Domácí premiéra v přípravě byla úspěšná, Šumperk dostal od Zubrů osm branek!

P ř e r o v – Po kvartetu venkovních zápasů Zubři konečně zakotvili na domácím kolbišti, kde byl jejich prvním protivníkem šumperský Salith. Ten Přerovanům vzdoroval pouze dvě třetiny, po nichž svěřenci koučů Dočkala, Kočary a Kudělky vedli o dva góly. V té třetí už jasně převzali otěže zápasu s elánem hrající Zubři, kteří kanonádou roztleskali velmi pěkně zaplněnou MEO Arénu. Přerov zdolal Šumperk vysoko 8:3!
přát., čtvrtek 20.8.2015
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
8:3
(3:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 5. Dostálek (Kovařík, Pšurný), 13. Pšurný (Kovařík, Grof), 18. Stoklasa (Blinka, Šebek), 34. Pala (Stoklasa, Chmelíř), 42. Šnajnar (Šebek), 42. Pala (Goiš, Popelka), 50. Grof (Pšurný), 58. Goiš (Popelka, Pala) – 18. Drtil (Půhoný, Fořt), 36. Půhoný (Plášek), 60. Slováček. Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Novotný. Vyloučení: 11:10. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1388. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3.
Vojtek – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Šnajnar, Vágner, Zbořil – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Z. Sedlák, Kratochvíl – Blinka, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Školoud, Král
Zelenka (42. Novák) – Kečkeš, T. Sedlák, Slavík, Drtil, Haloda, Prokop, Rutar, Rusina, Vachutka – Vrdlovec, Hroch, Brunec, Milfait, Slováček, Fořt, Plášek, Půhoný, Ostřanský, Kuťák, Vosyka, Půlpán

Od prvního okamžiku, kdy se kotouč dotkl ledové plochy, se přerovští hokejisté pevně ujali otěží zápasu a jasně diktovali tempo hry. Svou převahu zúročili již v páté minutě, kdy Vlastimil Dostálek v přesilové hře dorazil kotouč za bezmocného Zelenku.

O další využitou přesilovku se postaral dělovou ranou Roman Pšurný. Šumperk se do hry dostával pouze ve svých početních výhodách. Na konci jedné z nich se na modré čáře ujal kotouče Tomáš Drtil a jeho pokus se zastavil až v síti Vojtkovy klece.

Přerovu však stačilo pouze devět vteřin, aby si vzal zpět dvoubrankové vedení. Zelenku z bezprostřední blízkosti prostřelil Filip Stoklasa.

Ve druhé části opět hrály prim přesilovky. Oba týmy dostaly hned několik příležitostí hrát v převaze o jednoho muže na ledě navíc. Přerov si dokonce mohl vyzkoušet přesilovku dvojnásobnou, kterou dokázal využít. Na modré čáře se ke své obávané ráně z voleje odhodlal Radomír Pala a ukázal, že se ho musí bát i prvoligoví brankáři.

Šumperk také udeřil v přesilové hře. Během Palova trestu vypálil Jiří Půhoný a Vojtek nedokázal přes clonu hráčů kotouč chytit. Prostřední část také nabídla několik menších potyček, které se však obešly bez vyšších trestů.

Do posledního dějství vlétli Zubři pěkně zostra a než se hosté vzpamatovali, dvakrát inkasovali. Nejprve skončila za Zelenkovými zády střela Rostislava Šnajnara, který pálil téměř od červené čáry. Poté definitivně vyhnal hostujícího brankáře na lavici náhradníků Radomír Pala, který si připsal již svůj druhý zásah v zápase.

Domácí celek nepolevoval a ve zbytku utkání ještě dvakrát rozsvítil červené světlo za vystřídavším Novákem. V padesáté minutě jej překonal Jakub Grof a necelé tři minuty před závěrečnou sirénou zužitkoval krásnou Popelkovu nabídku Jiří Goiš.

Draci ze Šumperka dokázali pouze kosmeticky upravit skóre zápasu na 8:3. V poslední minutě překonal Vojtka Ondřej Slováček.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Po gólové stránce jsme dnes spokojení. Herní také nebyla špatná. Až na nějaké detaily jsme plnili to, co jsme si řekli v kabině. Soupeř byl kvalitní a po dvě třetiny vyrovnaný, skóre až tolik hře neodpovídalo. Kdyby Šumperk snížil na 4:3, tak by se to tahalo. Místo toho nám tam ale ve třetí třetině napadaly góly a tím odpor soupeře skončil.

Radek Kučera (Salith Šumperk): Neřekl bych, že výsledek zápasu je jednoznačný. Dostali jsme hodně slepené góly a některé z nich navíc byly i dost laciné. Je to pro nás ponaučení. Někteří hráči dnes ukázali, že na to prostě nemají.