O vítězství nad Karvinou rozhodli Zubři až ve 3.třetině

P ř e r o v - Zápas s Karvinou měl očekávaný průběh. Byl dlouho vyrovnaný, oba celky se snažily hrát ze zabezpečené obrany a příliš před svou branku soupeře nepouštět. Přestože jsme viděli několik vyložených šancí ve všech třetinách, vynikající zásahy obou gólmanů dlouho držely skóre zápasu bezbrankové. Hosté měli velkou šanci zvláště v úvodu zápasu, který zahájili náporem a vynutili si dvojnásobnou přesilovku. Zubři však oslabení přestáli a postupně začínali být nebezpečnější. První branku však vstřelili až v 35.minutě. Ve 3.třetině se jim podařilo hned v úvodní minutě zvýšit své vedení a třebaže ještě hosté celkem rychle odpověděli, Zubři si zbytek zápasu pohlídali. Karviná se v závěru ještě pokusila o power-play, ale puku se brzy zmocnili Zubři a pečetili své vítězství.
16.kolo, středa 14.11.2012
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 35. Brančík (Sakrajda), 41. Sedlák, 49. Sakrajda (Faltýnek), 60. Brančík (Sakrajda, Vlček). Rozhodčí: Dědek – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 954. Buly: 44:32. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, Kudělka, Drábek - Sedlák, Vaněk, Goiš - Málek, Sakrajda, Brančík - Sprušil, Kolář, Kundrátek - Brada, Matušenko.
Smolka - Pavliš, Krajíček, Badžo, Samiec, Krause, Segíň, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Mareček, Sznapka, Contratto, Miczek.

Hosté začali zápas velkým náporem. Ve 4. minutě se do sólového nájezdu dostával Segiň, dojíždějící Ferenc jej v akci přidržel a znemožnil mu tak zakončit. Za tento obranný zákrok si však musel jít odpykat menší trest. Hned po jeho začátku prudce střílel z prostoru mezi kruhy Mikšan. Vojtek si s jeho pokusem sice poradil, zámek Karviné však pokračoval a Osina ve snaze o vyhození puku do středního pásma jej poslal do hlediště. Hosté tak dostali k dispozici 76 sekund trvající přesilovku 5 na 3. Do výraznější šance je však Zubři nepustili. Už při hře 5 na 4 dobře číhal u odkryté přerovské klece Moravec, ale prudkou přihrávku minul. Teprve po skončení obou přesilovek se Zubrům podařilo hru vyrovnat a šance byly k vidění i na druhé straně hřiště. Obrovskou šanci zahodil v 9. minutě Brančík, který byl před brankářem Smolkou zcela sám. O dvě minuty později prudce pálil těsně před ním Goiš, ale i tentokrát se smál karvinský gólman. Až do konce třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale do dalších vyložených šancí už se žádný z týmů nedostal.

Vyrovnaná hra byla k vidění i ve druhé třetině. Třebaže střelecky to bylo stále přibližně vyrovnané, více vyloženějších šancí si už vytvořili Zubři. Ve 24. minutě sám najížděl na Smolku Goiš, při blafáku obehrál i jej, ale zamířil těsně vedle. Hra poté pokračovala poměrně dlouho bez přerušení a žádnému celku se nedařilo protlačit a trvaleji se usadit ve svém útočném pásmu. Nepodařilo se to dokonce ani Zubrům při své přesilovce přibližně v polovině utkání. Další vyloženou šanci spálil tentokrát Sedlák, střelu z první nasměroval mimo branku i on. Na branku ukázal hlavní rozhodčí poprvé až ve 35. minutě, když tu karvinskou objel Sakrajda a před ní našel dobře najíždějícího Brančíka. Ten zamířil k levé tyči a Meo Aréna se radovala poprvé - 1:0. Vyrovnání měl na hokejce o dvě minuty později Mikšan, ale Vojtek jeho střelu z prostoru mezi kruhy perfektním zákrokem vyrazil.

Předpokládaný tlak Karviné byl na několik minut uhašen hned v úvodní minutě poslední třetiny. Sedlákovu střelu od mantinelu nejdříve tečoval vedle Smolkovy svatyně Vaněk, Goiš však vrátil kotouč zpět před karvinskou branku, kde jej pod Smolkou poslal do sítě Sedlák - 2:0. O 90 sekund později mohl možná definitivně rozhodnout Sprušil, ale Smolka svůj tým tentokrát podržel. Karviná se poté osmělila a začala na Vojtka více a více "dotírat". A hned první větší šance této třetiny ji vyšla. Na konci 45. minuty poslal Pavliš dopředu Rosůlka a ten zamířil kolem Vojtka přesně k pravé tyči jeho svatyně - 2:1. V očekávaném náporu se však hosté sami brzdili fauly a téměř polovinu zbývajícího času se museli bránit v oslabení.Při jednom z nich ve 48.minutě přečíslili hosty v akci 2 na 1 Sedlák s Goišem, ale konečná přihrávka se odrazila od brusle bránícího Javína. Vedení se Zubrům podařilo zvýšit až ve 49. minutě, když po Faltýnkově pasu z prostoru mezi kruhy přesně zamířil Sakrajda - 3:1. V dalších minutách se Zubři snažili především nechybovat v obraně a do útoku už se příliš nepouštěli. Do většího tlaku ale nepustili ani soupeře. Ten měl sice v závěru puk častěji na svých holích, ale dostal se už jen ke střelám, s nimiž nemohl mít Vojtek větší potíže. Při hře 4 na 4 se ještě 74 sekund před sirénou rozhodli odvolat svého gólmana z branky, ale k puku se po vhazování dostali Zubři. Už po 19 sekundách celkem v klidu zamířil na prázdnou karvinskou branku na útočné modré čáře Brančík a pečetil tak vítězství Zubrů nad Karvinou v poměru 4:1. Zubři, kteří se před zápasem dělili s Havířovem o druhé a třetí místo, jsou momentálně na druhém místě tabulky, Karviná klesla na 7. místo.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Karviná nás překvapila svým výkonem. Vrátil se do její sestavy David Moravec a hned to bylo znát. Pokud jsme soupeři poskytli prostor, tak byl hodně nebezpečný a navíc dobře bránil. Dvěma góly jsme to však zlomili. Zápas rozhodně nebyl jednoduchý a stál všechny hráče hodně sil. Jsem rád, že jsme tentokrát už zahráli mnohem lépe.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Myslím si, že zápas byl hodně vyrovnaný. Oba týmy měly šance, ale my jsme zase dojeli na jejich neproměnění. Naše střelecká potence je prostě v poslední době špatná. Hrajeme dobře, zápas je dlouho otevřený, ale bez gólů se těžko vyhrává. Druhý inkasovaný gól nás trochu srazil, brzy se nám však podařilo kontrovat na 2:1. Škoda pak byla třetího gólu, protože pak už to bylo těžké. Přerov má velice zkušený mančaft, proto si ty poslední minuty už pohlídal.