Porážka v Novém Jičíně může Zubry hodně mrzet

N o v ý J i č í n - Po úspěšném domácím zápase s do té doby neporaženými Olejáři se v 5.kole 2.ligy vypravili Zubři na led dalšího těžkého soupeře, který je dosud doma stoprocentní a to týmu Nového Jičína. V první třetině oba týmy spíše vyčkávaly, v dalších třetinách ale daleko častěji stříleli Zubři než jejich soupeř, který se dostával do šancí poměrně málo. Dvakrát toho Přerov sice využil ke vstřelení vedoucího gólu, ale domácí vždy odpověděli náporem a brzy vyrovnali. V poslední třetině měl Přerov více než dvojnásobný počet střeleckých pokusů než jeho soupeř, přesto nedokázal skórovat a naopak N.Jičín svou největší šanci využil. Především díky špatné produktivitě střelby se dnes Zubři vrací domů z prázdnou.
5.kolo, středa 22.9.2010
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 30. Vrdlovec (Gebauer), 37.Pavlačka (Pav.Hruška, Vrdlovec), 54. Horák (Macháček, M.Chvostek) - 27. Kotásek (Sedlák, Hanák), 36. Kolář (Sprušil). Rozhodčí: Krenželok - Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 30:29. Střely: 25:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Kozák - Andrýsek, Horák, Pavel Hruška, Pelikán, Koloničný, Gulda, Skaloš, Macháček, Kabeláč, Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec, P. Zedník, M. Toman, Uhlár, Tomášek, Pokora, Křesťan, Chvostek M., Chvostek F.
Tihlář – Faltýnek, Pala, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek – Kolář, Sprušil, Ditrich - Sedlák, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Sršeň - Palička, Kundrátek, Holík

Zubrům chyběl v obraně Matějíček a nemocný Ferenc, v útoku postrádali Kočaru, jehož místo ve třetí řadě obsadil Menšík.

V úvodní třetině si žádný z týmů nevytvořil na delší dobu převahu. V přesilovkách, které hráli v úvodní třetině Zubři dvě a Nový Jičín jednu, si sice oba týmy většinou zámek vytvořily, ale bránící se týmy nedovolily soupeřům žádnou vyloženou šanci. Po celou třetinu se tak oba týmy pokoušely o střelbu spíše z větších vzdáleností a domácího brankáře Kozáka i hostujícího Tihláře příliš nevystrašily (poměr střel 11:14). Vyložených gólových šancí bylo na obou stranách minimum. Domácí měli největší šanci první třetiny ve 14.minutě, když se prudkou Gebauerovu střelu z 10 metrů nepodařilo Tihlářovi chytit do lapačky a puk mu z ní odskočil za něj, naštěstí mimo prostor ohraničený konstrukcí branky. Zubři si svou největší šanci vypracovali už v 7.minutě, když Kotásek se Sedlákem přečíslili soupeře a uháněli sami dva proti jedinému obránci domácích a brankáři Kozákovi. Sedlák jej ale při zakončení nepřekonal.

Druhou třetinu zahájilo náporem Meo. Už v první minutě dorážel před bránou prudkou střelu od modré čáry Kotásek, ale Kozáka nepřehodil. Jen o půl minuty později si dvojice Kotásek, Sedlák zopakovala svou šancí 2 na 1 z první třetiny. Tentokrát zakončoval Kotásek, ale dopadl podobně jako jeho spoluhráč v první třetině. Teprve ve 27.minutě poprvé ukázala pravice sudího Krenželoka i na branku. Hanák potáhl puk podél mantinelu do útočného pásma a poslal jej směrem k brance domácích. Tam už číhal Kotásek a důrazem před brankou dostal puk za brankovou čáru - 0:1. Další asistence byla připsána i Sedlákovi. Nový Jičín se do této chvíle ve druhé třetině ještě nedostal před Tihláře, ale inkasovaná branka jej ihned vzkřísila a za chvíli bylo horko na opačné straně ledové plochy. Hodně bylo vidět po celý zápas zvláště domácího Vrdlovce, který měl z domácích nejvíce šancí a vytvořil si je i nyní. Poprvé na počátku 29.minuty si při slušné střele na Tihláře nepřišel, přesně o minutu později ale na něj zkusil po Gebauerově pasu blafák a uspěl - 1:1. Ještě v téže minutě mohli Toman s Uhlárem zápas otočit, ale jejich akci 2 na 1 Tihlář skvělým zákrokem zlikvidoval. Pak zase domácí upadli do útlumu a nepomohla jim ani přesilová hra, kterou hráli. Ve 36.minutě tvrdě vypálil z 10 metrů Sprušil, Kozák jeho střelu vyrazil jen před sebe a Kolář se při dorážce nemýlil - 1:2. Gól ale byl "živou vodou" znovu pro Nový Jičín. Vedení vydrželo Přerovu jen 49 sekund. A zase byl u toho Vrdlovec. Jeho přihrávku od mantinelu převzal Pav.Hruška, který přihrál zpoza branky do prostoru mezi kruhy. Odtud puk z první poslal za záda bezmocného Tihláře Pavlačka - 2:2. Závěr třetiny patřil Přerovu, na střely zvítězil v třetině 7:15, na góly to ale bylo zatím nerozhodně.

Poslední třetina začala znovu náporem Zubrů, podpořila jej i přesilová hra, ale přes Kozáka se puk nedostal. Obrovskou šanci spálil v 53.minutě Sedlák, když střelou z první ze 3 metrů nedokázal Kozáka prostřelit. Nový Jičín střílel méně často, ale když si v 54.minutě vytvořil největší šanci třetí třetiny, po přihrávce Macháčka zpoza branky poslal puk z první pod břevno Tihlářovy klece Horák a domácí najednou o gól vedli - 3:2. Zubři "přeřadili" na vyšší rychlostní stupeň a snažili se o vyrovnání. Velikou šanci měli v 56.minutě Kotásek s Hanákem při dalším přečíslení 2 na 1. Bohužel Kotásek nepřihrál Hanákovi přesně a tak tato šance skončila předčasně. Aktivita hostí byla přibržděna vyloučením Osiny a po jeho návratu zbývalo Přerovu už jen 67 sekund. Vyrovnat mohl 40 sekund před koncem Sedlák, ale ani na dvakrát se těsně před Kozákem neprosadil. Na power play už mělo Meo málo času, přesto ho vyzkoušelo, několik sekund před koncem měl poslední příležitost Kotásek. Puk skákající na hranici domácího brankoviště ale netrefil tak jak potřeboval a zápas skončil.

V poslední třetině vyhráli Zubři na střely 7:16, gól však vstřelili domácí. Když zabrousíme trochu do statistiky, zjistíme, že Nový Jičín potřeboval na vstřelení gólu 8,3 střeleckých pokusů, Zubři téměř třikrát tolik (22,5). A zde je skryt hlavní důvod dnešní prohry se soupeřem, u nějž se sice většinou nevyhrává, ale dnes se vyhrát dalo.