Góly obránců k bodům nepomohly, Zubři na Karlovy Vary o dvě branky nestačili

K a r l o v y V a r y – S lídrem WSM ligy se ve 20. soutěžním kole utkal tým Zubrů. Karlovarští si během dvou třetin vypracovali vedení 3:0. Ve třetí periodě skórovali už i Přerované, konkrétně zadáci Zdeněk Čáp a Ľubomír Malina. Na bodový zisk v lázeňském městě to ale Hanákům nestačilo. S Energií nakonec prohráli 2:4.
20.kolo, středa 1.11.2017
HC Energie Karlovy Vary - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Flek (Rachůnek), 22. Stloukal (Rachůnek, Krejčí), 38. Rachůnek (Gorčík), 47. Davídek (Stloukal) – 42. Čáp (Pšurný, Dvořák), 52. Malina (Chmelíř, Goiš). Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Toman, Coubal. Vyloučení: 9:9, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2173. Střely na branku: 28:32. Zblokované střely: 6:5. Hity: 12:11. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Závorka – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek
Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, M. Kratochvíl – Koblar, Berger, Dvořák – Gago, Václavek, Navrátil

Zubři se do lídra tabulky pustili s velkým elánem. Už po pár vteřinách zahrozil Sýkora a velkou šanci měl zakrátko také Šlahař, jenž pálil do betonu Závorky. Aktivitu hostů utnul až faul Dvořáka a Energie si tak vyzkoušela přesilovku. V ní nejdříve pálil Podlipnik a Tuominem jeho ránu tečoval do tyče, poté si to pěstmi rozdal Berger s Balánem a výhoda domácích se tak zdvojnásobila. Domácí touto příležitostí nepohrdli a po rychlé akci měl Jakub Flek už snadnou střeleckou pozici.

V dalších minutách se přesilovka dvakrát přenesla na stranu Zubrů. Především v té druhé byli Hanáci hodně nebezpeční, ale s ostrými střelami Maliny a Čápa si Závorka poradil. Šanci měli i domácí, únik Fleka v oslabení však skončil nepřesnou střelou. Těsně před sirénou se ještě vylučovalo na obou stranách, druhou část tak oba soupeři zahájili ve čtyřech.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe domácím. Ti dostali Zubry pod tlak, ze kterého vzešla přihrávka Rachůnka zpoza brány na Petra Stloukala, jehož dorážka zvýšila náskok Varů. Modrožlutí mohli hbitě odpovědět z přesilové hry, ale po Šlahařově střele z otočky puk za záda brankáře Závorky neprošel a při šanci Pšurného si pak domácí kasař připsal další úspěšný zákrok.

To Zubři bohužel své další oslabení nezvládli. Nejdříve si sice vypracoval průnikem možnost Sýkora, ale platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Gorčík našel přesnou přihrávkou Tomáše Rachůnka a ten zblízka prostřelil Klimeše. Po druhé třetině tak platilo skóre 3:0.

Hned s úvodními vteřinami třetí části musel Klimeš řešit závar před svou brankou a s dorážkami Fleka si poradil. Domácí poté šli do oslabení a gólové radosti už se konečně dočkal i Přerov. Pšurný vybídl Zdeňka Čápa ke střele od modré a jeho dělovka prošla do brány. Šance na větší drama ale domácí brzy odmítli. Rychlý výpad do útočného pásma předvedl Stloukal, jehož ránu Klimeš pouze vyrazil před sebe a Milan Davídek pohotově kotouč doklepl.

Přesto ale Přerované ještě vykřesali naděje na možný zvrat. Se začátkem 52. minuty totiž brankář Závorka podcenil střelu Ľubomíra Maliny, který tak snížil na rozdíl dvou gólů. V závěru to ještě Zubři zkoušeli bez brankáře, na skóre už ale jejich snaha nic nezměnila, a tak všechny tři body zůstaly v lázeňském městě.

(Foto: Jan Čech, Karlovarský deník)

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já jsem moc rád, že se nám podařilo zakončit tu čtyřzápasovou domácí sérii vítězně. Chtěl bych poděkovat zejména fanouškům, kteří nás po všechny tyto utkání podporovali a fandili nám. Významnou měrou nám pomohli k tomu, že jsme získali devět bodů z této série. Jinak dnes to bylo bojovné, těžké utkání s mnoha emocemi a souboji. Bylo to pro naše hráče těžké a my si vítězství velice ceníme. Dokázali jsme zvládnout závěr této těžké série, když se hrálo obden.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Karlovy Vary jsou favoritem soutěže a to platilo i pro dnešní utkání. My jsme i přes problémy se sestavu, když jsme museli improvizovat při zranění Procházky, nastoupili velice dobře. Vypracovali jsme si dvě gólové šance, ale ty jsme neproměnili. Následně jsme inkasovali ve dvounásobném oslabení. Soupeř to sehrál velice pěkně. Má na to zkušené hráče. Bohužel první dvě třetiny, jsme neproměnili šance, které jsme měli a soupeř má tlak do brány, a to nám dokázal. Vlastně všechny čtyři branky padly z předbrankového prostoru, i když jsme na to hráče upozorňovali. Soupeř nám odskočil na rozdíl tří branek před třetí třetinou, ale my jsme naše hráče nabádali, že se dá se zápasem stále něco dělat. To jsme také dokázali, když se nám podařilo snížit, ale opět jsme inkasovali branku. Sice se nám podařilo domácí dostat pod tlak a ve druhé i ve třetí třetině je přestřílet, ale rozhodující bylo, že jsme za stavu 3:1 nevyužili gólovou příležitost. Nedokázali jsme puk zamést do prázdné branky. Následně to domácí zkušeně dohráli a my se musíme nachystat na další utkání, které hrajeme doma s Kladnem.