Doma v utkání s Havířovem stříleli góly jen hosté

P ř e r o v - V pátek 7.9.2012 přivítali Zubři na svém ledě jednoho z největších favoritů celé letošní druhé ligy - tým AZ Havířov. "Havíři" opět dokázali, že to myslí znovu s útokem na nejvyšší mety opravdu vážně. V Přerově jsme viděli určitě kvalitní, rychlý zápas s řadou velkých šancí na obou stranách. Využívat je však dokázali pouze hosté. Svůj gólový náskok si začali tvořit hned v první přesilovce a ještě do konce první třetiny jej zvýšili na dvoubrankový. Třebaže Meo opět vyniklo hlavně ve druhé třetině, kdy drželo Havířov téměř celou třetinu pod tlakem, tentokrát L.Danečka v brance Havířů překonat nedokázalo ani z největších šancí. Ve vyrovnané třetí třetině pak rozhodli hosté definitivně o svém zaslouženém vítězství v posledních čtyřech minutách.
přát., pátek 7.9.2012
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
0:4
(0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Krisl (Sztefek), 17. Říčka (Klimša), 56. Sztefek (Stránský, Potočný), 58. Říčka (J.Daneček). Rozhodčí: Přikryl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 33:23. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:4.
Vojtek – Pala, Faltýnek; Vlček, Ferenc; Osina, Drábek; V. Sklenář, Kudělka – Goiš, Vaněk, Málek – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Sprušil, Kundrátek, Brada – Loupal, Matušenko, Hanák
L.Daneček - Hartman, Hegegy, Krisl, Graca, Vydra, Zientek - Klimša, Říčka, J.Daneček, Sztefek, Potočný, Stránský, Mráz, Kopún, Pavlas, Matějek

Zubři ani dnes ještě nenastoupili zcela kompletní. Kromě brankáře J.Sklenáře, jehož zranění si vyžádá nejméně měsíční léčbu, jim chyběli i lehce zraněný Sedlák a nemocný Kolář. Oba útočníky by ale naštěstí měl tým postrádat jen několik dnů.

Zubři měli opět pomalejší rozjezd. Havířov byl z počátku rychlejší, Přerovákům prakticky nedovoloval návštěvu svého obranného pásma a celých pět minut jsme tak na úvodní střelu Zubrů čekali marně. První větší příležitost v zápase musel řešit Vojtek, když v 6. min měl na hokejce gól uvolněný Stránský. Teprve potom se hra konečně začala vyrovnávat. Jenže ve 12. minutě po Ferencově faulu hráli Zubři oslabení a hostům stačilo 15 sekund. Bombou po ledě až od modré čáry zamířil k pravé tyči Vojtkovy svatyně Krisl. Přerovský gólman, kterému stínilo několik hráčů, puk nemohl vidět - 0:1. Největší šance Zubrů za první třetinu vznikla v 16. min, když se tváří v tvář objevil před Danečkem Kundrátek. Havířovského brankáře však nepřekonal. O 40 sekund později hosté zvýšili poměrně laciným gólem, když puk dokázal za Vojtka dostat Říčka dokonce v kleče - 0:2. Závěr třetiny kontroloval opět Havířov, protože na trestné lavici si odpykával menší trest Málek.

Druhá třetina patřila Zubrům, nad svým soupeřem si téměř celou třetinu udržovali herní i střeleckou převahu, ale zahodili úplně vše, co si dokázali vypracovat. Hned v úvodu 22. min zkoušel jednu z nebezpečných střel těsně před Danečkem z blízka dorážet Sakrajda, ve 24. minutě se až před branku protlačil Goiš, ale gólem neskončilo ani zakončení jeho akce ani dorážka už z poměrně těžkého úhlu. Zubrům nepomohla ke gólu ani přesilová hra, kterou hráli mezi 28. a 30. minutou. Ve 34. min pořádně vystrašil Danečka Pala, který projel přes celé střední i útočné pásmo až před něj, ale poslední se smál opět havířovský gólman. Havířov v průběhu třetiny neměl téměř žádné významnější šance, největší byla až v 38. min, když po chybě přerovské obrany zaútočil na Vojtka Mráz.

Ve třetí třetině už nápor Zubrů nepokračoval, hra se téměř neustále přelévala ze strany na stranu, celkem pravidelně se střídali v zákrocích i oba gólmani. Tento rytmus hry byl narušen pouze dvěma přesilovkami, nejdříve přerovskou mezi 45. a 47. min a poté havířovskou mezi 49. a 51. min. Krátce po jejím skončení ale Zubři nepohlídali Hegegyho a zabránit nejhoršímu museli jen za cenu faulu, za něž bylo nařízeno trestné střílení. To však Vojtek zlikvidoval svým betonem. Naději na zvrat ve výsledku si pak Zubři udržovali ještě asi 5 minut, během nichž pálil z první těsně před havířovskou klecí najíždějící Brada, ale i tentokrát byl Daneček rychlejší. O všem se tak asi definitivně rozhodlo v 56. min, když Vojtkovi překvapivě prošla za záda Sztefkova střela vystřelená z poměrně malého úhlu - 0:3. Gólový účet pak uzavřel v 58. minutě Říčka, jehož tvrdá střela se od spodní strany břevna odrazila za brankovou čáru. Havířov tak dnes zvítězil 0:4.