Obrat k lepšímu? Zubři po velmi bojovném výkonu doma zdolali nebezpečnou Opavu

P ř e r o v – Po krátké přestávce byla druholigové soutěži v přerovské MEO Aréně opět vyhrazena sobota. Tým Zubrů v rámci 13. kola hostil opavský Slezan a prahnul po velkém zlepšení, které skutečně přišlo. Přerovský tým proti nepříjemnému soupeři předvedl bojovný výkon podpořený výborně chytajícím Vojtkem. Opava byla jako vždy hodně nebezpečná, jenže recept na překonání obrany Zubrů po celé utkání nenašla. Po výhře 3:0 patří všechny tři body Přerovu!
13.kolo, sobota 26.10.2013
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Šťastný D. (Ditrich, Kolář), 19. Sakrajda (Běhal), 51. Sakrajda (z trestného střílení). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 4:4, navíc Šťastný D. (Přerov) 10 minut osobní trest, Sakrajda (Přerov) 10 minut osobní trest, Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Bednárek (Opava) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 973. Střely na branku:25:26 . Průběh utkání: 3:0.
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Běhal, Osina, Janota, Tomeček – Haloda, Goiš, Sedlák – Brančík, Kundrátek, Sakrajda – Kolář, Šťastný D., Ditrich – Brada, Řezáč
Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Bednárek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Přerovský tým šel do zápasu bez zraněných hráčů Ministra a Kudělky, ke kterým se navíc ještě přidal Blinka. I přesto Zubři začali velkým náporem a po průniku Šťastného získali pro sebe přesilovku. V ní pálil nebezpečně z kruhu Goiš, ale Šafránek prudký kotouč zneškodnil. Ostrou palbu předvedl posléze také Haloda, i tentokrát však byl opavský brankář připraven. Velké nebezpeční pak musel hasit v desáté minutě, kdy Osina vyslal do sóla Šťastného, po jehož kličce Šafránek hodil na kotouč hůl, jenže trestného střílení se nepískalo.

Slezan ohrozil během první třetiny Vojtka jen po Vlčkově faulu. Během přesilové hry střílel z prostoru mezi kruhy Herman a pár vteřin po vypršení početní výhody ještě Wolf. V závěru se pak Zubrům dostalo odměny za bojovnost. Zaváhání obrany potrestal osamocený David Šťastný, který střílel do poloprázdné klece a o chvilku později ránu Běhala tečoval k tyči Petr Sakrajda.

Druhou periodu otevřeli Zubři s dvougólovým náskokem, ten však museli hodně tvrdě bránit. Opavští totiž zařadili vyšší rychlostní stupeň a Vojtkovi několikrát zatopili. Při obrovské šanci Vlašánka vyjel přerovský gólman daleko z brány a puk famózně vypíchl. Domácí následně pykali za fauly, proto měl Slezan výborné možnosti jít ve skóre do kontaktu.

Vojtek si však i nadále počínal velmi dobře, když vyrazil bombu Kociána a vyřešil také následný velký závěr před brankovištěm. Přerovský tým se během druhé dvacetiminutovky tolik do šancí nedostával, ale ta Šťastného v závěru byla hodně nebezpečná. U brány totiž tečoval puk do horní tyče a někteří fandové se už dokonce radovali z gólu.

Třetí dějství začalo pro domácí Zubry velkou komplikací. Goiš totiž tvrdě v útočném pásmu fauloval Hermana a Opava dostala pětiminutovou přesilovku. Převaze soupeře modrožlutí zdatně odolávali, jenže přišlo hodně přísné vyloučení Osiny, a tak početní výhoda Slezanu byla téměř dvě minuty o dvou hráčích. Třikrát ostře od modré střílel Tichý, jednou dokonce do tyče a dorážel Kocián, Zubři však nesmírně těžkou situaci díky skvělému Vojtkovi ustáli.

Opavané se pokoušeli do Zubrů ještě více zakousnout, ale přišel únik Petra Sakrajdy, který byl faulován Pavelkem a šikovně mezi betony trestné střílení proměnil. Závěr si hosté obrovskou měrou pokazily fauly, Bednárek za hrubý krosček u mantinelu navíc inkasoval trest ve hře, proto Zubři utkání v klidu dohráli dvojnásobnou přesilovkou. Konečný výsledek 3:0 už se nezměnil.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Musíme dnes hráče pochválit, protože v naší hře byla bojovnost i srdíčko. K tomu všemu se přidala také trocha štěstí a zápas dopadl dobře. Opava je vždy nepříjemný soupeř a hlavně ta oslabení kluci opravdu odmakali na sto procent. Z posledních výsledků a naší špatné hry jsme byli pod tlakem, který je v Přerově od diváků hodně velký, takže věříme, že nám tři body pomohou a budeme dál úspěšně pokračovat.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): O výsledku utkání hodně napověděla první třetina, kterou jsme odehráli velice laxně a bylo z toho dvoubrankové vedení Přerova. Začali jsme pořádně hrát až od druhé třetiny, měli jsme převahu, ale nenašli jsme recept na Martina Vojtka, který chytal výborně. Třetí třetina už byla vabank, domácím nám ujeli a rozhodli z trestného střílení.