Po ostudném výkonu jedou Zubři z Poruby s prázdnou

P o r u b a - Už utkání ve Frýdku naznačovalo, že se Zubry není něco v pořádku. Tehdy se však Zubři dokázali ještě vzpamatovat a zabrat. Ani dnes nezachytili začátek utkání, brzy inkasovali laciný gól a v 9.minutě další. Tentokrát se však Meo nedokázalo najít za celý zápas. Soupeř přitom nehrál nijak mimořádně výborně, ale Zubři si zvláště v prvních dvou třetinách nebyli schopni založit souvislejší útok a prakticky si nevytvořili větší brankové příležitosti. Ve 3.třetině už sice Zubři stříleli častěji, ale vesměs jen z daleka. Čestný gól vstřelili až necelé tři minuty před koncem. Velkým mínusem zápasu je také to, že z utkání musel kvůli bolavému rameni odstoupit v polovině zápasu Petr Okáč. Po nejhorším výkonu sezóny si dnes Zubři žádný bod nezasloužili a všechny spravedlivě zůstaly v Porubě.
16.kolo, středa 2.11.2011
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Piskura, 9. Pavlačka (Krayzel, Matějný), 28. Galgonek (Pavlačka, Chajretdinov), 44. Matějný (Krayzel, Pavlačka), 55. Krayzel (Pavlačka, Chajretdinov) - 58. Brančík (Goiš, Ditrich) Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Buly: 39:34. Střely: 34:41 z toho na branku: 23:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Gleich - Wolf, Chajretdinov, Hruzík, Prokop, Vnenk, Piskura - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Matějný - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal.
Okáč (29. Sklenář) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Kočara, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík.

Už před začátkem zápasu si Petr Okáč stěžoval na bolavé rameno, ale ještě to v brance zkusil. Zraněného Martina Kotáska nahradil v první lajně Vladimír Kočara, ani na lavičce nebyl tentokrát obránce Vojtěch Sklenář, jinak hráli Zubři ve stejné sestavě jako ve Frýdku-Místku.

Zubři si ze zápasu ve Frýdku-Místku nevzali ponaučení a opět nechali soupeře v úvodu hrát. Hned na počátku 3.minuty vypálil ze středního pásma na Okáče Piskura, puk těsně před bránou udělal žabičku a přeskočil Okáčovu lapačku – 1:0. Zubry laciná branka vyvedla z míry a v zápětí pustili domácí do přečíslení 2 na 1. Zakončující Galgonek ale nedokázal ani pořádně vystřelit a Okáč nemusel zasahovat. Poté následovala dvě oslabení Přerova těsně po sobě, ale do většího tlaku se Poruba dostala až bezprostředně před skončením druhého z trestů. Vypálila na Okáče 4 střely poměrně brzy po sobě a poslední z nich, krátce poté co se vrátili Zubři do pěti, skončila v 9.min. po teči Pavlačky za Okáčovými zády – 2:0. Nervózní Meo si do konce třetiny nevytvořilo větší šanci, střely byly nepřesné a na branku vyslalo jen 5 střel z dálky. V poslední minutě ještě mohl skórovat Chaloupka, který se dostal až těsně před Okáče. Celkově byli v první třetině střelecky aktivnější domácí a Okáče vyzkoušeli 13krát.

Atak Zubrů se bohužel nedostavil ani po přestávce. Převahu nemělo žádné mužstvo, větší šance dlouho také ne. Ta první na straně domácích přišla ve 28.minutě a hned skončila gólem v přerovské síti. Obrana Zubrů zachybovala, pustila domácí do přečíslení 2 na 1 a Galgonek zakončoval pod břevno – 3:0. Zubři si za celou třetinu vypracovali jen jednu šanci, kterou lze označit za vyloženější, když ve 29.minutě se před Gleichem ocitl nehlídaný Pospíšil, puk však tancoval pod jeho nohama a on jej ani nezasáhl. Po této akci se nechal kvůli bolavému ramenu vystřídat v přerovské brance Okáč a branku šel hájit Sklenář. Domácí už zdaleka nebyli tak aktivní jak v první třetině, ale na Zubry to dnes stačilo. S postupujícím časem se jim přestávalo dařit úplně vše. Prohrávali většinu buly, nedařilo se jim založit pořádnou útočnou akci a se střelami, které na Gleicha šly, si porubský gólman snadno poradil. Poruba pak měla ve 2.třetině ještě dvě šance, ve 34.mnutě neuspěl Zdráhal a ve 38.minutě těsně před Sklenářem minul puk Chaloupka.

V poslední třetině se Poruba stáhla do "ulity" a na branku Zubrů mířily už jen 4 střely, přesto dvě z nich skončily brankou. První hned ve 44.minutě když střelu z kruhů zakončoval do odkryté části branky Matějný - 4:0. Dalších 10 minut útočilo sice Meo, častěji už i střílelo než v prvních dvou třetinách, ale domácí se dobře bránili a na vyloženější šance Zubrů jsme čekali opět marně. Nápor Zubrů byl ukončen přesilovkou Poruby 5 na 3 v 54.minutě. Po 27 sekundách ji využil střelou z první kousek od levé tyče číhající Krayzel - 5:0. V závěrečných minutách ještě domácí třikrát zbytečně faulovali a Meo dohrávalo zápas až téměř do konce s převahou jednoho hráče v poli. I při ní však pustilo Tugarinova do sólového nájezdu a jeho střela skončila na břevnu. Teprve 168 sekund před koncem zúročil Goišovu přihrávku střelou do prázdné branky Brančík - 5:1.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba 2011): Na trénincích neustále pilujeme nový styl hry a začíná se to projevovat. Začali jsme dobře, soupeře jsme v první třetině vysoko přestříleli a spadly nám tam i dvě branky, to byl základ našeho vítězství. Kluci si začali držet své pozice, nezatahovali kotouč do obranného pásma a jednoduše se dvěma přihrávkami dostávali do útočného pásma. Musím jim všem poděkovat, že si výborně plnili své povinnosti a pokyny trenérů. Soupeř byl sice oslaben, ale tím rozhodně nechci snižovat náš výkon. Myslím si, že soupeř vždy hraje tak, jak mu dovolíte.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Začali jsme utkání velice vlažně. Byla tam trošku nervozita, kdy jsme se nechali rozhodit výroky rozhodčího. Upozorňovali jsme kluky na to, že Poruba určitě nepatří na ta místa v tabulce, kde se momentálně pohybuje. Hráči si to příliš nevzali k srdci a mysleli si, že to zvládneme jako ve Frýdku - Místku, kde jsme také měli špatný začátek. Poruba dokázala, že je kvalitní mančaft. Bez nasazení a bojovnosti se nedá hrát. Až v závěru jsme to trošku nakopli. Poruba nás přehrávala, takže si myslím, že zvítězila zaslouženě.