Motor ani v odvetě nenaskočil! Zubři vezou z Budějovic senzační výhru za tři body

Č. B u d ě j o v i c e – Náročná série venkovních duelů měla v sobotu již třetí pokračování. A jedno z těch nejtěžších, protože Zubři se vydali na led budějovického Motoru. Domácí začali utkání 22. kola náporem, ale z řady přesilovek využili pouze jedinou. Přerov poté z nenápadné akce Dostálkem srovnal a tentýž hráč ve druhé periodě, kdy se obraz hry už vyrovnal, překlopil skóre na stranu Zubrů. Budějovičtí se poté snažili s výsledkem něco udělat, skvěle chytajícího Klimeše už ale nepřekonali. Přerované tak zastavili Motor i podruhé, tentokrát vyhráli 2:1!
22.kolo, sobota 14.11.2015
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Pajič (Chovan, Mikyska) – 14. Dostálek (Šnajnar, Pšurný), 25. Dostálek (Grof, Šťastný). Rozhodčí: Smitka – Štětina, Špringl. Vyloučení: 1:5, navíc Suchánek (Č. Budějovice) 5 minut + do konce utkání, Heřman (Č. Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5669. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec – Mikyska, Pajič, Chovan – Marek, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Kuchejda, Škoda, Přibyl
Klimeš – Chmelíř, Grof, Hořava, Ferenc, Sedlák, Dujsík, Šnajnar – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Král, Matai, Mrázek – Goiš, Popelka, Kovařík

V Budvar aréně se tentokrát hrálo už od 15.00, ale ani tento brzký čas nic neubral z tradičně vysoké návštěvy fanoušků Motoru i početné skupiny příznivců Přerova. Před zápasem všichni uctili minutou ticha oběti teroristického útoku v Paříži a pak se už začalo hrát.

Zápas začal svižně, obě mužstva se tlačila do útočných akcí, ale pro gólmany moc práce nebylo. Více ze hry měli domácí. Při první přesilovce byli usazeni před Klimešem, ale pořádně ho zaměstnala jen střela Vráblíka, kterou chytil efektně do lapačky. Ovšem druhá přesilovka už znamenala první historickou branku Jihočechů do sítě Přerova. Motor předvedl krásnou kombinaci po ose Mikyska, Chovan a na konci byl Rok Pajič, který usměrnil puk do sítě.

Tlak Budějovických nutil Zubry faulovat a domácí tak měli možnost hrát stále přesilové hry. Ze čtyř ovšem využil Motor jen jednu a po jejich uplynutí, při hře v pěti, Přerov srovnal. Vlastimil Dostálek byl před brankou špatně pokryt domácí obranou a dokázal se dostat k přihrávce a z první zamířit k tyči. Závěr třetiny patřil Jihočechům, ti se snažili dát vedoucí branku a zužitkovat tak svůj velký tlak, ale hosté se ubránili.

Prostřední část byla na začátku hodně vyrovnaná. Oby týmy se hodně tlačily do útoku a čekalo se, kdo dá branku. Do vedení šli hosté. Na modré napřáhl Grof a jeho střelu před brankou tečoval Vlastimil Dostálek a puk skončil u tyčky v domácí brance. Zubrům narostla křídla a stále častěji se dostávali před Bláhu. Ferenc od modré čáry trefil jen horní tyčku a od ní se puk odrazil do ochranné sítě. Další šanci měl opět střelec Dostálek, který získal puk po chybě obrany a byl sám před Bláhou, ten svoje mužstvo podržel.

V této fázi zápasu hráli Jihočeši hodně zmateně a Zubři tak měli možnost ke zvýšení svého vedení. Ještě hůře pro domácí bylo, když byl vyloučen Suchánek na pět minut, ale Přerovští ani nevystřelil na branku. Po čtyřiceti minutách tak hosté vedli 2:1.

Do třetí části nastoupili domácí hráči s odhodláním. V první velké šanci byl Žálčík, která dostal přihrávku od Roba, ale trefil jen Klimeše. Motor toužil po vyrovnání, hnán svými fanoušky, ale všechna jeho útočná snaha končila u Klimeše, který si rozhodně zachytal a ukázal své kvality. Přesně v padesáté minutě se hrdinou okamžiku stal hlavní rozhodčí, který vyloučil neomylně domácího hráče, který byl faulován. Motor přesilovku ubránil a hráči byli nažhaveni do bojů o vyrovnání.

Čas rychle ubíhal a Zubři se úspěšně bránili, výrazně jim pomáhal skvělý výkon brankáře Klimeše. Dvě minuty před koncem měli domácí přesilovku a to byla poslední šance na vyrovnání. Bláha zůstal na střídačce a Jihočeši hráli v šesti v poli. Jenže nervozita na domácích hokejkách a snaha Přerova způsobila, že skóre se už neměnilo. Motor tak na své první historické vítězství nad Přerovem stále čeká.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Odehráli jsme podobné utkání jako v Přerově. Oboustranně to byl kvalitní zápas, v první třetině jsme se ale prosadili jenom jednou z přesilové hry, to k výhře nestačí. Chyběly nám dorážky, puky tam několikrát jen tak ležely. Takové góly nám teď chybí. Gratuluji soupeři, hezky jsme jim rozchytali gólmana.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V naší dlouhé sérii venkovních zápasů (Přerov hraje šestkrát v řadě venku - pozn. autora) jsme zajížděli na led favorita soutěže. Věděli jsme, s čím do toho utkání půjde, a podle předpokladů ukázal svou kvalitu. Zlomová byla první třetina, jelikož jsme Budějovice nenechali odskočit a po srovnání skóre jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, pohlídali jsme si klíčové hráče a ještě k tomu měli trochu štěstí. Navíc nám výborně zachytal gólman, Klimeš byl klíčovým mužem dnešního utkání.