Břeclav zničena! Po hladké výhře jsou Zubři v semifinále, soupeřem jim bude Opava

P ř e r o v – První meta letošních vyřazovacích bojů je splněna. Zubři si také ve třetím mači poradili s Břeclaví a mají v kapse hladký postup do semifinále. Lvi se na přerovském ledě ještě snažili vzepřít, ale domácí postupně navyšovali své vedení. Ve třetí části už pak rozjetí Přerované svého soka dorazili a zvítězili 6:0. Díky famózně chytajícímu Vojtkovi tým Zubrů ve čtvrtfinále ani jednou neinkasoval! V semifinále play-off bude jeho soupeřem Slezan Opava.
ČF3, středa 4.3.2015
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
6:0
(1:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Dostálek (Zbořil, Šebek), 37. Pala (Kudělka, Goiš), 42. Dostálek (Popelka, Kudělka), 46. Málek (Janota, Blinka), 52. Janota (Málek), 53. Goiš (Sedlák, Pala). Rozhodčí: Koliba – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 8:7, navíc Blinka (Přerov) 10 minut osobní trest – Fejt (Břeclav) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2017. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 6:0.
Vojtek – Pala, Polák, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Školoud, Málek – Kratochvíl Š., Kratochvíl M., Blinka
Šurý – Směřička, Miklík, Höss, Dittrich, Fejt, Vojáček, Beneš, Červenka, Kubáč, Kučera, Tobola, Papp, Nováček, Medřický, Buhaj, Čápek, Průdek

Do zápasu vstoupili Zubři velmi dobře. Již od úvodního vhazování na nich byla vidět obrovská touha ukončit sérii v nejkratším možném čase. Přerovští hokejisté poprvé zahrozili ve třetí minutě. Sedlák vybruslil z pravého rohu, ale se střelou po ledě na Šurého nevyzrál. První útok se znovu připomněl o dvě minuty později. Nejprve pěkně pálil Goiš, a poté bekhendem dorážel Šťastný. Brankař hostí si i tentokrát poradil.

MEO Aréna se však záhy přece jen dočkala. Šebek obkroužil branku Břeclavi a přihrál na modrou čáru Zbořilovi. Přerovský obránce švihem poslal puk na branku a těsně před Šurým změnil dráhu jeho letu Vlastimil Dostálek. Hosté si souvislejší tlak vypracovali pouze během svých přesilových her. Ovšem dobře pracující obrana se skvělým Vojtkem za zády držela čistý štít.

Ve druhé části domácí svého soka z jihu Moravy dostali pod velký tlak, ale dlouho se jim nedařilo přidat další branku. Lvi držel především brankář Šurý. Ten nejprve zlikvidoval šanci Dostálka. Poté i dělovku Kudělky, kterou lapil pohotovým semaforem.

Přerovský nápor vrcholil na přelomu 33. a 34. minuty. Do obrovské šance se dostal Dostálek a následně do poloodkryté klece dorážel Šebek. Puk však v brance hostí neskončil. Do sítě si nenašel cestu ani o pár vteřin později po tečované ráně Blinky, která skončila na horní tyčce.

Domácí aréna ve druhé periodě přece jenom jásala. Po hrubém faulu Fejta dostali Zubři možnost přesilové hry. K puku na modré čáře se dostal Radomír Pala a nic nevymýšlel. Poslal na Šurého svou pověstnou ránu, která málem prošla i sítí břeclavské klece.

Závěrečných dvacet minut proměnil Přerov ve svou exhibici a zcela jednoznačně stvrdil svůj postup do dalšího kola. Na rozdíl třech gólů zvýšil již po minutě a půl Vlastimil Dostálek, pro kterého to byl již šestý zásah v této sérii. Zůstal osamocený mezi kruhy a nadvakrát překonal břeclavského brankáře.

Břeclav se snažila alespoň jednou překonat Vojtka, ovšem přerovský fantom vytvořil v brance neprostupnou zeď. Nevyzrál na něj Buhaj a v největší šanci hostů ani Kučera. Martin Vojtek chytal skvěle.

Zubři ve zbytku třetiny přidali ještě další tři zářezy. Nejprve se do listiny střelců zapsal Matěj Málek a poté se trefil i obránce Michael Janota, který využil volného prostoru a střelou švihem popáté rozvlnil síť břeclavské branky. Poslední úspěšný střelcem zápasu byl Jiří Goiš. Rychle se zorientoval ve skrumáži před hostující klecí a ranou pod vyrážečku nedal Šurému šanci.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Soupeř chtěl ještě sérii prodloužit a byl hodně bojovně naladěný. Plnil si dobře obranné úkoly, nehrál nijak bezhlavě, a jak se říká, jezdil po zadku. Důležité bylo, že se nám dnes v první třetině podařilo dát gól. Pak jsme Břeclav přitlačili a hlavně ve třetí třetině byl náš tlak zúročen gólově. Série ale rozhodně nebyla jednoduchá. Máme dva kvalitní brankáře a Martin Vojtek chytil teď fazónu. Byl klíčem k tomu, že jsme mohli hrát v klidu zezadu.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): eště ve mně přetrvává zklamání z tak brzkého vyřazení, Přerovu jsme to ulehčili. Dvě třetiny jsme se drželi, hráli jsme docela dobře, zápas jsme pořád mohli zdramatizovat. Jenže do třetí třetiny už nenastoupil Dittrich ani Miklík, kteří nebyli stoprocentně zdraví. Od půlky zápasu nám ze sestavy vypadl i Medřický. Na začátku třetí třetiny jsme pak dostali dva levnější góly a zápas byl ztracený. Mrzí mě, že výsledek opět vypadá hrozně, ale přitom jsme měli v prvních dvou třetinách dost šancí dát gól. Hráči ale předvedli, kdo z nich si řekl o šanci na příští ročník a kdo zklamal.