Další vítěznou sérii Zubrů ukončila Orlová

O r l o v á - Ve 37.kole druhé ligy bojovali Zubři na ledě čtvrté Orlové. Po dvě třetiny si obě mužstva dávala dobrý pozor na chyby a tak moc gólů k vidění nebylo. První se ujali vedení Přerováci devět sekund po začátku 2.třetiny dokonce v oslabení, domácí však ještě v téže přesilovce vyrovnali. Ve 3.třetině dokázali pak využít toho, že hrávali častěji přesilovku než Přerov a přidali v nich dva góly. Zubři si ještě sice tlak vytvořili, ale díky poměrně dobré obraně domácích už stačili pouze snížit.
37.kolo, sobota 13.2.2010
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 21.Potočný (Stránský), 46.Štefanka (Samiec), 49.Kraft (Mintěl) - 20.Ditrich, 53.Coufal (Pavlas, Kočara). Rozhodčí: Kočí - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:10 navíc Kohút (Přerov) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Buly: 38:37. Střely: 37:41. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Šafránek - Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Štefanka, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Kotásek J., Najdek, Říčka, Sznapka, Galgonek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska, Sedlák, Sprušil, Ditrich, Coufal, Hanák, Kočara, Menšík, Kohút, Goiš, Kundrátek, Kolář, Martinák

Oba týmy zahájily zápas opatrně. Poměrně dobře bránily a tak na vyložené šance diváci čekali dlouho. První hráli přesilovku už ve 3.minutě domácí a prakticky Tihláře neohrozili. V závěru 6.minuty dostal tutéž výhodu Přerov a třebaže Meo v ní udrželo na svých holích puk o něco déle než Orlová při své, domácího brankáře Šafránka ohrozilo pouze dvěma střelami od modré čáry. Přesto to pro Zubry znamenalo zisk mírné převahy. Až do 15.minuty se puk před Tihláře téměř nedostal, Přerov si během ní vytvořil dvě největší šance první třetiny. V 11.minutě se ocitl v dobrém postavení Kohút, jeho střela však pouze lízla z vrchu břevno brány Orlové. V další přesilovce trefil ve 14.minutě Faltýnek boční konstrukci branky. V posledních 5 minutách 1.třetiny převzali iniciativu domácí a začalo se více hrát před brankou hostí. Za Orlovou střílel z prostoru mezi kruhy v 17.minutě velmi nebezpečně Kraft, o dvě minuty později při druhé přesilovce domácích zmařil perfektním zákrokem Tihlář šanci Hegegyho, který už byl těsně před ním. 66 sekund před sirénou byl vyloučen třetí z přerováků - Coufal. Protože nic mimořádného se nestalo, do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

To co hokeji chybělo v první třetině, přišlo hned v první minutě druhé třetiny dokonce dvakrát. Úvodní buly sice vyhrála Orlová, ale její špatnou rozehrávku šikovně vystihl Ditrich. Dokázal si poradit i s Mintělem, najel si až k brance a Šafránka prostřelil - 0:1. Časomíra se zastavila teprve na odehraných 9 sekundách 2.třetiny. Radost Zubrů však netrvala bohužel dlouho. Za dalších 43 sekund, ještě stále v téže přesilovce, přihrál Stránský Potočnému a ten střelou po ledě vyrovnal na 1:1. Od té chvíle se téměř až do konce třetiny hrálo střídavě nahoru-dolů. Největší šance domácích měl ve 25.minutě u přerovské svatyně z první střílející Kraft a ve 30.minutě prudkou střelou z deseti metrů Štefanka orazítkoval levou tyč Tihlářovy branky. Ve 34.minutě při jedné ze svých přesilovek dokonce dopravili kotouč za brankovou čáru z velké části odkryté přerovské klece, ale pro postavení hráče v brankovišti gól nebyl uznán. O necelou minutu později si ještě v témže oslabení vypracoval dobrou šanci Kolář, ale Najdek mu podražením zabránil akci dokončit. Několik sekund před druhou sirénou si dobře před Šafránka najel Martinák, ale prudkou přihrávku netrefil. Také druhá třetina skončila celkem spravedlivě nerozhodným výsledkem.

První půle 3.třetiny byla poznamenána častým vylučováním Zubrů. První oslabení zvládlo Meo bez větších potíží, krátce nato však putoval na trestnou lavici další přerovák. Už po 44 sekundách jej však zpátky na ledovou plochu poslala přesná střela Štefanky z kruhů pod břevno Tihlářovy branky - 2:1. Po dalších dvou minutách si Orlová zahrála v této třetině už třetí přesilovku. A i tentokrát úspěšně. Nejdříve měl sice trochu práce Šafránek, když mezi kruhy střílel Ditrich a dorážet u tyče se pokoušel Sedlák, ovšem poté se hra přesunula definitivně před Tihláře. Ten zlikvidoval dvě střely domácích, tu třetí Kraftovu však nikoliv. Puk se odrazil od levé tyče, za brankovou čárou přešel k opačné části sítě a odrazil se z ní ven. Zubři protestovali, že brankovou čáru puk celým objemem nepřešel, ovšem zbytečně, puk byl za brankovou čarou poměrně daleko - 3:1. Teprve v 50.minutě se dočkali další přesilovky Zubři a třebaže ji ani tentokrát nevyužili, dostali se alespoň do mírného tlaku. Z toho vykřesali jiskřičku naděje v 53.minutě. Prudkou Pavlasovu střelu od mantinelu před bránou tečoval zcela volný Coufal - 3:2. V 55.minutě však byl nápor hostů zastaven dalším oslabením a Tihlář musel předvést hodně svého umění, aby udržel svým spoluhráčům do konce zápasu alespoň šanci na vyrovnání. V 56.minutě měl například na hokejce gól Stránský, který těsně před ním střílel z první. Když se domácím nepodařilo zvýšit na dvoubrankový rozdíl, stáhli se do obrany a poslední čtyři minuty tak byly ve znamení závěrečného náporu Zubrů. Neprostupná obrana Orlové ale nedovolila Přerovu vytvořit vyloženější šanci a ti stříleli buď z větších vzdáleností nebo z velkého úhlu. Nepomohla jim ani závěrečná powerplay a tak odjelo Meo z Orlové s prázdnou.

Orlová tím ukončila čtvrtou větší sérii vítězství Zubrů. Také jejich konkurenti na prvním místě - Bobři z Valašského Meziříčí ztratili v tomto kole jeden bod na svém ledě s Technikou, ale díky nulovému zisku Přerova se od něj vzdálili již na dva body. Po vysoké výhře nad Opavou se k Zubrům přiblížili znovu na bod třetí Drtiči. S oběma těmito celky, s nimiž Meo bojuje o první místo, se ještě ve zbývajících 6 zápasech základní části utká.