Parádní start! Zubři udrželi nulu vzadu a v hanáckém derby skolili Prostějov

P ř e r o v - Skvělým výkonem se v prvním kole WSM ligy prezentovali přerovští hokejisté. Na domácím ledě se střetli s hanáckým rivalem, prostějovskými Jestřáby, kterým během 60 minut řádné hrací doby vůbec nedovolili skórovat. Sami Zubři se přitom prosadili dvakrát a radují se tak z vítězství v poměru 2:0.
1.kolo, sobota 9.9.2017
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Fořt (Pšurný, Chmelíř), 43. Procházka (Pšurný). Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5, navíc Rudovský (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2639. Střely na branku: 26:32. Zblokované střely: 11:11. Hity: 17:14. Vhazování: 37:36. Průběh utkání: 2:0.
Šimboch – Chmelíř, Malina, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil
Groh – Drtina, Mikliš, Horyna, Holík, Kolář, Žovinec – Starý, Fiala, Voženílek – Luňák, Divíšek, Nouza – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Švec, Hozák, Zabloudil

Hned v úvodu utkání zastavil veliké šance v podání formace okolo Nouzy připravený přerovský gólman Juraj Šimboch. Zubři poprvé výrazněji zahrozili na sklonku šesté minuty a hned se jim povedlo skórovat. V rychlém přechodu do pásma shodil Pšurný kotouč na Tomáše Fořta a ten střelou nad lapačku nedal Grohovi nárok na úspěšný zákrok.

Po osmi minutách padlo první vyloučení, a to pro přerovského kapitána Sýkoru. Jeho faul ale Jestřábi nepotrestali, naopak sami rovněž putovali do čtyř. Zubři zbylou přesilovku využili, ale rozhodčí gól neuznali, protože ho podle jejich soudu přerovský hráč docílil zásahem vysokou holí. Srovnání měl na hokejce Mikliš, tváří v tvář Šimbochovi ale neuspěl. Prostějovští si na konci třetiny vysloužili hned dvojnásobnou početní výhodu a svého soka zamkli do obranné třetiny, na stavu to však nic nezměnilo.

Ve druhé periodě mířil Sýkora těsně nad, střela Mikuláše Zbořila se pak dokonce otřela o horní tyč. Ve 33. minutě Chmelíře ostře atakoval Rudovský, za což vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu. Do kabin záhy bohužel zamířil i otřesený přerovský bek. V dlouhé zubří přesilovce vytáhl Groh parádní zákrok proti Fořtovi, více ale zasahovat nemusel. Žlutomodří se pak naopak 18 vteřin museli bránit ve třech hráčích. Šimboch ale proti Dvořáčkovi fantasticky vyplnil volnou mezírku a skóre tak změny ve druhém dějství nedostálo.

Přerov přepůlené oslabení ubránil a na konci 43. minuty slavil druhou branku. Pšurný prudkým pasem nalezl Milana Procházku, jenž si nabruslil za modrou čáru a nápřahem propálil prostějovského muže s maskou. Na ledě se poté dostalo prostoru bojovnějšímu stylu hry a k vidění byly spíše souboje o kotouč než větší příležitosti.

Prostějov při dvoubrankovém manku zařadil vyšší rychlostní stupeň, jenže domácí spolehlivě drželi krok a předváděli opravdu poctivý výkon. Kdo v posledních minutách diktoval tempo, byli právě Zubři. Jestřábi zkusili závěrečný vabank bez gólmana. Ani Holíkův pokus ovšem nebyl úspěšný a vyloučení Nouzy nakonec hostům zavřelo dveře. Přerovský celek tak do nového ročníku vykročil nejlépe, jak mohl – vítězstvím v hanáckém derby.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo takové, jaké jsme ho očekávali - napínavé, důrazné a tvrdé. Bylo také velice vyrovnané a myslím si, že mělo všechny atributy, které má pořádné derby mít. Všichni jsme si ho pěkně užili. Já o to víc, že se nám opět podařilo Prostějov porazit.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Děkuji týmu za předvedenou hru. Podle mě to na první kolo bylo z obou stran velmi slušné utkání. Pro Dominika Groha to byl první start v takového soutěži a odvedl parádní výkon, stejně jako všichni hráči. Musím rovněž poděkovat fanouškům, že se zdrželi veškerých vulgarismů, dělobuchů a podobných věcí. Teď se budeme soustředit na druhé kolo.