Čtvrtá výhra nad Havířovem! Zubři rozhodli zápas vteřinu před koncem prodloužení

H a v í ř o v – Po třech týdnech si WSM liga naplánovala jedno ze svých kol znovu na pondělí, Zubři tak o další potřebné body usilovali na ledě Havířova. Už to vypadalo, že úvodní část bude bez branek, ale AZet na konci přece jen udeřil. Neradoval se však dlouho, protože Zubři rychle Dostálkem srovnali a ještě bleskovější odpověď poté vzešla od Goiše. Toho ale ve třetí tercii překonal Sýkora, který zase zařídil nerozhodný stav. Dramatické utkání tak rozseklo až prodloužení, v jehož poslední vteřině využili Zubři velké chyby soupeře a stvrdili zisk dvou bodů!
44.kolo, pondělí 25.1.2016
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
3:4p
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Kanko (Okál), 36. Gřeš (Krisl, Štumpf), 54. Okál (Kanko, Hudeček) – 22. Dostálek (Goiš, Šnajnar), 36. Goiš (Novotný), 54. Sýkora (Sikora, Hořava), 65. Procházka (Pšurný, Grof). Rozhodčí: Kubičík – Novák, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1989. Střely na branku: 42:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Okál, Maliník, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Matějek, Hudeček, Sztefek
Šimboch – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala, Vágner – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Král, Blinka

44. kolo WSM Ligy nabídlo zajímavou podívanou v podobě zápasu mezi Havířovem a Přerovem. Souboje mezi těmito týmy jsou hodně sledované a i nyní to platilo. Začátek utkání byl víceméně ve znamení domácího AZetu, který držel více puk na holi a i vícekrát ohrozil Šimbocha. První pokus hostů si připsal Šnajnar, kterého ale Laco vychytal.

Po Novotného střele, která byla sražena mimo branku Laca si hosté zahráli první početní výhodu. Zubři sice AZ zamkli v pásmu, ale neudeřili. Naopak si Havířov došel pro faul a síly se srovnaly. Zkrácenou přesilovku hrál Havířov s velkým pohybem v útočném pásmu a také nebezpečně zakončil. Gřeš našel volného Štumpfa, který ale trefil pouze obránce před brankou.

Druhá přesilovka AZetu už tak dobrá nebyla. Hosté dobře bránili a odpalovali puky pryč z pásma. Naopak do šance se dostal po šťastném odrazu Sýkora, ale střela přerovského hráče letěla těsně nad horní tyčkou! Ve 14. minutě mohli předvést své umění při hře o jednoho hráče navíc hosté. Zubrům se podařilo vytvořit tlak, ale Pšurného pokus z vrcholu kruhu vyrazil Laco hokejkou do ochranné sítě. Následně ohrožoval branku Havířova Dostálek, a to hned dvakrát. Nejprve tečoval střelu od modré, následně dorážel z velkého úhlu, ale ani jednou nenašel přesnost.

Do obrovské šance se dostal v 18. minutě Okál, který dojel volný puk a jel sám proti Šimbochovi, zkusil to kličkou, ale puk dokázal brankář Zubrů betonem vytěsnit! O minutu později v podobné šanci Sikora, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Ve stejné minutě zabránil dalšímu úniku Punčochář.

Ve 20. minutě, 51 vteřin před koncem třetiny domácí udeřili. Petr Kanko vzal celou situaci na sebe. Objel branku, a i když s ním Šimboch vydržel hodně dlouho, Kanko našel volné místo v jeho postoji a zakončil – 1:0.

Druhá třetina začala velkou šancí domácích, ale z té branka nepadla. To na druhé straně udeřili Zubři. Ve 22. minutě dostal krásnou křižnou přihrávku přímo k tyčce Vlastimil Dostálek, který z velkého střeleckého úhlu našel skulinku mezi tyčkou a výstrojí brankáře Laca – 1:1. Ve 24. minutě předvedl brankář Laco hrubku, po které se ale hosté radovat nakonec nemohli.

Štumpf po návratu z trestné ujížděl s Kalusem na jediného obránce, ale Kalus dostal přihrávku na brusli a zakončení tak nebylo přesné. Ve 27. minutě dorážel nadvakrát Kratochvíl, tentokráte se blýskl brankář Laco. Z následného protiútoku zakončoval Pechanec těsně kolem tyčky přerovské branky. I dále se hrál parádní hokej nahoru dolů.

V polovině druhé třetiny zamknul AZ hosty ve třetině a vytvořil si obrovský tlak. Ve 30. minutě poslal puk Pechanec na Štumpfa, ten ihned vypálil, ale nad branku Přerova. O chvíli později se do šance dostal Pechanec, ale ani nadvakrát nepřekonal beton brankáře Šimbocha.

Ve 35. minutě si domácí AZet zahrál přesilovku, kterou dokázal využít. Dobrou práci odvedl na modré Krisl, několikrát udržel modrou a následně vystřelil puk na branku, který ve 36. minutě srazil za záda Šimbocha Tomáš Gřeš – 2:1. Velkou euforii na straně domácích, ale utnula rychlá vyrovnávací branka Zubrů. O 24 sekund později dokázal Jiří Goiš zareagovat a volný puk umístil bleskově za záda Laca, který nestihl reagovat – 2:2.

V poslední minutě druhé třetiny ještě získal volný puk před brankou Přerova Okál, ale ve slibné šanci si nerozuměl s Kankem a akce tak skončila rychleji, než jsme mysleli.

Třetí třetina začala početní výhodou Havířova. A první šancí v ní si připsal Štumpf, tomu střela u levé tyčky příliš nesedla, i proto měl Šimboch nakonec lehčí práci puk pokrýt. O chvíli později byl ve stejné pozici Maliník, ale jeho střela šla kousek vedle tyčky.

Ve 43. minutě využil Sikora špatné přihrávky Havířova a ujížděl se spoluhráčem na jediného obránce. Adresovanou přihrávku zblokoval Punčochář, Sikora se ještě dostal k neúspěšné dorážce. Zápasu s parádním tempem přihlíželo bez mála 2 tisíce diváků, což vytvářelo skvělou kulisu. Ve 46. minutě využil zmatků před brankou Zubrů Štumpf, jenže jeho střela šla mimo branku.

Ve 47. minutě se do šance dostal opět aktivní Štumpf, jeho střelu vyrazil Šimboch vyrážečkou. O minutu později vystřelil Grof, ale střela mu nesedla, což byla pro Přerovské velká škoda. Ferencovu následnou střelu dokázal Laco vyrazit, i když ji asi ideálně neviděl. V 50. minutě vystřelili Přerovští ihned po vhazování a Laco našel puk někde ve výstroji. Hosté měli v tu chvíli více ze hry.

V 54. minutě předvedl parádní individuální akci Zdeněk Okál. Vyjel s pukem z rohu před branku a dostal puk zblízka za záda Šimbocha, zřejmě mezi betony – 3:2. Hostující Zubři ale opět velmi rychle srovnali! O 16 vteřin později vyhrál Tomáš Sýkora souboj u mantinelu a okamžitě se rozhodl ujet směrem k brance, zadovkou poslal puk za brankáře Laca, který v ten moment ležel na brankovišti – 3:3.

V 56. minutě dostal Havířov možnost hrát přesilovku, ale v ní nic nevymyslel. Na začátku 59. minutě se z ničeho nic zjevil před branou zcela osamocený Kotala, ale puk, který se tam odrazil, nedokázal za Šimbocha dorazit! Ve třetí třetině se už nic dalšího nestalo, a proto následovalo prodloužení.

Na začátku prodloužení se hrálo opatrně, až následně jsme viděli náznaky větších šancí. V 63. minutě nastřelil z velkého úhlu puk na Šimbocha Krisl, ale hosté všechny dorážející hráče obsadili.

Už to vypadalo, že je prodloužení u konce a půjdeme do nájezdů, ale sekundu před koncem hosté domácí zamrazili! Po hrubé chybě Havířova se dostal Pšurný nečekaně do šance, ale rozhodl se přihrát puk rozjetému Milanu Procházkovi. Ten už s ničím neotálel, okamžitě vypálil z první a pouhou vteřinu před koncem prodloužení umístil puk přesně k levé tyči branky Azetu, kde se Laco neměl šanci včas přesunout – 3:4.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Pro nás to bylo nešťastné utkání. Myslím, že jsme měli na to získat tři body, ale po našem druhém a třetím gólu jsme byli nepozorní a rychle jsme inkasovali. Proto jsme si nezasloužili vyhrát.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Utkání slušela remíza. Oba týmy si vytvořily zhruba stejné množství šancí. Druhá třetina byla nahoru dolů, ve třetí třetině to již oba týmy zklidnily. My jsme si všimli, že domácí gólman je nejistý a chtěli jsme to využít. Tým chci pochválit za důraz a bojovnost. Důležité bylo, že jsme vždy rychle odpověděli na branku domácích. Jeli jsme si pro bod. Dva získané jsou pro nás zlaté.