Přerov získal na turnaji v Ostravě - Porubě třetí místo

O s t r a v a - Po zápasech ve skupinách na turnaji v Ostravě-Porubě dnes všechny zúčastněné týmy bojovaly o konečné umístění. Zubři, kteří skončili na druhém místě skupiny A, si změřili síly se stejně umístěným týmem ve skupině B - juniory Vítkovic v boji o třetí místo. Zápas začali herně lépe junioři z Vítkovic, Přerovu se podařilo hru vyrovnat až v půli první třetiny a díky vlastnímu gólu soupeřů také získat vedení. Nejlepší částí zápasu ze strany Zubrů byla druhá třetina, v níž si vytvořili nejvíce vyložených šancí a zvýšili na rozdíl dvou gólů. Třetí třetina zápasu byla naopak ze strany Zubrů velmi slabá a mohli být nakonec rádi, že udrželi po 60 min. alespoň remízu. V nájezdech byli ale zase vynikající a v turnaji tak obsadili třetí místo.
turnaj, sobota 18.8.2012
HC ZUBR Přerov - HC Vítkovice Ridera
4:3sn
(1:0, 2:1, 0:2 - 0.0)
Branky a nahrávky : 12. Vaněk, 29. Málek (Matušenko, Pala), 32. Pala (Sedlák, Sprušil), 65.Ditrich - 28. Němec (Richter), 42. Richter (Černín), 55. Hudeček (Kovář). Rozhodčí: Jeřábek J. – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Buly: 39:35. Střely na branku: 31:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3 n.
Okáč – Pala, Drábek, Tomeček, Ferenc, Osina, V.Sklenář - Sedlák, Matušenko, Málek - Ditrich, Sprušil, Loupal - Vaněk, Goiš, Hanák
Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Deutsch, Charvát, Černín, Cabák, Ryška – Tomi, Hudeček, Blahuta, Richter, Němec, Pasker, Bumbál, Král, Kysučan, Blažko.

Také dnešní přerovská sestava doznala oproti předchozím dvěma změn. Branku Přerova hájil tentokrát Okáč, z pravidelně hrajících hráčů základní sestavy tentokrát měli volno z obránců Faltýnek a Vlček, z útočníků Brančík, Sakrajda a Kundrátek.

Zápas měl co se týče hry Zubrů několik naprosto odlišných částí. Utkání zahájili velkým náporem junioři Vítkovic. Celých 11 minut si vytvářeli velký tlak a už po 90 sekundách zachránil Zubry od inkasovaného gólu Okáč, když zlikvidoval Němcovu střelu z bezprostřední blízkosti. Nápor Vítkovic na chvíli zbrzdili Přerované při své přesilovce, po jejím skončení se ale hrálo na polovině Zubrů znovu častěji a ti byli nuceni často faulovat. Do skončení prvních dvou přesilovek Ostravanů tak musel Okáč čelit třinácti nebezpečným střelám soupeřů. Zlikvidoval jim však vše. Z přerovských šancí stála za zmínku pouze Hanákova střela z první těsně před vítkovickým gólmanem Kubáněm na konci 8. minuty. Hra se změnila ve 12. minutě. Zubři šli potřetí na trestnou lavici, třicet sekund poté zapomněli soupeři na zadní vrátka a Hanák s Vaňkem se dostali do přečíslení 2 na 1. To se jim sice ještě nepodařilo proměnit, ale Vaněk poté co dojel znovu k puku jej nahodil z boku před Kubáňovu branku a tam se od vítkovického Kováře puk odrazil za brankovou čáru - 1:0. Vlastní gól Ostravany zcela rozhodil, Přerov vyrovnal hru a naopak v 15. minutě nebyl daleko od zvýšení svého vedení při Matušenkově šanci.

Velká část druhé třetiny patřila Zubrům. Celých 15 minut téměř nepouštěli juniory před Okáče a sami si během nich vytvořili 6 vyložených šancí. Ve 23. minutě si Hanák zopakoval svou šanci z první třetiny, jejímu využití tentokrát zabránil soupeřův faul. Během následné přesilovky ze dvou metrů neprostřelil Kubáně Tomeček a o deset sekund později zachránilo po Ferencově střele Kubáně břevno. To však ale nepomohlo ve 28. minutě při jediné větší šanci Vítkovic Okáčovi a puk se od něj po Němcově střele od mantinelu odrazil za brankovou čáru - 1:1. Zubry to naštěstí z míry nevyvedlo. Jen o 38 sekund později prudce vypálil z dálky Pala, puk sice minul branku, ale těsně za ní se jej zmocnil Matušenko. Přihrál ho před branku Málkovi a ten jej dopravil za Kubáňova záda - 2:1. Ve 31. minutě to mohlo být při čtyřminutové přerovské přesilovce už 3:1, když Ditrich trefil tentokrát jen levou tyč Kubáňovy svatyně, o minutu později ale první polovinu tohoto trestu smazal vynikající střelou z prostoru mezi kruhy Pala. Teprve v posledních 5 minutách druhého dějství Vítkovice dokázaly hru vyrovnat.

Ve třetí periodě měl bohužel výkon Přerova úplně jiné parametry. Nedokázal si už vytvořit vyloženější šanci. Za tu největší bychom mohli považovat Málkův pokus z prostoru mezi kruhy v 52. minutě, při kterém byl ale dost tísněn, což mělo velký vliv na prudkost střely. Za základní čas to byla také poslední přerovská střela na Kubáňovu branku. Vítkovice naopak útočily hned od úvodního buly této třetiny a už v závěru 42. minuty vstřelil kontaktní gól Richter, když s Černínem nahozeným pukem objel Okáčovu branku a dopravil puk do přerovské sítě škvírou u levé tyče - 3:2. Ani Vítkovice se ale ještě celých deset minut do výraznějšího tlaku nedostaly. Stalo se tak až v 52. minutě. Od té chvíle už se útočilo prakticky jen na Okáče. V 55. minutě vystřelil na Okáče až skoro od modré čáry Kovář, puk však metr před gólmanem tečoval Hudeček a kotouč si skulinku přes něj našel - 3:3. Nápor Vítkovic pokračoval až do konce zápasu a posledně jmenovaný hráč mohl o dvě minuty později dokonce strhnout vedení na stranu Ostravy střelou těsně před Okáčem. Naštěstí však přerovský gólman své spoluhráče až do sirény podržel.

Prodloužení zahájili lépe opět Zubři, hned po minutě prověřil střelou zprvní těsně před Kubáňem jeho kvality Sprušil. V dalších minutách se kluby o střely celkem dělily, ty ale nemohly brankáře příliš ohrozit.

Samostatné nájezdy ve všech zápasech porubského turnaje šly Přerovu špičkově a bylo tomu naštěstí tak i tentokrát. Nejprve se rozjel Vítkovický Němec, Okáče ale nepřekonal. Ditrich se rozhodl Kubáně těsně před brankou obelstít, vytáhl jej blíže k pravé tyčce a po ledě kolem levé tyčky zasunul puk za jeho záda. Královu střelu pak zlikvidoval Okáč lapačkou, neúspěšný zůstal i Pala a o všem rozhodla střela Bumbálova. I ta skončila v lapačce Okáče a Zubři tak vyhráli na nájezdy 1:0. Získali díky tomu v turnaji 3. místo.