Konečně to vyšlo! Zubři opět zdolali Jihlavu a po sedmi porážkách naplno zabodovali

P ř e r o v – Sedm duelů se již táhla neúspěšná série přerovského týmu, který měl v podobě zápasu s Jihlavou další příležitost ji utnout. Přerov dvakrát nad rozjetým soupeřem vedl, ale vždy o náskok posléze přišel. Poprvé soupeř z Vysočiny vyrovnával brzy a podruhé šťastnou trefou v závěru prostředního dějství. V tom třetím ovšem Zubři skvěle bojovali a těsně před koncem udeřili podruhé z dvojnásobné početní výhody a celkově potřetí. Jihlava už pak neodpověděla, a tak se Přerov konečně dočkal vítězství!
17.kolo, sobota 24.10.2015
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Procházka (Pšurný, Dostálek), 24. Procházka (Grof, Chmelíř), 55. Grof (Chmelíř, Procházka) – 11. Kohout (Seman, Diviš), 40. Seman (Diviš). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1948. Střely na branku: 41:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Matai, Sikora – Goiš, Popelka, Stoklasa – Š. Kratochvíl, Hrazdira
Honzík – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Grebenjuk, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Aleksejev, Gríger, Harkabus

Před utkáním došlo na slavnostní rozloučení s Martinem Vojtkem, který kvůli zdravotním potížím na konci září uzavřel svoji bohatou kariéru.

Následující buly pak přineslo začátek zápasu v dobrém tempu. Hned v úvodu střelou ohrozil Klimeše Diviš. Poté se dostali do příležitosti dvou na jednoho jihlavský Skořepa s Andělem, avšak neuspěli, stejně jako na druhé straně poté Sikora s Mrázkem.

Hokej ze strany na stranu přinesl gól až na konci deváté minuty. Do přečíslení se dostali Pšurný, Grof a Procházka a první jmenovaný nakonec zvolil nahrávku Milanu Procházkovi, který měl jednoduchou práci. Zubři však vedení nedrželi dlouho. Už po dvou minutách přerovskou nedůraznost potrestal z úhlu Martin Kohout.

Ve třinácté minutě byl tvrdě faulován Sikora Divišem a domácím se tak naskytla další přesilovka. V té však paradoxně mohla skórovat Dukla, když se Kohout dostal sám do úniku, ale jeho zakončení mezi nohy Klimeš zázračně zlikvidoval.

Chvíli poté se v další tutovce ocitl Grebenjuk, ale domácí brankář se opět vyznamenal. Klimeš se pak stihl zablýsknout ještě proti Divišovi. Přerovu se ke konci úvodní části naskytla další přesilovka, v ní mohl skórovat Pšurný, ale Honzík těsně zastavil kotouč.

Do druhé třetiny Hanáci vstoupili přesilovkou. Téměř hned po jejím uplynutí však přišel další faul Horáků a ten byl následován opět dalším. Zubři tak hráli v pěti proti třem. Početní výhoda zpočátku nevypadala nejlépe, ale nakonec se ji podařilo druhým gólem zužitkovat Milanu Procházkovi, když kotouč po Grofově střele Honzík vykopl betonem přímo k němu.

Přerovští pak dobře ubránili oslabení, kdy se opět vyzdvihl skvěle chytající Klimeš. Oproti první třetině se změnila pohlednost hry. Její charakteristika „ze strany na stranu“ však pokračovala. Diviš se ocitl úplně sám před brankovištěm domácích, Lukáš Klimeš však vytáhl další fantastický zákrok.

Ve 37. minutě se útočná trojka Hanáků dostala opět k přečíslení. Pšurný volil opět nahrávku, Dostálek ale puk za Honzíka nedopravil. Ke konci Zubři sehráli špatnou přesilovku a sedmnáct vteřin před koncem ji potrestal Filip Seman, když nenápadně prostřelil Klimeše.

Zkraje posledního dějství Jihlava sehrávala přesilovku, v níž však domácí opět podržel sebejistý Klimeš. Pala poté ze skvělé pozice minul branku. Ve 48. minutě se Procházka ocitl v další šanci, z níž mohl završit hattrick, ale Honzík byl připraven. Poté Popelkova formace z dobrého napadání vybojovala další početní výhodu. V té Dostálek z vyložené pozice pouze přestřelil branku hostí. Přerov dostal Jihlavu pod velký tlak, atmosféra gradovala, a to celé potom okořenila další přesilovka domácích.

V ní došlo ke klíčovému momentu. Šafář nešťastně tečoval kotouč a šel pykat za zdržování hry. Poté přišla sprcha střel. Napřed Chmelíř orazítkoval břevno a za obrovského tlaku Dostálek těsně minul branku. Zasloužená trefa přišla až z hole Jakuba Grofa, který parádní střelou pod horní tyčku rozradostnil příznivce Zubrů.

Po delší době si pak práce užil i Klimeš, který chytal opravdu famózně. Dvě minuty před koncem Šafář orazítkoval pouze spojnici, ale ani následující powerplay už Jihlavě body nevynesla. Zubři tak po sedmi prohrách konečně zvítězili!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Je to pro nás důležité vítězství, protože se vůbec nerodilo lehce. Na Jihlavě bylo vidět, že z posledních sedmi zápasů šest vyhrála. Hrála výborný hokej. Hodně nás soupeř dohrával a působil velice aktivně, ale i přes ten nešťastný gól sedmnáct vteřin před koncem druhé třetiny jsme to ustáli. Třetí třetinu jsme ubojovali. Hodně nám dnes k výhře pomohly přesilovky, výborný výkon brankáře Klimeše i diváci. Viděli, že i když v určitých fázích nebyla kvalita, tak to vyvážila bojovnost.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Musím pogratulovat soupeři, protože bojoval o každý puk a vůbec nic nevypustil. Jsem ale přesvědčen o tom, že pětačtyřicet minut jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme však neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. Dva góly jsme naopak dostali při oslabení ve třech. Soupeř na takové situace má zkušené hráče, aby to sehráli. Musím říct, že ne vše mělo být odpískané tak, jak odpískané bylo, ale na to se nevymlouváme. Jsme samozřejmě zklamaní, že si nevezeme domů alespoň jeden bod za plichtu, po které jsme si to mohli rozdat o ten druhý. Myslím si, že dnes vyhrál šťastnější tým.