Oslabený Přerov nevstřelil v Břeclavi ani čestnou branku

B ř e c l a v - Hokejisté HC ZUBR Přerov se utkali s domácí Břeclaví značně oslabeni. Ačkoliv se hosté snažili, bohužel se jim nepodařilo po dobu celého utkání vstřelit ani jednu branku. Břeclav byla lepší v první a druhé třetině, v poslední třetině si už vítězství domácí tým pohlídal a Přerov tak nezískal v Břeclavi žádný bodový zisk.
43.kolo, středa 25.2.2009
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Prachař (Kárný), 11. Vaněček (Nohel, Čikl), 32. Kárný (Prachař, Nohel), 38. Prachař (Nohel) Rozhodčí: Váňa - Hejda, Švarc. Vyloučení: 8:8, navíc Strapko (Břeclav) 5 minut + do konce utkání - Pala (Přerov) 5 minut + do konce utkání Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 567. Buly: 30:30 Střely: 23:36. Průběh utkání: 4:0.
Chvátal - Koš, Hrůza, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Pazdera, Lechner, Barák, Čikl, Prachař, Nohel, Kárný, Vaněček, Balát, Mifek, Kuriál, Kroupa, Popela
Sedlář - Pala, Novák, Halouska, Kubala, Vlček, Ryšánek, Prinke - Mališka, Sprušil, Martinák - Kočara, Staša, Blaheta - Menšík, Kupec, Holík - Šteiner

Přerov odjel do Břeclavi značně oslaben. Celý zápas, který neměl druholigovou úroveň, byla na mužstvu vidět snaha uhrát co nejlepší výsledek, ale dnes to bylo málo. Naopak Břeclav nemusela odevzdat své maximum, v zápase nebyla nucena ani často střílet. Přesto jí to stačilo k vytvoření většího počtu vyložených šancí a ke vstřelení 4 branek.

První třetinu zahájil aktivněji Přerov a v půli 4.minuty dostal výhodu přesilové hry, protože domácí tým hrál v šesti. První půl minutu sice Zubři uzamkli soupeře před Chvátalem, ale všechny střely mířily od modré čáry. Naopak chvíli poté udělala první hrubou chybu obrana Meo, když se Kárnému při vyhození puku podařilo přihrát zpoza branky Prachařovi a ten se z první trefil po ledě přesně k pravé tyči. Břeclavští Lvi se tak ujali vedení 1:0 a navíc při svém oslabení. 14 sekund po návratu vyloučeného na led, Zubři dostali možnost reparátu, ale jedinou šanci, kterou si Meo při této přesilovce vytvořilo, byla prudká Martinákova střela z celkem dobré pozice, ale Chvátala po ledě nepřekonal. V půli 9.minuty šli domácí do čtyř dokonce potřetí, ale už po jedné minutě se síly na ledě vyrovnaly, aniž by Zubři Chvátala výrazně ohrozili. Po návratu břeclavského hráče na led začala první přesilovka Lvů. Rozdíl v jejich hraní byl hodně velký. Po pouhých 15 sekundách vystřelil na Sedláře po přihrávce Čikla Nohel, puk se ale nešťastně odrazil od Paly k Vaněčkovi a ten měl před sebou prázdnou branku - 2:0. V dalších částech třetiny toho k vidění už moc nebylo, vyjímkou byla pouze střela břeclavského Nováka v úvodu 18.min., který trefil tyč Sedlářovy svatyně. V první třetině stačilo Lvům ke vstřelení dvou gólů a jedné tyče 6 střel, hosté jich měli dvakrát tolik, ale žádná nepatřila do kategorie vyloženějších šancí.

Ve druhé třetině měla většinou navrch Břeclav. Opět byly patrné značné rozdíly v přesilovkách. Ta první přerovská ve druhé třetině přinesla jen několik střeleckých pokusů od modré čáry. Té první břeclavské se Meo dokázalo taky ubránit, ale v té druhé ve 32.minutě už udeřilo potřetí - při vyloučení Staši se puk po spolupráci Nohela a Prachaře dostal ke Kárnému, který číhal u pravé tyče a měl dostatek prostoru k tomu, aby dostal puk za brankovou čáru potřetí - 3:0. Zbývající část třetiny předváděly týmy asi dnes nejlepší hokej s velkým množstvím šancí na obou stranách. 15 sekund po inkasované 3.brance se probojoval až k brance Sprušil, ale před Chvátalem se neprosadil. Dvě minuty poté při oslabení Zubrů "zaspal" vhodný okamžik ke střele Kárný, když Sedlář neměl chvíli zcela pokrytou síť a ještě v témže oslabení se naopak dostali do přečíslení dvou na jednoho Sprušil s Martinákem. Martinák zvolil střelu, mířil však bohužel jen do brankáře. V čase 35.57 prasklo plexisklo v rohu kluziště nalevo od Chvátala a tak se šlo do kabin předčasně už v tomto čase.

Po opravě skla a úpravě ledu se nejdříve tedy dohrávala druhá třetina. Ve 38.minutě měl velmi dobře našlápnuto ve středním pásmu Holík, který by se po přihrávce dostal do sólového nájezdu. Staša jej však neviděl a tak mu nepřihrál. Nedáš dostaneš - ještě v téže minutě skóroval po přihrávce Nohela z nájezdu, byť tísněný, Prachař a upravil tak výsledek na konečných 4:0.

V poslední třetině už Břeclav hrála co potřebovala, nikam se nehnala a kontrolovala zápas. Podobně jak v 1.třetině vystřelila jen šestkrát. Zubry opět ctí, že se snažili hrát až do konce, soupeřovu branku ohrozili šestnáctkrát, ale gólově vyšli na prázdno. Lvi měli největší šanci 3.třetiny v závěru 47.minuty, domácí diváci se už radovali z gólu, puk se ale nejspíše odrazil od břevna Sedlářovy klece. O dvě a půl minuty se o boxerskou vložku postaral Pala, který téměř vysvlekl dres domácímu Strapkovi. Oba tak museli předčasně pod sprchy. Největší příležitost Meo měl v 55.minutě Sprušil, když prokličkoval mezi obránci, ale jeho střela minula Chvátalovu síť. Na Zubrech byla vidět nesehranost mužstva, doplněného kvůli velké marodce řadou juniorů a i to byl jeden z důvodů, proč stále se lepšící Břeclav zaslouženě vyhrála a dnes poprvé v této sezóně nedal Přerov ani čestný gól. V dalším zápase nastoupí v neděli doma proti Pelhřimovu a vítězství by Zubry definitivně posunulo do předkola play off.