Po domácím nezdaru důležitá výhra venku, Zubři si poradili s Mostem i na jeho ledě!

M o s t – Souboj dvou týmů, které to k sobě měly bodově jen kousek. To bylo klání 15. kola WSM ligy na ledě Mostu, do nějž šli Zubři s novou akvizicí – brankářem Tomášem Štůralou. Ten sice hned ze začátku inkasoval, ale to byla nakonec jediná trefa domácích. Poté už góly stříleli jen Přerované, kteří si odvezli ze severu Čech velmi důležité tři body za vítězství 4:1. Poprvé se v sezóně trefil veterán Karel Plášek.
15.kolo, sobota 15.10.2016
HC Most - HC ZUBR Přerov
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Smolka (Černý, Rod) – 11. Plášek (Zbořil), 33. Popelka (Goiš, Kovařík), 44. Ferenc (Novotný, Popelka), 47. Pšurný (Pala, Procházka). Rozhodčí: Luczków – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 28:49. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Hübl – Černý, Novák, Šesták, Hora, Charousek, Strejček, Bednárik – Rod, Alinč, Smolka – Šimeček, Divíšek, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Mical, Trübenekr, Dufek
Štůrala – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Král, Sikora – Ižacký, Dvořák, M. Kratochvíl

Utkání v Mostě nezačalo pro Zubry dobře, dvakrát totiž během krátké chvíle museli usednout na trestnou lavici. První oslabení přežili, to druhé už nikoliv. Na konci souhry domácích byl Pavel Smolka, který bez potíží trefil odkrytou Štůralovu klec. Inkasovaný gól ale přerovský tým spíše povzbudil a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Velký tlak vyústil v závar před Hüblem, ze kterého Karel Plášek dorazil kotouč do brány.

I nadále byl Přerov aktivnější a problémy dělal Mostu především svým výborným pohybem. Do konce první části už se ale skóre 1:1 nezměnilo.

Převahu si pak modrožlutí přenesli i do druhého dějství, velká šance se ale zrodila na straně Mostu. Slavíček se prodral s pukem až před Štůralu, ten však tentokrát famózním zákrokem vytěsnil puk mimo nebezpečí.

Zubři pak sice nevyužili dvě přesilovky, ale zoufat nemuseli. Na konci 33. minuty se jim totiž podařilo otočit skóre. Rychlé a smrtící přečíslení dvou na jednoho zakončil po Goišově přihrávce do prázdné brány Michal Popelka. Závěr druhé části se nesl v duchu vyloučení, přesilovky však k úpravě skóre nevedly.

Krátce po startu třetí „dvacky“ měla přerovská družina dvě skvělé šance – Dostálkovu střelu ale Hübl vyrazil betonem a po střele Chmelíře zacinkala tyčka mostecké brány. Tlak Přerovanů byl v té chvíli obrovský a vzešel z něj faul soupeře. Tentokrát početní výhoda netrvala příliš dlouho. Novotný střílel na bránu a dobře postavený Jakub Ferenc pohotově odražený kotouč doklepl.

Gólovou radost si pak Zubři se svými věrnými fanoušky ještě zopakovali. Ve 47. minutě vyslal ránu Pala a Hübl znovu puk vyrazil jen před sebe, kde byl Roman Pšurný. Prudká dorážka zase slavila úspěch. Vítězství Přerova mohlo být ještě výraznější. Čtyři minuty před koncem totiž skvěle pronikl za domácí beky Král, jenže mezi betony Hübla nepřelstil. Na výsledku 1:4 a exportu všech tří bodů na Hanou už nic nezměnila ani závěrečná mostecká přesilovka.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Je to důležitá a naprosto zasloužená výhra. V úvodu jsme sice byli dvakrát vyloučení a z jedné přesilovky nám soupeř dal gól, ale hned po něm jsme už průběh zápasu vzali do svých rukou. Při hře pět na pět jsme domácím nepovolili prakticky nic, my jsme naopak měli výborný pohyb a hodně střel. Jsme rádi, že jsme pak ve třetí třetině přidali další góly. Byl to kolektivní výkon, podpořený spolehlivým brankářem Štůralou. Našich čtrnáct fanoušků nám navíc v Mostě vytvořilo domácí prostředí, za což jim patří obrovský dík. Doufáme, že na dnešní výborný výkon v dalším utkání navážeme.