Konečně to vyšlo! Přerov doma zdolal Opavu a je třetí

P ř e r o v – Středeční podvečer přinesl v přerovské MEO Aréně duel šestého kola, ve kterém se Zubři střetli s opavským Slezanem. Cíl domácích byl jednoznačný – konečně doma naplno bodovat! Za vítězstvím šli modrožlutí tentokrát velmi výrazně a svého loňského čtvrtfinálového soupeře nešetřili. V závěru první třetiny Přerov využil svého tlaku a dostal se do vedení, které dalšími góly v prostřední části zvýraznil. Opava sice s koncem druhé třetiny snížila, ale více už jí bojující Zubři nepovolili. Ti naopak svou další trefou pečetili výsledek 4:1, který pro ně znamená posun na třetí místo tabulky.
6.kolo, středa 10.10.2012
HC ZUBR Přerov - HK Opava
4:1
(1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Brančík (Ditrich), 27. Vaněk (Sedlák), 36. Kolář (Ditrich, Osina), 51. Ditrich (Ferenc) - 40. Kukol (Černý). Rozhodčí: Volf - Matěj, Trunečka. Vyloučení: 8:6, navíc Tůma (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 982. Buly: 45:30 Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Drábek, Osina, Sklenář V. - Goiš, Sedlák, Vaněk - Matušenko, Brančík, Ditrich - Kolář, Málek, Sprušil - Kundrátek, Brada
Šafránek - Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

První třetina přinesla dvě rychlé šance na obou stranách. Nejdříve zkoušel u tyče opavské klece dorážet Goiš a o chvilku později Vojtka střelou z mezikruží prověřil Černý. Neuběhlo poté mnoho času a Přerov získal přesilovou hru, jenže její využití se nekonalo. Do vedení mohl Zubry poslat najetý Kolář, který se prokličkoval až před branku, ale pokus o blafák se mu nezdařil. V osmé minutě zahrozil na druhé straně Chalupa, od Opavy to však bylo pro další minuty vše.

Přerov svého soupeře začal více tlačit, což se promítlo do šancí. Goiš po pěkné Vaňkově přihrávce sice ještě střelecký účet neotevřel, ale ta následná v přesilovce už domácí fanoušky potěšila. Hned po buly přihrál Ditrich na Richarda Brančíka, který pohotově touš dorazil za Šafránka. Závěr třetiny si domácí zkomplikovali dvěma oslabeními a podstatná část toho druhého se přenesla do další dvacetiminutovky.

Přerov však hru ve čtyřech zvládl velmi dobře a navíc krátce po jejím skončení mohl sám udeřit. Sprušil si najel přes obránce a Šafránkovi se střelou nadělal hodně velké starosti. Hned v další minutě byl před přerovskou brankou důrazný Chalupa, ovšem na Vojtka si nepřišel. Zubři naopak svou další možnost proměnili, když Sedlák našel u tyče Petra Vaňka, který puk prošťouchl pod Šafránkovým levým betonem těsně branky.

Opava v polovině utkání na chvíli zabrala, jenže domácí se srdnatě bránili, čímž soupeři nedávali prostor na střelbu. Navíc po chvíli přišel třetí gól Zubrů po pěkné dorážce Jana Koláře, kterému puk u brankoviště nachystal Ditrich. Opavě se podařilo nulu na kontě vstřelených gólů změnit až v posledních vteřinách druhé části. Vojtek byl hodně tísněn a při těžkém postavení jej od modré čáry prostřelil Michal Kukol.

Začátek třetí části byl hodně rozkouskovaný často přerušenou hrou, ale to se posléze změnilo. Opavští sahali po snížení, když Tichý od modré čáry vyslal svou pověstnou tvrdou ránu, jenže překvapený Vlašánek odkrytou bránu z dorážky netrefil. Hned z protiútoku se mohli radovat domácí, ale jejich akci zastavila nepřesná Vaňkova přihrávka na Goiše.

O tom, že tentokrát už Zubři doma body neztratí, definitivně rozhodl jejich krásný gól, jenž přišel deset minut před koncem. Oku lahodící spolupráci Ference s Markem Ditrichem zakončil druhý jmenovaný parádní střelou do horní části branky a Přerov vedl 4:1. V závěru mohla Opava své gólové manko stáhnout, blízko tomu byl Vítek, ale neměl přesně seřízená mířidla. Poslední dvě minuty se Přerov bránil v oslabení a Vojtek musel ještě likvidovat střelu Kukola. Ani ta už ovšem skóre nezměnila.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Jsme spokojení s předvedenou hrou. V první třetině jsme měli mírnou převahu a byli jsme v lepším pohybu. Podařilo se nám pak Opavě odskočit na 3:0, což považuji za hodně důležité. Po tom třetím gólu jsme pohyb trošku ztratili, ale v poslední třetině hráči pokračovali v zodpovědném výkonu, který byl podpořený velmi dobře chytajícím Vojtkem.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Utkání jsme měli dobře rozehrané, domácí jsme do šancí na začátku moc nepouštěli, ale v závěru první třetiny přišlo prohrané buly a soupeř dal gól. Museli jsme pak hru otevřít, s čímž jsme do Přerova nepřijeli. To se nám vymstilo, protože jsme zbytečnými fauly a vyšším trestem Tůmy znovu domácím pomohli. Pokud budeme takhle hrát, tak nemůžeme myslet na lepší výsledek.