Odveta Zubrům nevyšla, z Pelhřimova jedou s porážkou

P e l h ř i m o v - Zápas byl po většinu doby vyrovnaný, ale plný nervozity a nepřesností na obou stranách. Domácí se dostali brzy do do vedení, Zubři ale dokázali během jedné minuty otočit stav utkání na 1:2. Jednobrankové vedení drželi hosté do 35.minuty, kdy při signalizované výhodě domácí vyrovnali. V poslední třetině to bylo kdo z koho a šťastnějším týmem byl tentokrát Pelhřimov. Dnešní porážka znamená pád až na 13.místo v tabulce.
22.kolo, neděle 30.11.2008
HC Spartak Pelhřimov - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vácha (Plachý, Tecl), 35. Anderle (Meloun, Pelán), 55. Němec (Kubát), 60. Němec (Kašpar, Kubát) - 8. Ditrich (Halouska), 9. Pala (Sprušil). Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Zídek. Vyloučení: 5:7, navíc Krpálek (Pelhřimov) 10 minut osobní trest - Halouska (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 480 Střely: 33:40 Buly: 34:33 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Jirkův - Krpálek, Kašpar, Meloun, Spudil, Bílek, Vácha - Němec, Anderle, Pelán, Hrbatý, Plachý, Tecl, Kočan, Heřman, Pelán, Hadrava
Žigárdy - Pala, Kubala, Faltýnek, Hruška, Vlček, Halouska, Ryšánek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Šimo, Hanák, Rusek, Staša, Žibrita, Martinák, Korčák, Venkrbec, A. Frieb

V dnešním zápase sice první střelu vyslali naši hokejisté, Jirkůva prověřil Sprušil, ale hned ve druhé minutě ta první pelhřimovská skončila za zády nového strážce přerovské branky brankáře Žigárdyho. Obrana Přerova tam trestuhodně zapomněla mezi kruhy na zcela volného Váchu a tak Žigárdy si na puk poprvé sáhl až jej lovil z branky - 1:0. Zápas pokračoval za mírné střelecké převahy domácího týmu, ale jeden z několika přerovských pokusů vyšel na počátku 8.minuty. Po přihrávce Halousky objel branku Ditrich a z boku překonal domácího gólmana - 1:1. Krátce poté si šel odpočinout za úder do hlavy hostujícího Hanáka na 2+10 minut Krpálek a za necelou minutu se Meo díky tvrdé střele Paly, jemuž přihrával Sprušil, ujalo vedení 1:2. V dalších fázích zápasu se hrálo nahoru dolů, ale na obou mužstvech byla patrná nervozita. Domácí ještě Přerov vyděsili na konci 11.minuty, ale jejich střela skončila jen na boční síti Žigárdyho klece.
Zubři drželi vedení dlouho i ve druhé třetině a zvláště v prvních 5 minutách čelili velkému náporu domácích, kteří se snažili co nejdříve vyrovnat. Ve 25.minutě k tomu neměli daleko, ale akci 2 na 1 tentokrát přerovská obrana zlikvidovala. Chvíli poté dostal Pelhřimov výhodu přesilové hry, ale byli to naopak Zubři, kteří ohrozili soupeřovu branku a to hned několikrát. Blízko ke gólu měl třeba Martinák, ale ani jeden ze dvou pokusů z těsné blízkosti branky za Jirkůvovými zády neskončil. Domácím se nakonec podařilo vyrovnat při signalizované výhodě ve 35.minutě. Po přihrávkách Melouna a Pelána si najel těsně před Žigárdyho Anderle - 2:2. Ve 37.minutě sice po Hanákově střele těsně před brankou a dorážce skončil puk v síti Pelhřimova, ale protože se tak již stalo po odpískání hlavního rozhodčího, branka neplatila.
Třetí třetina začala opět podobně jako ta druhá náporem domácích, ve 43.minutě po střele z boku dvakrát doráželi těsně před brankovou čarou, do 47.minuty měli poté více ze hry, střelecky to ale zkoušeli jen z větších dálek. Po té převzalo taktovku na ledě Meo a hrálo se více před Jirkůvem. Dělo se tak až do 55.minuty. Bylo jasné, že kdo dá gól, nejspíše vyhraje. Ve 54. a 55.minutě Zubři 6krát prověřili pozornost Jirkůva, zapomněli však opět bránit a tak v závěru 55.minuty opět těsně u brány ponechali zcela volného Němce. Ten se po přihrávce Kubáta z boku před ní z první nemýlil a tak domácí strhli vedení na svou stranu - 3:2. Zubři se po této ráně nemohli vzpamatovat, jejich střely šly jen od mantinelu a Jirkůvovi větší problém nedělaly. Ještě v poslední minutě zápasu vykřesali jiskřičku naděje při své power play, když už byl po třech pokusech gól skoro na spadnutí, ale Jirkův domácí tým podržel, těm se podařilo vyhodit a Němcovi 8 sekund před koncem nakonec "uklidit" puk do opuštěné přerovské branky - 4:2.
Zápasu by po 60 minutách slušela více remíza, ale góly dokázali vstřelit jen dva hráči : nejlepší střelec Zubrů - Pala a Ditrich, kterému k 11 kanadským bodům stačilo 8 zápasů a tak se z Pelhřimova vrací Zubři s prázdnou. Ztráta bodů je posunula opět níž v tabulce a to až na 13.místo.

Statistika Tomáše Martináka:

Počet střídání: 19 (6 - 5 - 8), Doba na ledě: 16:09 (4:33 - 5:13 - 6:23), Střely na branku: 3 (0 - 2 - 1),
Střely mimo branku: 0 (0 - 0 - 0 - 0), Plusové body: 0 (0 - 0 - 0), Mínusové body: 0 (0 - 0 - 0), Vyloučení: 0 (0 - 0 - 0),
Branky: 0 (0 - 0 - 0), Asistence: 0 (0 - 0 - 0).