Domácí sérii zahájil tým Zubrů úspěšně, po slabším úvodu porazil Ústí šesti góly!

P ř e r o v – Domácí série A-týmu Zubrů vypukla páteční předehrávkou 7.kola WSM Ligy, v níž Přerov vyzval Ústí nad Labem. Oba soupeři měli v tabulce stejně bodů, proto se očekávala tuhá bitva. A předpoklady se naplnily! Zubři sice nevstoupili do zápasu vůbec dobře, ale ve druhém dějství nabídli natěšeným fanouškům parádní kanonádu. Skóre se jim podařilo famózně otočit. Přestože Ústečtí ještě kousali, tak Přerov již náskok udržel a radoval se ze zisku dalších tří bodů!
7.kolo, pátek 25.9.2015
HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem
6:4
(0:2, 5:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 25. Král (Hrazdira, Stoklasa), 30. Sikora (Popelka, Pala), 34. Sikora (Popelka, Goiš), 40. Pala (Goiš), 58. Dostálek (Pšurný) – 12. Kloz (Tůma, Roubík), 18. Kurka (Hes, Gengel), 40. Kloz (Roubík, Pohl), 46. Kuchler (Novák, Kubica). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2097. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Šimboch – Chmelíř, Grof, L. Vágner, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Sikora – M. Kratochvíl, Šebek, Stoklasa – Král, Hrazdira, Kovařík
Soukup – Smetana, Brož, M. Vágner, Macek, Bernard, Kurka, Hes, Pohl – Roubík, Tůma, Kubica – Melka, Rys, Křivohlávek – Kuchler, Gengel, Navarra – Kopta, Novák

Na úvod pozornost Soukupa otestoval Dostálek, ten byl však na místě i v dalších případech. Na opačné straně stál pro změnu připravený Šimboch. První nebezpečnější situace se zrodila v páté minutě, když přihrávku Pšurného nezužitkoval z bezprostřední blízkosti Dostálek. Po chvíli však herní projev Přerova oslábl.

Přihrávku před odkrytou klec dostal Popelka, ale puk netrefil. V 11. minutě na Šimbocha vyslal tvrdou ránu Jan Kloz. Jeho první šanci z mezikruží přerovský brankář lapil, ale v čase 11:12 zůstal Kloz osamocen a proti bekhendové trefě pod víko neměl Šimboch šanci. Chvíli poté mohli ústečtí zvýšit náskok v šanci dvou na jednoho, ale Rys a Melka ji mohli sehrát lépe.

Zubři chtěli srovnat. Hezkou nabídku Kratochvíla ale Hrazdira neproměnil v gól. Po šestnácti minutách přišlo první vyloučení, ale Ferenc se na led vracel předčasně. Jiří Kurka totiž dělovkou v přesilovce zvýšil na 2:0 pro Severočechy.

Na třetinu druhou však nastoupili úplně jiní Zubři. Domácí hned po 23 vteřinách skórovali v přesilovce. Střelcem do prázdné se po odražené střele stal Vlastimil Dostálek. V tomto momentu začala pořádná jízda Zubrů. Tlak Hanáků postupně sílil a zakrátko, v čase 24:33, skóre srovnal Tadeáš Král, když mu při rychlé akci asistoval Hrazdira.

A tlak gradoval. Před brankou týmu od řeky Labe vznikl pořádný chaos. Ústečtí si vzali oddechový čas, ale nadále do útočného pásma se dostávali jen příležitostně. Patnáct sekund před uplynutím třicáté minuty se v přesilovce Marek Sikora probojoval útočným pásmem a střelou na zadní tyč nedal Soukupovi šanci.

Hosté byli jako opaření. Nedůrazná hra a odevzdaný styl dostal domácí na koně. Čtvrtou branku Přerova se podařilo vsítit Marku Sikorovi který se trefil podruhé za sebou. Ke konci tercie si Ústí zahrálo přesilovku a až v této chvíli měl práci i Šimboch. Přesilovku sice hosté nevyužili, nicméně 38 sekund před sirénou přidal druhou trefu Jan Kloz. Netrvalo dlouho, přesněji tedy 24 sekund a nahozením, které se dostalo až za Soukupova záda, odpověděl Radomír Pala.

Poslední část hry by vystihly slova „ze strany na stranu“. Slovan nic nevzdal a chtěl si z Hané odvést aspoň nějaký bod. Odměnou za snahu ústeckým byl gól ve 46. minutě, když po přihrávce Kuchlera zametl puk do prázdné klece Dominik Novák.

To bylo však pro Slovan maximum. Několik výpadů od mantinelu zlikvidoval dobře chytající Šimboch a Ústí, deroucí se za srovnáním k ničemu nepustil. Přerov zdatně bránil a v klidu odolával. Ve vlastním oslabení Milan Procházka klidným tempem prošel útočným pásmem, dokonce si i položil Soukupa, ale zpoza brány nedokázal přihrát. V závěru 52. minuty po buly zůstal na ledě ležet Marek Sikora, jenž byl zasažen holí Melky.

Přesilovka se nevyvedla, ale důležitým aspektem byl ubíhající čas. Dvě tisícovky diváků v ochozech si užily ještě jeden gól. Dvě minuty před koncem skóroval Vlastimil Dostálek, který průnikem mezi obranou Slovanu položil Soukupa, jenž si betonem srazil puk za čáru. Branku však rozhodčí uznali až po konzultaci. Na závěr Ústí zkusilo powerplay v šesti proti čtyřem, ale marně. Přerov si tak připsal další tři body do tabulky.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Do první třetiny jsme vůbec nenastoupili tak, jak jsme si řekli. Hráli jsme úplně jiný hokej, než chceme. Byla to asi naše nejhorší první třetina v dosavadním průběhu soutěže. Od druhé třetiny už to bylo jiné. Začali jsme na ledě plnit všechny stanovené věci a hodně jsme se prosadili střelecky. Ústí však má velké kvality a ve třetí třetině je prokázalo. Přitlačilo nás, nicméně díky skvělým fanouškům, kteří nás hnali, jsme tlak soupeře ustáli. Tři body jsou pro nás velmi důležité.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Stejně jako v Šumperku, tak i v Přerově jsme ztratili dvoubrankové vedení. Druhou třetinou jsme si prohráli zápas. V té třetí jsme naopak byli lepší, jen se nám nepodařilo proměnit šance. Když snížime na 4:3, tak nemůžeme za půl minuty dostat gól. To jsou obrovské chyby, které se nemohou stávat. Škoda toho závěru. Na ledě jsou tři rozhodčí, kteří by gól měli vidět. Je to divné, když dají na domácího brankového rozhodčího.