Na úvod semifinále porážka, ve vyrovnané bitvě tým Zubrů podlehl Porubě o gól

O s t r a v a – Po sérii s Technikou měli Zubři krátkou přestávku, ale v pátek už rovnýma nohama naskočili do semifinále s Porubou, jehož první duel odehráli tentokrát už na ledě soupeře. Do zápasu vstoupili rychlým gólem a pozornou obranou dělali RT TORAXu potíže. Ovšem další příležitosti už Zubři nevyužili a Ostravanům se povedlo nejprve srovnat a ve třetí třetině i obrátit stav. Závěrečný nápor přerovského týmu skončil bez úspěchu, proto první bod série získala Poruba.
SF1, pátek 7.3.2014
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Sedlář (Krayzel, Pechanec), 49. Krayzel (Sedlář, Pechanec) – 4. Kovařík (Šťastný, Vlček). Rozhodčí: Koliba, Kubičík – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 9:9, navíc Javín (Poruba) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 514. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Tihlář – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Sedlář, Pavlačka, Chaloupka, Vaněk, Buček, Pechanec
Vojtek – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Tomeček, Kundrátek – Šťastný, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Haloda, Kolář, Blinka – Školoud, Kratochvíl M., Málek

Poruba i Přerov vstoupily po úspěšných čtvrtfinálových vystoupeních do dalších bojů poněkud opatrně. Úvodní minuty úvodního semifinále se proměnily spíše v taktickou vyčkávanou, v níž měli přesto navrch Zubři. Ti hnáni bohatým hroznem svých fanoušků otevřeli skóre už po necelých čtyřech minutách hry. Lubomír Kovařík se dostal do výhodné střelecké pozice mezi kruhy, odkud vyslal přesně mířený pokus nad Tihlářův beton – 0:1.

RT TORAX měl následně k dispozici několik přesilových her, v nichž opět jen potvrdil, že hra v početní výhodě není v tomto ročníku jeho silnou stránkou. Hanáci výborně bránili a takřka nic favorizovanému domácímu celku v úvodní dvacetiminutovce nedovolili. Oba tábory fanoušků zkrátka sledovaly spíše velký boj o každý centimetr ledu, nikoliv pohlednou útočnou partii, jakou měly možnost zhlédnout při rozhodujících bojích na jihu Moravy.

V úvodu druhé tercie přece jen Porubští dokázali soupeře přitlačit. Šikovná teč Zachara ještě prošla těsně mimo prostor tří tyčí, ale následná akce už skončila vyrovnávací brankou. S pokusem veterána Krayzela si ještě Vojtek dokázal poradit, ale na dorážku Marka Sedláře už byl krátký. Domácí mladík měl vcelku jednoduchou úlohu, když měl před sebou úplně prázdnou zubří klec – 1:1. V polovině duelu se začínalo takřka od začátku.

A na ledě se rázem pořádně jiskřilo a takřka každou minutu se otevírala vrátka na jednu z trestných lavic, mnohdy i obou zároveň. Čtrnáctka rozdaných trestů v průběhu druhé periody je toho jasným důkazem. Několik přesilovek měl k dispozici i Přerov, ale obrany zkrátka při pátečním večeru hrály prim. A když si Tihlář poradil i s nepříjemným pokusem Paly od modré, odcházelo se podruhé do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Bylo jasné, že to bude o jedné jediné chybě, o jednom zaváhání a toho se nakonec dopustili hosté. Jedenáct minut před koncem RT TORAX udeřil v přesilové hře. Do Sedlářovy střílené přihrávky stačil vložit hůl veterán Luděk Krayzel a porubská hala měla podruhé v utkání důvod k pořádné radosti – 2:1. Do konce ale stále zbývalo pořádné množství času, dobře hrající hosté ještě nepříjemně kousali a domácí borci měli ještě plné ruce i nohy práce.

Přerov se usadil v útočné třetině a vytvářel si solidní tlak. Srovnání měl na holi Sakrajda, ale Tihlář se stačil skvěle přesunout a zneškodnit takřka jistý gól. Zubři otevírali zadní vrátka, čehož mohla Poruba využít. Sedlář se dostal do úniku, ale na zkušeného Vojtka nevyzrál. Naopak horko bylo ještě na druhé straně kluziště. Hosté měli k dispozici přesilovku, navíc odvolali gólmana, ale vytouženého vyrovnání se nedočkali. RT TORAX už těsnou výhru 2:1 uhájil až do závěrečné sirény.

Autor: redakce webu hcporuba.cz

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Kluci byli ze začátku nervózní, každý si uvědomuje sílu Přerova. Je to zkušený celek, který každý rok postupuje velice daleko. Není to o tom, že ze začátku hráli špatně, ale vyhráli jsme. Jdeme dále, bude to krůček po krůčku, ale věřím, že podáme ještě lepší výkon.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohra nás mrzí, protože jsme v Porubě sahali po bodu. Myslím si, že jsme odehráli výbornou první třetinu, ve druhé do nás domácí logicky více tlačili a my vytvořili drobné chyby. Ale v poslední části jsme prokázali, že na to máme a v neděli budeme určitě chtít získat bod, který jsme v Porubě ztratili.