I přes zaspaný začátek si vezou Zubři z Frýdku 3 body

F r ý d e k - M í s t e k - Ve druhém zápase venkovního turné zavítali Zubři na led osmého Frýdku-Místku. Netajili se snahou o zisk plného počtu bodů. Jenže už po několikáté zase zaspali začátek. Domácí hráči zahájili zápas náporem a hned první dvě své šance využili. Meo nechávalo na začátku zápasu Okáče, který i dnes nahrazoval Tihláře, před přerovskou brankou samotného a protože ten na počátku stačil střely vyrážet jen před sebe, domácí jej sice na víckrát, ale přecejen překonali. Teprve od stavu 3:1 zařadili Zubři vyšší rychlostní stupeň a zbývající dvě třetiny zcela ovládali. Na gól však potřebovali vždy velmi mnoho šancí a tak o jejich vítězství nebylo rozhodnuto prakticky až do konce. Pojistku si zajistili až minutu před koncem z přesilovky.
15.kolo, sobota 29.10.2011
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:5
(3:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2.Matysz (Štubňa, Majling), 4.Diviš (Kabeláč), 10.Sluštík (Hrubý, Rozum) - 4.Krajíček (Ditrich, Brančík), 13.Kundrátek (Faltýnek), 35.Kolařík (Sedlák), 51.Hanák (Kolařík, Faltýnek), 60.Brančík (Ditrich) Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Buly: 29:45. Střely: 31:57 z toho na branku: 27:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.
Láníček (Jagoš) - Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Sluštík, Michalčík, Hrubý, Krutil, Gančařík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Štubňa, Gogolka, Mach, Majling, Pauliak, Řezáč
Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, V. Sklenář - Kotásek, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Kolařík - Černý, Menšík

Oproti středeční sestavě, s jakou nastoupili Zubři ve Valašském Meziříčí, na té dnešní už nechyběl Daniel Faltýnek, v útoku nebyl ani na lavičce Petr Vaněk. Ostatní hráčské posty zůstaly nezměněny, v brance už potřetí zastupoval Radka Tihláře Petr Okáč.

Asi největší slabinou Zubrů v této sezóně jsou časté slabší začátky. Ani dnes se mu nedokázali vyhnout. Hned po 69 sekundách, když Frýdek poprvé vystřelil na přerovskou svatyni, Okáč puk vyrazil jen nad sebe a ten spadl vedle něj před brankovou čáru. Nikým nehlídaný Matysz, který dojížděl k odkryté brance, pak měl snadnou práci - 1:0. Zdálo se, že se Zubři nastartují přeci jen dříve než při jiných ospalých začátcích, protože chvíli poté dostali příležitost hrát přesilovou hru. Z ní jim stačilo 40 sekund. Třikrát během této doby vyzkoušeli Láníčkovy reflexy. Třetí střelu na počátku 4.minuty frýdecký gólman asi moc neviděl, protože vyšla z Krajíčkovy hole od modré čáry a ve výhledu mu bránilo několik hráčů. Byla ale přesná a skončila za jeho zády - 1:1. Přerov se však z vyrovnání neradoval dlouho. Už za 23 sekund si k levé tyči Okáčovy klece najel po Kabeláčově pasu Diviš a třebaže to ani on nedokázal hned napoprvé, podruhé už Okáč puku v cestě do sítě nezabránil - 2:1. Další minuty domácí tlačili a Okáč měl velmi mnoho práce. Na počátku 10.minuty si první přesilovku vyzkoušel i Frýdek a Ferencovi umožnil návrat na led už po 19 sekundách. Akci domácích zakončoval Sluštík. Okáč zase stačil puk dvakrát jen vyrazit před sebe, potřetí už ale kapituloval - 3:1.

V tu chvíli to se Zubry vypadalo velmi špatně a asi většina přítomných přerovských fanoušků si v tom okamžiku vzpomněla na zdejší loňský vzájemný zápas, v němž si Zubři trhli obrovskou ostudu 2:7. Zápas se mu totiž do té chvíle hodně podobal. Navíc hned po 19 sekundách hráli znovu v oslabení a těsně před jeho koncem se zcela sám před Okáčem objevil Sluštík. Tentokrát však přerovský brankář předvedl vynikající zákrok a puk zachytil do své lapačky. To byl zlomový moment zápasu. Kdo ví, jak by se utkání dále vyvíjelo, kdyby teď domácí dali čtvrtý gól, ale pro Zubry bylo neproměnění této příležitosti "živou vodou". Hru konečně vyrovnali a začali si vytvářet i velké šance. Ve 13.minutě snad z metrové vzdálenosti mířil nad branku Pospíšil. Na samém konci téže minuty se před Láníčkem objevil zcela volný Kundrátek a jeho střela pod břevno upravila stav na kontaktních 3:2. Zubři už pak měli sice více ze hry, ale také domácí ještě mohli znovu skórovat a to v 17.minutě, když se i přes obránce protlačil až k Okáčovi Hrubý, ale toho už nepokořil.

Frýdek svůj nápor v první třetině asi dost přepálil a po zbytek zápasu už na Zubry hlavně fyzicky nestačil. Zatímco tedy první třetina byla střelecky celkem vyrovnaná a přesnější střely vysílal na soupeřovu klec dokonce domácí tým, druhou třetinu bylo na ledě už prakticky jen jedno mužstvo - tým Zubrů, který byl v obrovském tlaku. Jeho účinnost střelby však byla velmi nízká. Láníček měl o práci postaráno celých dvacet minut, ale svými zákroky mařil jednu velkou šanci Přerova za druhou. Zubři mu nedali pohov ani při svém oslabení. Hned v úvodu 23.minuty při jednom z nich se do sólového nájezdu dostal Ferenc a ještě v závěru téže minuty už při hře 5 na 5 si stejnou vyloženou šanci zopakoval i Ditrich. V obou případech však Láníček svůj tým podržel. A dařilo se mu to dlouho i při dalších střelách Zubrů, kterých bylo za celou třetinu 20. Během nich mohli skórovat aspoň ze třikrát, velké šance spálili třeba Hanák nebo Kotásek, ale vyrovnání přišlo teprve ve 35.minutě, když Sedlák vyhrál buly a puk při něm poslal směrem k Láníčkově brance. Cestou jej zachytil na hranici kruhu Kolařík a prudce jej poslal mezi Láníčkovy betony - 3:3. Hned poté dostali Zubři šanci konečně strhnout vedení na svou stranu, když dostali na celých 91 sekund výhodu dvojnásobné přesilové hry. Domácí před Láníčkem sice zamkli, ale těsně před něj se jim puk nedařilo dostat a stříleli tedy jen z větších dálek. Do konce třetiny se síť za Láníčkem už nevlnila a Zubři nevyužitých šancí ve druhé třetině mohli hodně litovat. Domácí měli během ní jednu jedinou větší šanci, když ve 27.minutě ještě za stavu 3:2 Meo při své přesilovce zapomnělo na zadní vrátka a do sólového nájezdu se dostal Majling. Okáč, který se v této třetině většinou nudil, ale jeho šanci dokázal zlikvidovat.

V poslední třetině tlak Zubrů pokračoval, obrovskou šanci ve 45.minutě nevyužil Kundrátek, který těsně před Láníčkem střílel z první. Krátce poté však byl nápor Zubrů zbržděn třemi jejich oslabeními. Dvě z nich se dokonce překrývala a tak si přesilovku 5 na 3 vyzkoušelo i domácí mužstvo. Její délka činila 57 sekund. Ani Zubři však svému soupeři nedovolili střílet na Okáče z blízkosti. Sotva se Zubři v 51.minutě vrátili zase do pěti, padl konečně jejich vítězný gól. Kolařík našel u levé tyče Láníčkovy svatyně Hanáka a ten střelou z první překonal frýdeckého brankáře počtvrté - 3:4. Po této brance sice domácí ještě trochu vystrčili drápky, ale blíže než na 5 metrů je Zubři ke své síti nepustili. Sami se navíc do obrany zcela nestáhli a snažili se vedení pojistit. Daleko od toho nebyl například Sedlák v 58.minutě, když přebruslil domácí obránce a dostal se až těsně před Láníčka. Domácím nezbylo, než aby si pomohli faulem a tak dohrávali závěr zápasu ve čtyřech. 45 sekund před sirénou se po Ditrichově přihrávce pod břevno trefil Brančík a defínitivně své spoluhráče i jejich fanoušky uklidnil - 3:5.