, jednu přesnou trefu zaznamenal i kapitán Faltýnek.
11.kolo, sobota 24.10.2009
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:5
(1:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Kostelňák (Gelačák, Sztefek), 53. Machálek (Sztefek), 60. Sztefek (Machálek) - 7. Hanák (Osina), 17. Hanák (Kotásek, Kočara), 29. Faltýnek (Ditrich, Pala), 46. Kolář (Žibrita, Kohút), 57. Kolář (Sprušil, Ditrich). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:8, navíc Menšík (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Tihlář (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 497. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Šrámek - Merta, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Sztefek, Sluštík, Pavlas, Martiník, Gelačák, Suchý, Kopáč, Kostelňák, Sýkora, Lukaštík, Ledvoň, Gebauer
Tihlář - Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Staněk, Novák - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Žibrita - Kundrátek, Sedlář, Martinák

Zápas přerovských Zubrů ve Frýdku Místku začal nepříjemnou střelou Ditricha, který už po necelé půlminutě otestoval pozornost domácího brankáře Šrámka. Zubři následně přežili oslabení a v 5. minutě si naopak zahráli přesilovou hru. V ní ale mohli sami inkasovat po přečíslení domácích dvou na jednoho. Při nebezpečné akci musel Pala zblokovat Lukaštíkovu střelu do ochranné sítě. Chvíli po skončení přesilovky se přerovští hráči už dočkali první branky, když se Hanák trefil přesně mezi Šrámkovy betony - 0:1. Stejný hráč měl obrovskou příležitost i na konci 10. minuty, kdy jej Halouska dlouhou přihrávkou vyslal do brejku. Tentokrát byl ale brankář Šrámek úspěšný.

Ve 13. minutě bylo opět hodně živo před přerovskou brankou. Najíždějícího Lukaštíka musel na poslední chvíli faulovat Osina a Zubři šli do oslabení. Při hře ve čtyřech nakonec inkasovali vyrovnávací gól, o který se postaral u tyčky nikým neatakovaný Kostelňák - 1:1. Remízový stav však na frýdecko-místeckém stadionu příliš dlouho nevydržel. O dvě minuty později se totiž znovu prosadil Hanák, který tentokrát lehce střílel u tyčky a brankář Šrámek si sám nešťastně srazil puk za brankovou čáru - 1:2. První třetinu poté uzavřela pěkná střela Sprušila z prostoru kruhu a ta domácího brankáře pořádně vylekala.

Druhou třetinu zahájili přerovští Zubři aktivně. Ve 23. minutě zaútočil Menšík společně s Kohútem a druhý jmenovaný nastřelil ze dvou metrů tyčku Šrámkovy klece. Hned z následné akce domácích mohlo být poté vyrovnáno, ale Gelačákovu jedovatou střelu Tihlář pokryl. Na konci 25. minuty přišly pro Zubry hodně krušné chvíle. Útočník Menšík totiž za faul u mantinelu obdržel pětiminutový trest a modrožlutí hráli dlouhé oslabení. Blízko vstřelenému gólu byl znovu Gelačák, který však ani tentokrát proti přerovskému brankáři neuspěl. Přerovští Zubři už poté oslabení sehráli dobře takticky a navíc po faulu domácího hráče se poměr sil na ledě na chvíli srovnal.

Ve 29. minutě dostali naopak Zubři možnost přesilovky a sehráli brilantní akci, která přinesla třetí branku. Po kombinaci celé pětky se dostal ke střele Faltýnek a parádně Šrámka propálil - 1:3. Další nadějnou šanci si Přerov vypracoval chvíli po polovině zápasu, ale Kotásek čtvrtou branku nepřidal. Závěr druhé třetiny naopak Zubři odehráli pod tlakem domácích. Brankář Tihlář ale zasáhl proti nebezpečným akcím Martiníka a Pavlase.

Ve třetí třetině se domácí Frýdek Místek snažil snížit nepříznivé skóre. Ve 43. minutě předvedl dobrou souhru Lašek se Sluštíkem a gólman Tihlář musel v rozkleku zasáhnout na brankové čáře. Po chvíli ale znovu platilo oblíbené „nedáš – dostaneš“. Brankáře Šrámka prostřelil mezi betony Kolář a poslal přerovské Zubry už do tříbrankového vedení - 1:4. Domácí hráči se však ještě v závěru zápasu pokusili souboj zdramatizovat a podařilo se jim snížit skóre. Na začátku 53. minuty pálil přesně do horní části Tihlářovy branky Machálek - 2:4.

Poslední chvíle zápasu přinesly ještě po jedné brance na každé straně. V 57. minutě Kolář zpracoval pěknou Sprušilovu přihrávku a překonal brankáře Šrámka, který se nestačil přemístit od tyčky k tyčce - 2:5. V závěrečných vteřinách ještě domácí skóre kosmeticky upravili, když brankář Tihlář propustil za svá záda nepříliš razantní střelu Sztefka - 3:5.