Další přísun bodů je z ledu Nového Jičína, Zubři rozhodli utkání ve třetí třetině

N o v ý  J i č í n – Těžkou venkovní sérii zakončil sobotní duel v Novém Jičíně, kde Zubři usilovali o další porci bodů, která by je posunula opět blíže k vrcholu tabulky. Ze začátku se hrál vyrovnaný zápas, Přerované museli dvakrát dotahovat gólové manko. Vždy se jim to celkem rychle podařilo, navíc postupem času čím dál pevněji začali držet taktovku. Ve třetí třetině už byli Zubři jasně lepší a převahu vyjádřili nejlepším možným způsobem. Po výhře 5:2 jim náleží další tříbodová odměna.
15.kolo, sobota 8.11.2014
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Ižacký (Prokop, Mikšan), 21. Hanák (Ižacký, Mikšan) – 18. Pala (Sakrajda), 23. Kolář (Kudělka, Polák), 46. Osina (Sakajda, Popelka), 47. Dostálek (Procházka), 54. Goiš (Popelka, Sakrajda). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 385. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Uhlár
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Kolář, Sedlák, Školoud – Čelko, Kratochvíl M., Škorík

Na začátku zápasu přerovský tým svého protivníka zatlačil, ale bez střeleckých pokusů. Důraznější ohrožení brány se tak událo až během přesilovky, kdy však Sedlák po Janotově ráně minul. Úvodní šance Nového Jičína byla mnohem nebezpečnější. Ižacký se kvůli chybě obránců dostal do sóla, které ovšem Vojtek uhasil parádním zákrokem. Zubři poté hráli dvakrát oslabení a druhé z nich nezvládli. Jakub Ižacký získal dostatek prostoru a překonal Vojtka nad rameno.

Přerované v dalších minutách zvýšili frekvenci střel a to jim přineslo úspěch. Po buly se rázně opřel do kotouče Radomír Pala a Šrámek prudce letící puk nedokázal ztlumit. Radost z vyrovnání však mohla velmi rychle zmizet, protože Nový Jičín po chvilce znovu ohrožoval Vojtka, ale stav 1:1 se nezměnil.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí. K dalšímu gólovému úspěchu jim znovu pomohla chyba defenzívy, ale uznání branky provázely dohady. Po střele Pavla Hanáka puk zřejmě orazítkoval horní tyčku a sudí nejdříve rezolutně rozpažil, ale krátká porada s čárovými kolegy jeho verdikt změnila. Zubry však sporný moment nijak nevykolejil, spíše naopak. V přesilovce Kudělkovu ránu krásně tečoval Jan Kolář a bylo znovu vyrovnáno.

Od této chvíle už Zubři začali přebírat otěže zápasu a do konce druhé části měl na domácí straně šanci pouze střílející Flašar. Přerov mohl otočit skóre z dorážek Goiše či ze střel velmi aktivního Sakrajdy. Šrámek však svůj tým držel, proto také po druhé třetině byl stav nerozhodný.

Ve třetí tercii přerovský tlak ještě zesílil a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Obrat na 2:3 přinesla přesilovka, kdy Sakrajda pálil z kruhu a Jiří Osina u brány pohotově dorážel. Navíc za minutu se Zubři radovali znovu, tentokrát fandy rozveselil Vlastimil Dostálek, který získal puk po zmatku obrany a poslal ho přesně k tyčce.

Nový Jičín už na zvrat neměl síly, navíc dostal od Přerova ještě pátý úder. Jiří Goiš nahodil puk zpoza klece do brankoviště, kde si jej srazil do vlastní kasy jeden z obránců. V závěru měl ještě příležitost Mikšan s Flašarem, ale neúplná přesilovka již na výsledku 2:5 nic nezměnila.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): V první řadě gratuluji Přerovu k vítězství, podal velmi kvalitní výkon. Vítězství jsme ale soupeři usnadnili naší nedůsledností, kterou navíc ještě doplnila špatná disciplína. To všechno nás připravilo možná o jeden bodík, který bychom s tak silným soupeřem určitě brali. Můžeme si však za to sami, náš výkon byl velmi špatný. U některých hráčů je to už k zamyšlení. Bez srdce a bez bojovnosti se hokej hrát nedá. Po třetím gólu srdce bylo úplně mimo, proto jsem z tohoto zápasu hodně naštvaný.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Byl to rozhodně těžký zápas. Ze začátku jsme si úplně neplnili to, co jsme si stanovili, ale od druhé třetiny už to bylo lepší a v počtu šancí jsme soupeře převyšovali. Podařilo se nám je zužitkovat a v některých momentech nás podržel brankář Vojtek. Po domácím zápase Frýdkem, který se nám nevydařil, jsme se zvedli, za což jsme samozřejmě rádi. Na tréninku jsme se zaměřili na maličkosti, které zápasy rozhodují a zlepšili jsme hru v obraném i středním pásmu.