Bojovný výkon v Orlové přivedl Zubry ke dvěma bodům

O r l o v á - Ve 41.kole se představili Zubři na ledě druhého celku tabulky - Orlové. Jejich velmi bojovný výkon a poctivé bránění vedlo nakonec k výhře v prodloužení. Vítězství je o to cennější, že Zubři jsou teprve druzí, kterým se to letos v Orlové podařilo. Domácí sice většinu zápasu měli více ze hry a ve všech třetinách i častěji stříleli, ale neuspěli také díky vynikajícímu výkonu brankáře Sedláře, který byl hlavním nosným pilířem vítězství.
41.kolo, středa 18.2.2009
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
2:3p
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kotásek (Blatoň, Minařík), 35. Dušek (Kotásek) - 36. Menšík (Vlček), 47. Finsterle (Kohút, Menšík), 63. Finsterle (Kubala, Kohút). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 7:7, navíc Pala a Halouska (oba Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely: 53:32. Buly: 44:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Unzeitig - Goláb, Chomič, Kudláček, Prokop, Urbánek, Samiec, Blatoň, Haas, Hoda, Stránský, Kotásek, Sznapka, Zaoral, Škatula, Mintěl, Dušek, Lukaštík, Potočný, Kraft, Minařík
Sedlář - Pala, Novák, Halouska, Kubala, Vlček, Ryšánek, Prinke - Kolář, Sprušil, Martinák, Kočara, Mališka, Goiš, Menšík, Kohút, Finsterle, Kupec

Hned 29 sekund po úvodním buly vyloučil rozhodčí Smeták přerovského Mališku a už o 10 sekund později zvonila za Sedlářem boční konstrukce branky. V závěru tohoto svého oslabení si svou největší šanci první třetiny vypracovali Zubři. Z první střílel z kruhů Pala, puk se však odrazil od pravé tyče Unzeitigovy branky. Hned za minutu se podobná situace opakovala před Sedlářem. Tyč trefil tentokrát domácí Škatula. V 6.a 9.minutě si vyzkoušelo přesilové hry i Meo, soupeři však naše hráče v obou případech pustili před Unzeitiga až v jejich závěru. Od 10.minuty měl daleko více práce Sedlář. Dlouho odolával, během přerovského oslabení však v 18.min. před jeho klec prudce nahrál Minařík Kotáskovi a ten tečoval puk do odkryté přerovské branky - 1:0. Závěr třetiny pak byl ve znamení několika solových nájezdů. V 19.minutě ten domácí i Sprušilův dokázali zlikvidovat dojíždějící obránci před zakončením akce, ve 20.minutě nepřekonal ze dvou metrů Sedláře po svém sólu Dušek a sekundu před koncem musel při svém nájezdu kvůli nedostatku času střílet z větší vzdálenosti Kohút. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se po dvou úvodních střelách Zubrů hrálo deset minut před Sedlářem, obrana pracovala dobře a soupeřům dovolovala střílet jen z větších vzdáleností od mantinelů a od modré čáry. Během této doby si Orlová vytvořila jednu větší šanci ve 25.min., když jednu z těchto střel domácí tečovali před přerovskou klecí těsně vedle. Přerov trochu zahrozil ve 27.minutě, když Kubala přihrával před branku Finsterlemu. Ten však poměrně prudce přihraný puk minul. Ve 31.minutě vrcholil tlak Orlové. Ta se usadila před Sedlářem a během minuty na něj ve zmatku hodněkrát vystřelila, ale ani z nejlepších pozic neuspěla. Teprve poté se hra vyrovnala a ke slovu přišlo i Meo. Ve 33.minutě nebezpečně dorážel u brány Goiš. Ve 35.minutě dokázali domácí naše hráče přečíslit a vytvořili si tak akci tři proti jednomu. Novák však svým perfektním zákrokem znemožnil soupeřům zakončit. Další sólovou akci si po Kotáskově přihrávce vypracoval ve 35.min. Dušek. Tentokrát se trefil k pravé tyči a zvýšil tak vedení Orlové na 2:0. Radost ze druhé branky ale domácím nevydržela dlouho - hned po 32 sekundách vystřelil na branku Vlček a Menšík jeho střelu těsně před bránou tečoval - 2:1.

Ve třetí třetině začal být rozhodčí Smeták benevolentnější a dlouho nikoho nevylučoval. Větší část třetiny zase patřila domácím, ale Přerov bránil pozorně a pokusil se o několik protiútoků. Vyrovnat se mu povedlo poměrně brzy - ve 47.minutě po přihrávkách Menšíka a Kohúta střílel z první po ledě Finsterle a puk prošel mezi Unzeitigovými betony - 2:2. V dalších fázích zápasu se proto Meo věnovalo především obraně. Z přerovských střeleckých pokusů byly nebezpečnější dva Mališkovy. Nejdříve se pokoušel v půli 48.minuty propasírovat puk mezi Unzeitigovými bruslemi a levou tyčí jeho klece, v 57.minutě se zcela uvolnil ale opět neuspěl. Teprve v 58.minutě se objevili znovu hráči na trestných lavicích. Nejdříve dostal s domácím hráčem souběžný trest Halouska a v dramatickém závěru, naštěstí až deset sekund před koncem základní hrací doby, Novák. Hned 3 sekundy na to ale odjel na trestnou lavici i Potočný a to na 4 minuty za vysokou hůl, která trefila Kohúta. I když se vhazovalo ve středním pásmu, domácím se ještě povedlo protlačit do útočného pásma a Sedláře ohrozit. Ten byl ale na místě a ztrátě bodu sekundu před koncem zabránil. Meo tak získalo už jeden bod a o tom dalším se mělo rozhodnout v prodloužení, případně nájezdech.

Třebaže se v prodloužení hrálo nejdříve za stejného počtu hráčů a poté hrálo dokonce Meo přesilovku 4 na 3, útočilo se z počátku jen na Sedláře. Obrat ale přišel v půli prodloužení. Vlčkova střela ještě za záda Unzeitiga nepronikla, nicméně v čase 62.44 po nahrávce Kohúta prudce vypálil Kubala. Jeho střelu tečoval před bránou Finsterle a dal si dnes druhý gól. V přesilovce 4 na 3 tak rozhodl o vítězství Meo v poměru 2:3 po prodloužení a Zubři si tak odvážejí domů dva cenné body.