Po velmi dobrém výkonu další tři body, tým Zubrů si hladce poradil s Novým Jičínem

N o v ý  J i č í n – V předchozích třech zápasech se Zubři vždy radovali z vítězství, a proto na ledě Nového Jičína, pátého celku tabulky, usilovali úspěšnou sérii o další kousek natáhnout. To se jim po velmi bojovném výkonu podařilo. Od začátku Přerov svého soka výrazně tlačil, převahu ale gólově vyjádřil až ve druhé třetině. Třetí dějství na obrazu hru nic nezměnilo, Zubři přidali další góly a soupeři povolili stav jen korigovat na konečných 1:5.
37.kolo, sobota 31.1.2015
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
1:5
(0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Gebauer R. (Mráz) – 32. Procházka (Polák, Kudělka), 39. Málek (Sedlák, Kudělka), 50. Blinka (Málek), 51. Procházka (Šebek, Kudělka), 53. Sedlák (Kratochvíl Š., Osina). Rozhodčí: Fiedler – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 392. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Šrámek (25. Gebauer K.) – Gebauer R., Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut, Novosad, Zahradníček, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Zetík, Novotný, Uhlár
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, Zbořil, Janota – Goiš, Sedlák, Kratochvíl Š. – Šebek, Procházka, Dostálek – Málek, Kolář, Blinka – Školoud

Přerovský tým se od úvodního buly chopil taktovky a svého soupeře výrazně tlačil. Převahu ale Zubři zužitkovat nedokázali. Dostálkova střela šla v přesilovce těsně vedle a po ráně Vlčka gólman Šrámek měl co dělat, aby pokryl dorážky z těžkého závaru. Nápor obřích rozměrů pokračoval i mezi osmou a jedenáctou minutou, kdy Kolář šikovně našel Šebka, který ovšem zakončil jen do Šrámkova betonu. V další přesilovce pak dvakrát pálil Polák, jenže netrefil bránu.

Nový Jičín se dočkal šance až v minutě dvanácté, kdy Lehečka vyrazil po křídle, ale střílel nad. Kvůli přerovskému oslabení se hra v závěru první třetiny vyrovnala. Po buly střílel Novosad a Vojtka ohrožoval také Žák, ale Zubři se bez potíží ubránili.

Také ve druhé části diktovali tempo modrožlutí. Nejprve však museli čelit šanci Mráze, jehož pokus z mezikruží Vojtek lapil. Ve 27. minutě se domácím zranil gólman Šrámek, proto do kasy musel náhradník Gebauer. Hned po pár vteřinách jej otestoval Goiš, který si vybruslil zpoza brány a vystřelil z otočky. Zubři znovu začali tvrdě dobývat soupeřovu klec a na konci 32. minuty se jim to konečně povedlo. V přesilovce se dostal ke střele Radek Procházka a trefil mezírku mezi betony brankáře.

Vedení mohlo být brzy výraznější. Málek totiž důrazem získal kotouč, jenže z bekhendu Gebauera nepřekonal. O chvíli později se Přerované 64 vteřin bránili ve třech, ale i toto oslabení zvládli. Spolupráce Hrušky a Hanáka nebyla úspěšná, stejně jako rána Vašuta od modré. V závěru tak přišel trest a bylo to 0:2. Rozjetý Matěj Málek se tlačil k brance a Gebauerovi tentokrát puk propadl přes lapačku.

Po další změně stran mohl snížit domácí Žák, jehož rána nadělala brankáři Vojtkovi dost problémů. Ve 45. minutě byl naopak blízko gólu Šebek, který vystihl laxní Gebauerovu rozehrávku, jenže tutovku neproměnil. Zubry to však vůbec mrzet nemuselo, protože v další pasáži soupeře slepenými góly už dorazili. Nejprve se prosadil důrazný Matěj Blinka, který z blízkosti zametl puk do brány, o chvíli později zakončil přesilovkovou akci u tyče Radek Procházka a popáté rozveselil skupinu přerovských fandů dorážející Zdeněk Sedlák.

Brzy po pátém gólu se Novému Jičínu podařilo vstřelit alespoň čestný úspěch. Vojtek byl potrestán za zdržování hry a v oslabení nestačil na zakončení Robina Gebauera, který poslal kotouč přesně pod horní tyčku. V závěru ještě Zubři hráli přesilovku, skóre 1:5 už se však nezměnilo.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Dnes byla konstelace hvězd k nám hodně přísná. Kvůli autonehodě ze sestavy vypadli dva nejlepší beci, nemohl nastoupit ani nemocný brankář Iláš a ze zdravotních důvodů pak musel jít ze hry i Šrámek, který nás držel. Do toho všeho přijel Přerov, nejlepší tým ligy. Dohrávali jsme na osm lidí a proti tak silnému soupeři jsme neměli šanci. Porážka 1:5 je pro nás ještě přijatelná, protože Přerov hrál v první třetině velice dobře a musím mu pogratulovat k vítězství. Kdyby se nám povedlo dát dříve nějaký gól, tak bychom soupeře třeba postrašili. Budeme teď mít více volna, které nám pomůže všechny šrámy vyléčit.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale kvůli nedůrazné koncovce se nám ani jednu příležitost nepodařilo využít. Pak už jsme ale naši aktivní hru zúročili gólově a domácím jsme odskočili. Ve třetí třetině jsme soupeře do větších šancí nepustili, ubránili jsme i několik oslabení a přidali další branky. Stejně jako soupeř, ani my jsme nebyli úplně kompletní, ale utkání bylo odehráno z naší strany tak, jak jsme si stanovili. Nový Jičín jsme výrazně přestříleli a ke konci už se zápas pouze dohrával.