Na benáteckém ledě tým Zubrů nebodoval, svému soupeři podlehl rozdílem čtyř gólů

B e n á t k y  n / J – Kvarteto domácích zápasů v řadě je pryč, a tak Zubři musí bojovat o další bodový přísun na ledě soupeře. Los 11. kola WSM Ligy jim jako cíl cesty stanovil Benátky. Do bitvy tabulkových sousedů nastoupil Přerov využitou přesilovkou, Dostálkův gól byl však zároveň tím posledním, který Zubři v zápase dali. Domácí v závěru první tercie otočili skóre a ta druhá byla jasně v jejich režii. Brankář Klimeš nezažil v dresu Přerova úspěšnou premiéru a po čtvrtém gólu přepustil místo Slovákovi. Benátečtí se pak prosadili ještě jednou a zvítězili 5:1.
11.kolo, středa 7.10.2015
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Špaček (Ordoš, Plodek), 20. Dlouhý (Volf, Kajínek), 28. Huňa (Lakatoš, Černoch), 30. Černoch (Čakajík), 48. Plodek (Špaček) – 5. Dostálek (Ferenc, Chmelíř). Rozhodčí: Horinek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 259. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
Hosnedl – Čermák, Říha, Havlín, Čakajík, Kalina, Kajínek, Sobotka, Pabiška – Víšek, Volf, Dlouhý – Špaček, Plodek, Ordoš – Huňa, Lakatoš, Černoch – Matějček, Havlas, Miškovský
Klimeš (30. Slovák) – Chmelíř, Ferenc, Vágner, Pala, Přindiš, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Šebek, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Král, Kovařík

V benáteckém brankovišti se poprvé v letošní sezóně představil mladý Lukáš Hosnedl a hned po dvou minutách hry si připsal veledůležitý a těžký zákrok. Po rychlé přihrávce střílel z pravého kruhu zcela volný Kovařík, jenže Hosnedlova lapačka zabránila hostům ve skórování. Přesto se Zubři u Jizery brzy ujali vedení. Přerovští po devíti vteřinách totiž dokázali využít nabídnutou přesilovou hru, když po střele od modré čáry na brankovišti dorazil puk mezi Hosnedlovy betony číhající Vlastimil Dostálek.

Na druhé straně měl po Plodkově chytré přihrávce zpoza branky dostatek času na střelbu Špaček, branku ale minul. Benátečtí se dočkali až v závěru první třetiny. Zlepšenou hru korunovali domácí vyrovnávací brankou, kdy z tlaku před Klimešovou brankou doslova procpal puk za záda přerovského gólmana důrazný Daniel Špaček. Netrvalo dlouho a Benátky už vedly. Tentokrát to byla branka z kategorie pohledných. Kombinaci Kajínka a Volfa zhodnotil přesnou střelou k levé tyčce Adam Dlouhý a Středočeši tak šli do kabin ve vedení.

Do druhé třetiny Benátky nastoupily přesně tak, jak skončily první část. Tedy v tlaku. Přerovští se jen obtížně dostávali do benátecké třetiny a Hosnedl neměl téměř žádnou práci. A přicházely benátecké šance. Plodek nejprve střílel těsně vedle, o kousek branku minul také od modré čáry pálící Pabiška. Domácí však v tlaku nepolevovali, ba naopak. Stále přikládali pod kotel a logicky z toho musel vyústit gól. Na hranici brankoviště prokázal velký důraz Jozef Huňa, dorazil touš střelou po ledě do branky a na oslavu prvního gólu v benáteckém dresu mu spoluhráči přivezli puk, jímž vstřelil třetí gól svého týmu.

Benátecký tlak neopadal a stále ještě sílil. Klimeš s námahou odrazil šanci Ordoše a poradil si i s následnou dorážkou Špačka. Ve 30. minutě se benátecký stadion radoval počtvrté. Jiří Černoch naskočil ze střídačky přímo pro Čakajíkovu přihrávku a výstavní střelou do šibenice nedal Klimešovi žádnou šanci. Po oddechovém času Zubrů se do branky postavil náhradník Slovák a žádný gól už do konce druhé části nepadl.

Pod dojmem tříbrankového náskoku už Benátečtí ve třetí části nebyli až tak aktivní, jako tomu bylo ve druhé třetině, avšak svého soupeře stále znatelně přehrávali. Výjimkou byla situace z 45. minuty, kdy však předvedl své umění i mladý Lukáš Hosnedl. Po Procházkově teči střely od modré čáry se do další šance dostal Pšurný, avšak roztažený Hosnedlův beton na brankové čáře ve skórování hostujícímu útočníkovi zabránil.

Domácí gólman si poté poradil i se štiplavou Sikorovou ránou, a tak popáté udeřilo na druhé straně. Zkušený Jan Plodek z levého křídla namířil svou střelu k pravé tyči a i náhradní gólman Slovák kapituloval. Zbytek duelu už se v poklidu dohrál, domácí si připsali již svou pátou domácí výhru z šesti pokusů. Zubři naopak u Jizery předvedli, že jejich větší síla je před svým publikem.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Musím kluky pochválit. Dnes jsme měli výborný pohyb, který dělal soupeři velký problém. Vytvořili jsme si spoustu šancí. Na nás jsme byli i produktivní. Jsme spokojení, avšak musíme být nohama na zemi. Touto hrou chceme soupeřům brát sílu a sobě zvyšovat sebevědomí. Dále bych chtěl klukům poděkovat, že se postarali o mladého gólmana, který měl úspěšnou premiéru.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): V prvních deseti minutách byla naše hra slušná. Dostali jsme se do vedení, ale pak už byli lepší domácí. Začali více bruslit a na rozdíl od nás produkovali jednodušší hokej. Ze všech příležitostí házeli puky na bránu a z toho vyplýval jejich tlak. My jsme v útočném pásmu hráli velice složitě. Poprvé se dnes v naší brance představil Lukáš Klimeš. Zachytal slušně, ale kluci mu bohužel moc nepomohli.