O vítězi druhého zápasu rozhodla 2.třetina

V s e t í n - Ve druhém zápase, který se hrál na Lapači, se Zubrům nepodařilo zachytit začátek, v první třetině byli šestkrát vyloučení. Obětavou obrannou hrou ale nedovolili domácím dlouho skórovat. Vsetínu se to podařilo až v přesilovce ve 28.minutě zásluhou Fardy. Od poloviny zápasu převzali iniciativu Zubři a téměř po celý zbytek utkání byli mírně lepší. Zaslouženého vyrovnání se dočkali v úvodu 37.minuty, když pěknou akci zakončoval přehozením Plška Faltýnek. Bohužel hned za minutu přišla hrubá chyba přerovské obrany a z následného přečíslení dvou na jednoho strhl vedení na domácí stranu Štraub. Zubrům se i přes velkou snahu už vyrovnat nepodařilo a o závěrečnou power play 6 na 4 se připravili asi po 30 sekundách faulem. Vítězství si tak Vsetín už udržel a vyrovnal stav seríe na 1:1.
ČF2, pátek 12.3.2010
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28.Farda (Tesařík), 38.Štraub (Finsterle) - 37.Faltýnek (Ditrich, Sprušil) Vyloučení: 11:14. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2326. Buly: 31:40 Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Plšek - Farda, Tesařík J., Matula, Vodák, Kapr, Zavrtálek - Knebl, Štraub, Finsterle, Klabačka, Hrňa, Vaněk, Mokrejš (21. Tesařík D.), Ondráček, Korčák.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Pavlas, Osina, Halouska, Ferenc, Novák, Kolář, Sprušil, Ditrich, Coufal, Sedlák, Kotásek, Martinák, Kohút, Goiš, Holík, Venkrbec, Málek.

Zubři doplatili v první třetině především na časté vyloučení, to první se odehrálo ve třetí minutě, kdy odešel za katr Osina. Valaši, ale nedokázali první početní výhodu zúžitkovat. Další přesilová hra čekala na domácí v šesté minutě. Vsetín, ale i přes mnoho šancí nedokázal prostřelit skvělého Tihláře a stav byl dlouhou dobu nerozhodný 0:0. Poté prověřili Plškovu pozornost po delší době Kotásek s Goišem, ale na domácího brankáře si také nepřišli. V přesilové hře měl obrovskou šanci domácí Korčák, jenž tečoval střelu Tesaříka, která zasáhla Tihláře do masky a rozhodčí překvapivě hru nepřerušil.

Ve vyložené šanci se ocitl Sprušil po přihrávce Paly, jeho samostatný únik, ale brankář Plšek zneškodnil. Na druhé straně dokázal prostrčit kotouč mezi Tihlářovy betony Finsterle, naštěstí pro domácí kotouč odpálil z brankové čáry Kotásek. První třetina tedy skončila i přes několik velkých šancí bez branek.

Vsetínští vlétli do druhé třetiny velmi aktivně a brankář Tihlář se měl co ohánět. Dokázal si ale poradit, jak s pokusem Ondráčka, tak i se střelou Tesaříka. Zubry mohl do vedení poslat v oslabení Erik Kohút, to by ale nesměl zahodit stoprocentní šanci po přihrávce Goiše. Do vedení v dnešním utkání se tak dostali domácí. Jiří Farda tvrdou ránou od modré čáry překonal Tihláře nad pravé rameno a domácí stadión explodoval radostí - 1:0. Vůbec první přesilovou hru 5na4 sehráli Zubři, až ve 28. minutě, kdy odešel na lavici hříšníků Kapr.

V přesilovce nastřelil tyč hostující Sprušil, žádnou vážnější šanci si už hosté v přesilové hře nevypracovali. Sotva si svůj trest vsetínský obránce Kapr odpykal, putoval na trestnou opět, tentokrát za sekání. Už druhou šanci v utkání vstřelit branku měl Kohút, ale tentokrát ho Plšek bravurně vychytal.

Po nevyužité Kohútově šanci upláchl přerovské defenzívě Erik Hrňa, který objel hostující branku, ale narazil na levý beton přerovského brankáře. Nejhůře bylo přerovským obráncům ve 32. minutě, kdy vyhodil kotouč do hlediště Vlček a v tu chvíli hráli domácí přesilovou hru 5na3, kterou i přes několik nebezpečných šancí využít nedokázali.

Jak ve středu, tak i dnes to byl především souboj dvou kvalitních brankářů, na hostující straně se blýskl parádním dvojzákrokem Tihlář, když zlikvidoval skákavou střelu Korčáka a vzápětí i střelu Vaňka, to vše při přesilové hře Přerova. Zubři se nakonec dočkali vyrovnávací branky. Parádní akci hostí zakončil po přihrávce Ditricha střelou do poloodkryté branky kapitán Faltýnek - 1:1.

Valaši, ale stihli vedení strhnout na svoji stranu ještě před druhou sirénou. Když doslova namazal hostující Venkrbec na hůl Finsterlemu, který ujel, až před Tihláře a poslal přesnou přihrávku na Štrauba, který se v zakončení nemýlil - 2:1.

Třetí třetina se začala ve čtyřech na obou stranách, po dvou minutách dostal Sprušil s Kneblem. Při hře 4/4 měl obrovskou šanci Pavlas, jenž nezvolil při střele moc velikou razanci a Plšek neměl s jeho pokusem sebemenší problém. Zubři stále obstřelovali Plška, hlavně v přesilové hře, kdy nastřelil od modré čáry břevno Venkrbec. Přerovanům chyběla při přesilové hře hlavně střelba, brankáře domácích v přesilových hrách tak často neohrozili.

Další zajímavý moment se odehrál pět minut před koncem třetí třetiny, kdy při střele zlomil hůl obránce Vlček a Finsterle uháněl na Tihláře sám, zlínský útočník v barvách Vsetína zvolil střelu mezi betony, kterou si Tihlář pohlídal a držel tak stále naděje Přerova.

Hostující kouč sáhl dvě minuty před koncem k oddechovému času, po kterém čekala Zubry přesilová hra 6 na 4, kterou ale Zubři přes veškerou snahu nedokázali využít. Z těsného vítězství 2:1 se tak radovali domácí hokejisté. Kromě skvělé atmosféry byli ozbobou zápasu oba brankáři, kteří podali tradičně nadstandartní výkon. Po zápase se však radoval šťastnější Plšek.